Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

22 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć,

Chciałabym dowiedzieć się co sądzicie na ten temat. Mianowicie, czy wygląd ma duży wpływ na to, że jedna osoba zostaje zatrudniona a inna nie? Przykładowo, stanowisko pracownika biurowego. Multum chętnych. Czy ładna dziewczyna ma większe szanse na zdobycie pracy od tej przeciętnej? Jak to jest?

Zależy czy rekruter to stara wredna baba, albo zakomppleksiona młoda baba czy facet :P

Cytat
ellamaria1
Zależy czy rekruter to stara wredna baba, albo zakomppleksiona młoda baba czy facet :P

Uważasz więc, że tak. Masz dużo racji.
Czyli dziś nie zwraca się uwagi na kwalifikacje, a na prezencję?

To zależy na jakie stanowisko...jeśli jakieś reprezentatywne to niestety ale i wygląd się liczy

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
konwalia200

Czyli dziś nie zwraca się uwagi na kwalifikacje, a na prezencję?

Kwalifikacje ważne, ale prezencja też. Taka prawda, ale jest też taka prawda, że ładny to pojęcie względne. Urodę i tak trza oprawić w schludność, bo nawet najpiękniejsza buzia nie zakryje próbnych paznokci.

Edit: Nie próbnych tylko brudnych. ( co ja piszę, przepraszam)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 17:13 przez malmie.

Jak cie kobieta przyjmie a jestes ladniejsza to napewno pracy nie dostaniesz.jesli facet to od razu daja umowy do podpisania.

Pytam dlatego, że jutro wybieram się na rozmowę kwalifikacyjną.
Co prawda w sprawie stażu, no ale jednak trzeba się zaprezentować.
Problem polega na tym, że kompletnie w siebie nie wierzę. Jestem bardzo przeciętna i wychodzę z założenia, że mam niewielkie szanse. Wiem, że to nie jest odpowiednie podejście i z takim nastawieniem, to powinnam sobie już darować, ale jednak chcę spróbować.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Daj spokój, przeciętna przeciętnej nierówna, jak tutaj widziałam przeciętne dziewczyny to mi szczena opadła. Musisz poprawić nastawienie, masz mało czasu, a więc nie myśl o tym jak to jesteś przeciętna raczej o tym jak się sprzedać, by Cię "wzięli".

Dzięki za słowa wsparcia.
Ja też widziałam te "przeciętne" z szafy, które takimi nie są :) Ja nie zaliczam się do nich :)

Wygląd jest ważny podczas starań o pracę, ale sądzę, że nie w tym kontekście o jakim mówisz. Pracodawca może brać pod uwagę strój- czy dostosowałaś go do sytuacji, czy jesteś elegancka, zadbana, schludna. A nie czy jesteś pięknością czy nie.. Więc głowa do góry ;) Bądź pewna siebie to na pewno zaprocentuje :)

Uwiez w siebie, bo jesli pojdziesz na rozmowe pewna siebie od razu stajesz sie bardziej atrakcyjna :) głowa do góry. Daj znac po wszystkim jak poszlo :)

Wygląd ale i prezentacja jest ważna. Ostatnio do mojej firmy przyszła na rekrutację na stanowisko asystentki prezesa dziewczyna w spodniach z kantem sprzed 5 lat, stary żakiet i jakaś biała bluzeczka i może to chamskie ale między innymi z tego powodu nie dostała pracy. Bo jest to stanowisko reprezentacyjne a wyglądała jakby starała się o pracę sprzątaczki

Uważam, że ma znaczenie. Na pewno nie w każdym przypadku i nie jest to jedyny wyznacznik, ale z pewnością pomaga, szczególnie kiedy rekruterem jest facet.

Znam przykład z własnego życia. Startowałam z koleżanką na to samo stanowisko, wszystkie dziewczyny były zaproszone na tą samą godz, wchodziłyśmy jedna po drugiej. Koleżanka wyróżniła się z tej grupki urodą, nie ujmując jej inteligencji, ale znałam jej możliwości a rozmowa miała sprawdzić głównie wiedzę w danym temacie. Była słabo przygotowana i po rozmowie wiedziała, że nie ma szans.

Została wybrana i jak tylko się zaklimatyzowała kierownik zaczął ją kokietować i wprost powiedział, że wtedy na rozmowie zwrócił na nią uwagę.

liczy sie na pewno, chociaz ja wolalabym zatrudnic osobe ktora jechala na samych najwyzszych ocenach na studiach na przyklad i ma multum wiedzy niz kogos kto umie sie tylko ladnie usmiechac.

Mysle ze tez w duzej mierze zalezy od rekrutera.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Umowa Zlecenie