Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Nietypowa uroda

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 13:50:23

Hej dziewczyny :)
Szukam informacji i porad na temat zawodu hostessy. Mam 17 lat (rocznikowo 18), jestem wysoka (174cm) i szczupła, łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi i raczej jestem uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. Szukam jakiejś pracy dorywczej, niestety nie za bardzo mi to wychodzi. Od pewnego czasu rozsyłam swoje CV, jednak nie dostaje żadnej odpowiedzi. Na razie szukałam samych promocji do których nie jet wymagana książeczka sanepidowska. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad zapisaniem się do jakiejś agencji hostess, ale boję się, że trafię na jakiś oszustów.

Tak więc teraz następujące pytania :)
1. Jakie są wasze doświadczenia z tym zawodem?
2. Lepsze promocje czy bankiety?
3. Jak to wygląda w rzeczywistości z tymi bankietami? Jaki jest zakres obowiązków? (słyszałam o sytuacji, kiedy dziewczynie kazano na bankiecie przebrać się w strój króliczka i tańczyć na stole :/ )
4. Którą agencje możecie polecić?
5 Czy w moim wieku mam w ogóle szanse na zdobycie takiej pracy?

Pytań dużo, mam nadzieję, że Was nie zraziłam :) Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam :D

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 13:53:40

jako hostessa do towarzystwa dla panów ? czy w supermarkecie? bo piszesz że jesteś wysoka szczupła i wygadana

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 13:58:24

Pracuję tak. Doświadczenia mam dobre, stawki i wszystko inne zależy od poszczególnych pracodawców. Nie zatrudniam się przez agencję. W każdym miejscu może trafić się szef, który ma kosmiczne wymagania, no ale to zależy od niego i zapisów zawartych w umowie. Szczerze? Wzrost i waga mają małe znaczenie. Praca na bankietach i na promocjach wygląda zupełnie inaczej, wątpię, że na bankiety przyjmą kogoś z ulicy, natomiast agencja też niekoniecznie to zagwarantuje.

Cytat
edekzkrainykredek2
jako hostessa do towarzystwa dla panów ? czy w supermarkecie? bo piszesz że jesteś wysoka szczupła i wygadana

Czepiasz się, to logiczne, że w takiej pracy wizerunek, tj. wygląd fizyczny są ważne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 13:59 przez corkachaosu.

niezweryfikowana
Posty: 332
Ostrzeżenia: 1/5

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 13:59:01

Ja pracuje jako hostessa już jakiś czas, nie rozumiem co ma do tego twój wzrost... Ja mam 165 i co to zmienia? No praca jak praca... jesteś zła, zmęczona a musisz być miła i uśmiechnięta. Ludzie krzyczą i czepiają się ciebie wszystko boli i dalej musisz być miła. Widzisz jedzenie i je dajesz a nie możesz jeść.. no nie ma łatwo.

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 13:59:18

Cytat
edekzkrainykredek2
jako hostessa do towarzystwa dla panów ? czy w supermarkecie? bo piszesz że jesteś wysoka szczupła i wygadana

No bez przesady, takie są wymagania dla hostess przecież, które będą zachęcać chociażby kupna parówek, a nie od razu szukać sponsorów.

Co do książeczki sanepid- wydaje mi się, że bez niej na pewno będziesz miała radykalnie mniejsze szanse na taką pracę, bo hostessy bardzo często potrzebne są w spożywce. Z resztą kiedyś jak pracowałam przez chwile w agencji MODUS (możesz się nią zainteresować) to dziewczyna tam pracująca napomknęła, że super, że mam książeczkę, bo można dać mnie wszędzie do takiej pracy. I zdaje mi się, że jak widzą, że brak książeczki sanepid- odrzucają takie CV.

taka książeczka kosztuje ok 80-90zł, 3 razy oddajesz co trzeba i masz już książeczkę no i na pewno większą szansę na pracę.

Praca jako hostessa

20 maj 2014 - 14:11:01

moja koleżnka w liceum była zatrudniona w takiej agencji i różne rzeczy robiła w zależności od potrzeby, ale nigdy nie była gdzis w supermarkecie. Nie wiem czy to zależy od agencji czy jak to tam jest.
Ona co weekend, a czasem w tygodniu jeździła właśnie na bankiety, zjazdy, kursy róznych firm i była właśnie razem z innymi dziewczynami takimi... kelnerko-tancerkami. Wnosiły torty, podawały i nalewały alkohole, tańczyły z tymi facetami itp. Czasami była też jako modelka na takich małych pokazach mody, zazwyczaj sukni ślubnych, czasem z sejsami zdjęciowymi. To była praca dobrze płatna, całośc załatwiała ta jej agencja.

zweryfikowana
Posty: 1.174
Ostrzeżenia: 1/5

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:19:04

To może wysyłaj na hostesse np promocji banku, ale najwiecej jest jednak do degustacji ale tam potrzebna książeczka. Najiecej ogłoszeń jest na jakieś okazje typu dzień dziecka, mikołajki, święta itd :)

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:25:15

Ja pracowałam długo jako hostessa, zaczynałam oczywiście od promocji artykułów spożywczych, soków itp. Gdy miała już jakieś doświadczenie zostałam brana do większych akcji gdzie płacono zdecydowanie więcej np. promocje na eventach, brałam tez udział w otwarciu hoteli itp. Jeżeli chodzi o Twój wiek to jest ok do rozpoczęcia pracy jako hostessa, najważniejsze jest pozytywne nastawienie oraz komunikatywność. ja na początku szukałam ogłoszeń przez tablicę i gdy nawiązałam już kilka kontaktów to sami do mnie dzwonili i proponowali.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:29:27

też myslałam o pracy hostessy, czekam na wiecej wypowiedzi :)

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:35:45

Cytat
wakeupmakeup
też myslałam o pracy hostessy, czekam na wiecej wypowiedzi :)

a co chcesz wiedzieć?

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:36:40

Swojego czasu dużo pracowałam jako hostessa. Bardzo to lubiłam i chyba nigdy nie natrafiłam na niemiłego klienta. Najczęściej były to degustacje ( nie wiem jak to było możliwe, ale nie wymagano ode mnie książeczki sanepidowskiej). Powiem Ci,że jak raz się wkręciłam to potem załapałam kontakt z inną firmą - często jest tak że różne - nie wiem jak to nazwać, takie jakby agencje pracy tymczasowej - mają promocje w tym samym czasie w jednym np. supermarkecie. Kiedy stałam akurat na promocji podeszła do mnie właścicielka innej firmy i zapytała o kontakt, bo przydałaby się jej taka osoba do promocji. Potem im większe masz doświadczenie tym latwiej się gdzieś załapać. Ja w pewnym momencie dostawałam "zlecenia" z 2 firm i miałam całkiem sporo pracy. Ale to były zwykłe promocje w sklepach, imprezach sportowych. Nigdy w bankietach nie brałam udziału.
Praca łatwa nie jest, musisz to lubić.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 18:44:45

Cytat
corkachaosu
Cytat
wakeupmakeup
też myslałam o pracy hostessy, czekam na wiecej wypowiedzi :)

a co chcesz wiedzieć?

chcialabym wiedziec :
na co trzeba uwazac by nie zostać oszukanym lub wykorzystanym w innym celu niż przeznaczony np. proponowanie danego produkty a nie do celów... no wiadomo jakich :)

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 20:48:40

Cytat
wakeupmakeup
chcialabym wiedziec :
na co trzeba uwazac by nie zostać oszukanym lub wykorzystanym w innym celu niż przeznaczony np. proponowanie danego produkty a nie do celów... no wiadomo jakich :)

no to przeważnie trzeba być po prostu ostrożnym. np. jak jest raca wyjazdowa to nie jedź dopóki nie będziesz na milion procent pewna, ze istnieje taka firma, itp, zanim się nie spotkasz z pracodawcą, itd. ogólnie no to jak nie masz umowy podpisanej- nie pracujesz. sprawdzaj w necie czy firmy i ludzie istnieją, pytaj dla kogo masz docelowo pracować, itd...

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 20:57:27

pracowalam jako hostessa w mielnie, szczerze piszac ciezka praca, trzeba miec mnostwo cierpliwosci do ludzi, a nie tylko zgrabne nogi i dobra gadke.
niektore zazdrosne o swoich facetow dziewczyny po prostu sa nieznosne.,.

Praca jako hostessa

22 maj 2014 - 20:59:39

ja pracowałam jako hostessa w różnych hipermarketach na chemii :)
praca łatwa, ale czy przyjemna to nie wiem :P
zarobki były dobre a nic się człowiek nie napracował, tylko to stanie non stop po 8-9h było najgorsze, nieraz nogi mi wchodziły do d*** :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

trener personalny