Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 sty 2016 - 16:15:25

jak mnie strasznie stresuja te dziwne pytania sprawdzajace wasza reakcje na stres :( ja zawsze przed rozmowa musze nervomix lykac i wtedy jakos jestem spokojniejsza. moim najdziwniejszym pytaniem bylo: ile kartonowych pudelek nalezy ustawic zeby osiagnac wysokosc naszego wiezowca? o.O

30 sty 2016 - 22:40:28

Najbardziej mnie denerwuje pytanie typu oczekiwane zarobki, jak pani siebie widzi za 10 lat.

31 sty 2016 - 00:21:50

Będąc z jednej strony - jako pracownik, rozumiem fakt, że informacje o związkach i rodzinie powinny być zachowane. Teoretycznie moje plany, powinny być moje, a dla szefa liczyć się TU i TERAZ.

Jako obecny pracodawca, mam jednak inne zdanie.
Z mężem prowadzimy 2 osobową firmę i potrzebowaliśmy kogoś do pomocy.
Przytoczę 3 historie z rozmów.

1. Pani szukała pracy. Dyspozycyjna, miła, uśmiechnięta. 'Mam już 2 dzieci, ustabilizowaną sytuację rodzinną. Pracowałam już na takim stanowisku'
-po tygodniu dowiedzieliśmy się, że Pani intensywnie próbuje zajść w kolejną ciążę, bo marzy o 4 dzieci, a już przecież po 30 jest
-dyspozycyjność, była taka, że w ciągu 3 miesięcy, pojawiła się 20 dni
-doświadczenie w pracy? Nie potrafiła wykonać podstawowych rzeczy, które należały do obowiązków tego stanowiska

2. Tym razem młoda dziewczyna, zaraz po maturze. Zero doświadczenia - jest możliwość nauczenia wszystkiego tak aby pracowała zgodnie z naszymi standardami.
-czy planuje studia, jakieś dodatkowe warianty wykształcenia? -ona sama nie wie, myślała o czymś, ale w sumie 15km do szkoły to daleko, a jak nie trzeba to po co
-przekazuje godziny pracy, tryb w jakim pracujemy - aha no dobrze, ona to rozumie
-przekazuje zakres obowiązków - a to ja mam coś robić? ona myslała, że będzie mogła siedzieć przy komputerze i strony przeglądać

Ręce opadają.. Takich PAŃ, mieliśmy 5 czy 6 na rozmowach.

3. Zgłosiła się Pani z wyższym wykształceniem. 2 fakultety.
-Przekazujemy informacje o stanowisku, te same które były umieszczone w ogłoszeniu. - Pani chciałaby kandydować na inne stanowisko, ona chciałaby być recepcjonistką. Ma doświadczenie w tym zakresie i szereg umiejętności, które zaczyna wymieniać. Dobrze, ale nie szukamy nikogo w takim charakterze. I tu próby przekonywania, że ona byłaby w tym świetna.

Pytanie jak kogoś zatrudnić? Gdzie jakikolwiek rozsądek i logika w głowach?

Została u nas dziewczyna, która szczerze mówiła o sobie. O tym, że planuje studia, w jakim czasie. Że nie ma doświadczenia, ale chciałaby spróbować, nauczyć się czegoś. Że w takim, a takim okresie jest w pełni dyspozycyjna, wymieniła terminy, które chciałaby mieć wolne, bądź wyjść o danej godzinie.

Konkret, uśmiech, szczerość. Do dziś u nas pracuje. Sama współpracowałam łącznie z 15 dziewczynami na takim stanowisku, i mogę szczerze przyznać, że ta dziewczyna, jest najlepsza z nich, mimo braku kierunkowego wykształcenia i zawodowego doświadczenia.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

04 lut 2016 - 15:34:51

Eh no niestety, często się takie pytania zdarzają. Ja ostatnio jednak miała chyba ogromne szczęście, bo na rozmowie o staż <moderacja-spam> nie dość że nie zadawali niewygodnych pytań, to jeszcze czułam się jakbym była na kawie u koleżanki :) Było świetnie! Czekam teraz na wieści czy dostanę to stanowisko czy nie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 13:02 przez moderator.

niezweryfikowana

15 lut 2016 - 13:32:19

Mnie w jednej korporacji zapytano co mnie motywuje do życia i jaka jest moja wymażona praca. Trochę to były takie pseudo egzystencjalne bzdury ale najlepsze było, że pytano mnie o to samo co jest CV. Rekruterka się patrzyła w kartke i zadawała pytania na które miała odpowiedź przed sobą. Dziwne to było.

niezweryfikowana

19 lut 2016 - 10:09:18

A czy macie pojęcie, o co mogą mnie spytać na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko operatora wózków widłowych? <moderacja>reklama Ale martwię się tym, o co mogą mnie spytać. Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-05 11:58 przez moderator.

26 lut 2016 - 16:12:16

A jak zachowalibyście się w takiej sytuacji? Szukacie pracy niezwiązanej z wykształceniem a rekruter zadaje pytania typu:
- Czemu nie szuka pani pracy w swoim zawodzie?
- Czy kiedykolwiek zamierza pani podjąć pracę w tym kierunku?
- A pani wymarzone stanowisko pracy? (niby łatwe a w takim przypadku podchwytliwe)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w rozmowach dlatego proszę o porady :).

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 3/5

05 kwi 2016 - 11:37:18

Mi zapadło w pamięć pytanie "czym zajmuje się Pani narzeczony?" po tym pytaniu wyszłam z rozmowy :D

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 4/5

20 kwi 2016 - 12:45:32

Ja ostatnio byłam na super rozmowie kwalifikacyjnej dzięki <moderacja>spam z której mnie własnie skierowali. No powiem Wam, że czułam się jak u koleżanki na kawie ;) Zero spiny i było serio super ;) Czekam teraz na odzew, mam nadzieję, że dobrze wypadłam ;)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 12:48 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator

20 kwi 2016 - 13:11:26

Mnie kiedyś rozśmieszyły pytania na rozmowie (a może bardziej zdziwiły) na kasę do marketu budowlanego - młody Pan, rekruter, rozmowa w "restauracji" w supermarkecie:
1. Czy mam dzieci i czy myślę o kolejnych? Czyli taki standard.
2. Czy mam męża?
3. Czy może zostawić sobie mój numer na później, gdybym nie dostała teraz tej pracy.
4. I jedyne, jakie mi zadał dotyczące tematu - dlaczego chce pracować na kasie, skoro mam wyższe wykształcenie.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 4/5

10 maj 2016 - 11:17:13

Pamiętam, że mnie najbardziej stersowały te wszystkie pytania zadawane w językach obcych.
Dopero później nabrałam doświadczenia i było już lepiej. Ale początki były trudne.
Tutaj dobry poradnik dla osób wybierających się na rozmowy kwalifikacyjne.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-20 11:42 przez vallen.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 5/5

06 lip 2016 - 22:19:55

Kiedyś jako młoda dziewczyna dostałam na rozmowie o prace test na inteligencje z liczeniem kwadracików i pytaniami z róznych dziedzin. Całkiem fajna opcja :)

28 lip 2016 - 20:23:44

Śmieszne te pytania. Ja tak naprawdę rekrutuję do pracy innych i wiele z tych pytań znam na codzień. Ale odpowiedzi tez powinny być zaskakujące, a nie nudne i przewidywalne :)

niezweryfikowana

17 sie 2016 - 10:14:57

Ile związków do tej pory Pani miała ? ( nie, nie żartuję, starałam się na stanowisko w biurze) :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca ONLINE!!!!