Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:04:39

W tym wątku chodzi o moich znajomych. Jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem, to się nie wypowiadajcie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-11 19:22 przez wdowua.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:07:38

Nie jest ważne wykształcenie. Poszukiwani są po prostu specjaliści. A że czasem lepszy specjalista wychodzi z zawodówki niż ze studiów wynika tylko z tego, że młodym wydaje się teraz, że sam dyplom to przepustka do zarobków w tysiącach. Niestety, bez doświadczenia studia możesz sobie wsadzić...

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:10:02

Cytat
pieronica
Nie jest ważne wykształcenie. Poszukiwani są po prostu specjaliści. A że czasem lepszy specjalista wychodzi z zawodówki niż ze studiów wynika tylko z tego, że młodym wydaje się teraz, że sam dyplom to przepustka do zarobków w tysiącach. Niestety, bez doświadczenia studia możesz sobie wsadzić...

dokladnie poszukiwani sa specjalisci a nie absolwenci

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:12:55

Wybacz ale Ci "leserzy" najwidoczniej mieli pomysł na siebie.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:13:26

Podczas 5 letnich studiów pracowałam na 1/4 potem 1/2 etacie. A praca była godna z kierunkiem studiów.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:17:16

Widocznie nie masz siły przebicia, że pracujesz tam gdzie pracujesz i tak mało zarabiasz.
Studia są potrzebne, ale bez przesady. Nie jedna osoba z maturą jest bardziej obrotna,ma to "coś" i zajmuje stanowiska ponad tymi wielce wykształconymi.

Ja też 5 lat studiowałam, pracuję teraz fizycznie i jestem specjalistką-samoukiem, spokojnie mogłabym to robić nie mając mgr przed nazwiskiem :)
Z tym, że nie każdy się nadaje do pracy, która jest brudna i brzydko pachnie :P

Nie dodałam, że zarabiam ok 4-5 najniższych krajowych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-10 16:18 przez bonethugs.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:19:47

Cytat
bonethugs
Widocznie nie masz siły przebicia, że pracujesz tam gdzie pracujesz i tak mało zarabiasz.
Studia są potrzebne, ale bez przesady. Nie jedna osoba z maturą jest bardziej obrotna,ma to "coś" i zajmuje stanowiska ponad tymi wielce wykształconymi.

Ja też 5 lat studiowałam, pracuję teraz fizycznie i jestem specjalistką-samoukiem, spokojnie mogłabym to robić nie mając mgr przed nazwiskiem :)
Z tym, że nie każdy się nadaje do pracy, która jest brudna i brzydko pachnie :P

Nie dodałam, że zarabiam ok 4-5 najniższych krajowych.

Ty też nie miałaś takiej siły, że pracujesz tam gdzie pracujesz :(

ps. nie odbierz tego źle



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-10 16:22 przez wdowua.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:21:45

Studia mają sens, ale dla ludzi naprawdę zdolnych, energicznych i potrafiących zrobić z nich użytek. Sam papier nic nie zmienia. Poza tym studia studiom nierówne.. Absolwenci kierunków ścisłych raczej nie narzekają na brak zatrudnienia czy niską płacę.Mam sporo znajomych po np. informatyce, żaden z nich na sytuację życiową nie narzeka.Sam papier nic nie zmienia i nie sprawi, że dostaniesz dwa razy wyższą pensję. Dyplom z uczelni nie zastąpi zaradności życiowej.


I nie ma co innym zazdrościć i pluć żółcią, tylko trzeba się wziąć za robotę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-10 16:23 przez fourthplateau.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:24:31

a mnie wcale nie trafia szlag :) to świadczy raczej o Tobie jako o człowieku, że sądzisz, że ludzie z niskim wykształceniem powinni klepać biedę bo nie są tacy dobrzy jak Ty ;) człowiek zaradny i mądry sobie poradzi, nie jest ważne wykształcenie, ale tak samo ma się to do osób z wyższym wykształceniem- jeśli ktoś jest inteligentny, zaradny i zna się na rzeczy, na pewno sobie poradzi, a nie ocenia i porównuje się do innych. Pamiętaj, że nie każdy ma takie same możliwości. Ja studiuję, ale cieszę się kiey moim znajomym bez studiów się udaje :)

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:27:13

Ale ja kocham swoją pracę :) W dodatku te 5-6 tys co miesiąc wynagradza mi wszelkie inne niedogodności. Mam grupę ludzi pod sobą, nie siedzę za biurkiem i nie zgrywam nadętej lali bo to nie w moim charakterze. Jestem w ruchu przez większość dnia-lubię to.
I żyła z zazdrości i złości na czole mi nie wychodzi :)

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:35:29

troche to wyglada tak jakbys uwazala ze masz dyplom wiec dostac prace i 4 tys z automatu.
to tak nie dZiala.
trzeba miec pomysl na siebie, duzo samozaparcia i realizowac upatrzone cele krok po proku, a nie robic z automatu i narzekac.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:36:19

Studia , nie studia nie o to chodzi. Tylko o OSOBOWOŚĆ, CHARYZMĘ.
Przykład: dwóch prawników. te same studia. Jeden rozchwytywany, zarabia krocie. Drugi zwykły prawniczyna, dawany do spraw z urzędu. o którym mało kto słyszał.
Wiadomo chodzi też o znajomości, status niekiedy.
Ale jeśli masz osobowość i to coś, że umiesz się zakręcić to i studia Ci nie potrzebne.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:37:33

Obrazasz wszystkich ludzi ktorzy nie studiowali.a nie uwazasz ze nie licza sie studia czy tez zawod wyuczony tylko to co sie ma w glowie.jak sie jest obrotnym.

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:38:09

Twoim zdaniem ludzie po zawodówce to leserzy?No tak powinni klepać biedę..skoro skończyli tylko zawodówkę,ja też jestem po zawodówce i pracuję za granicą,większość ludzi po zawodówce to mądrzejsi i zaradniejsi ludzie!!

Nie opłaca się studiować.

10 sie 2014 - 16:46:34

Cytat
sylwia2029
Twoim zdaniem ludzie po zawodówce to leserzy?No tak powinni klepać biedę..skoro skończyli tylko zawodówkę,ja też jestem po zawodówce i pracuję za granicą,większość ludzi po zawodówce to mądrzejsi i zaradniejsi ludzie!!

Jak można nazywać ich mądrymi i zaradnymi, skoro uczyli się na samych dwójach, mieli po kilka zagrożeń i z fartem przechodzili z klasy do klasy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąć?