Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 8 9 10 -->

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 maj 2014 - 22:20:11

Cytat
magi25
dziewczyny, niedawno byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i padło mniej więcej takie pytanie: " jak radzę sobię z popełnianiem błędów", w każdym razie coś w tym stylu. Odpowiedziałam, że myślę że każdy ma prawo do popełniania błędów i że nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Poza tym powiedziałam, że najważniejsze to przyznać się do błędu i spróbować go naprawić. Teraz do sedna. Po tym pytaniu, jedna z kobiet która była obecna na rozmowie, napadła na mnie. Powiedziała tak:" To znaczy że mam rozumieć że pani jest nieomylna, pani jest perfekcyjna?" Powiedziała to podenisionym głosem, prawie na mnie krzyczała. Odpowiedziałam, że absolutnie tak nie uważam, bo powiedziałam, że każdy ma prawo do błędów i każdy je popełnia, w tym również ja. Co o tym myslicie? czy to ja zrobiłam coś nie tak?

Ja nie odebrałabym tego tak jak ta kobieta... Jakaś nienormalna i chyba ma problem ze zrozumieniem tego co ktos do niej mówi.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 maj 2014 - 22:25:26

w stosunku do mnie padło dziwne pytanie: czy jest Pani wpisana w urzędzie pracy jako bezrobotna (można było o tę posadę starać się na podstawie ogłoszenia oraz jak się później okazało również z urzędu pracy) lub: czy jest pani niepełnosprawna (potencjalny pracodawca liczył na jakieś ulgi)

Dość często oprócz pytań zdarzały się zadania do wykonania: napisanie oferty, lub zapytania o ofertę, czy wykonanie kilku zadań matematycznych (dział zakupów).

Cytat
truskawka_ang
Cytat
magi25
dziewczyny, niedawno byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i padło mniej więcej takie pytanie: " jak radzę sobię z popełnianiem błędów", w każdym razie coś w tym stylu. Odpowiedziałam, że myślę że każdy ma prawo do popełniania błędów i że nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Poza tym powiedziałam, że najważniejsze to przyznać się do błędu i spróbować go naprawić. Teraz do sedna. Po tym pytaniu, jedna z kobiet która była obecna na rozmowie, napadła na mnie. Powiedziała tak:" To znaczy że mam rozumieć że pani jest nieomylna, pani jest perfekcyjna?" Powiedziała to podenisionym głosem, prawie na mnie krzyczała. Odpowiedziałam, że absolutnie tak nie uważam, bo powiedziałam, że każdy ma prawo do błędów i każdy je popełnia, w tym również ja. Co o tym myslicie? czy to ja zrobiłam coś nie tak?

Ja nie odebrałabym tego tak jak ta kobieta... Jakaś nienormalna i chyba ma problem ze zrozumieniem tego co ktos do niej mówi.

dokładnie
Haha! Przypomniała mi się jeszcze rozmowa na stanowisko nauczycielki w prywatnej szkole podstawowej u nas w mieście. Na tej rozmowie nie padło ani jedno pytanie w stosunku do mnie. Babeczka przez godzinę opowiedziała mi swój skrócony życiorys i oczywiście chwaliła się, jaka ta jej szkoła nie jest wspaniała. Nie dała mi dojść do słowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-17 22:30 przez kalmia.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 maj 2014 - 22:33:37

Cytat
magi25
dziewczyny, niedawno byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i padło mniej więcej takie pytanie: " jak radzę sobię z popełnianiem błędów", w każdym razie coś w tym stylu. Odpowiedziałam, że myślę że każdy ma prawo do popełniania błędów i że nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Poza tym powiedziałam, że najważniejsze to przyznać się do błędu i spróbować go naprawić. Teraz do sedna. Po tym pytaniu, jedna z kobiet która była obecna na rozmowie, napadła na mnie. Powiedziała tak:" To znaczy że mam rozumieć że pani jest nieomylna, pani jest perfekcyjna?" Powiedziała to podenisionym głosem, prawie na mnie krzyczała. Odpowiedziałam, że absolutnie tak nie uważam, bo powiedziałam, że każdy ma prawo do błędów i każdy je popełnia, w tym również ja. Co o tym myslicie? czy to ja zrobiłam coś nie tak?
Może chciała Cię sprawdzić, jak radzisz sobie w sytuacji stresowej? Aplikowałaś na stanowisko pracy bezpośrednio z klientem? Klienci często zarzucają takie rzeczy, może ona właśnie w ten sposób chciała Ciebie przetestować;)
Cytat
kalmia
Babeczka przez godzinę opowiedziała mi swój skrócony życiorys i oczywiście chwaliła się, jaka ta jej szkoła nie jest wspaniała
Przypomniałaś mi jak byłam na rozmowie o pracę w przedszkolu :D dyrektorka przedszkola powiedziała mi ze wszystkimi szczegółami jak straszną pracę chce mi zaoferować (w beznadziejnych godzinach, naraz pod opieką dzieci w wieku od żłobka po zerówkę, często pomoc przy przygotowaniu posiłków dla całego przedszkola) i że nie zapłaci mi więcej niż 800zł za miesiąc, więc praca jest strasznie ciężka i za śmieszne pieniądze a do tego nie ma możliwości awansu :D - to są jej słowa :o help no coz, przynajmniej była szczera super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-17 22:40 przez Zuosnica.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 maj 2014 - 22:37:37

Też 2 razy mialam pytanie czy jestem zarejestrowana w PUP i czy mam prawo do zasiłku. Co ma na celu to pytanie?

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 maj 2014 - 22:44:57

*prośba, aby opowiedzieć coś o sobie (tu cel przede wszystkim autoprezentacja, sprawdzenie łatwości w formułowaniu myśli, czy komunikatywności; pytanie także pozwala w pewien sposób uspokoić kandydata i rozluźnić atmosferę)
*jak sobie wyobraża pracę na stanowisku?
*czego oczekuje od pracodawcy?
*wymienić 3 cechy, które najlepiej sprawdzają się na stanowisku, o które się ubiega kandydat i dalej idąc, która z tych cech ma najbardziej ukształtowaną w sobie
*co ceni sobie najbardziej w pracy?


to takie podstawowe pytania, które padają najczęściej :)

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 maj 2014 - 22:16:26

Cytat
alex666
Ja na swoich rozmowach kwalifikacyjnych ( a było ich mnóstwo) nigdy nie spotkałam się z pytaniami o zarobki. Co no jest dla mnie dziwne trochę.

Najgorsze pytanie jakie usłyszałam to: "Czy ma pani kogoś? chłopaka,narzeczonego,męża? Bo wie pani, ta posada to OSOBISTA ASYSTENTKA PANA PREZESA".


A tak to raczej standardowe.
Też dostałam pytanie "kiedy planuje pani dzieci?zabezpieczacie się jakoś?bo młodej matki to my nie chcemy". Wyszłam wtedy z rozmowy.
Koleżanka kiedyś dostała pytanie na kreatywność. Dostała do ręki jakiś przedmiot i musiała opowiedzieć,do czego to można wykorzystać.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 maj 2014 - 22:55:37

Pierwsza moja rozmowa o pracę, kilka lat temu Zaraz po szkole średniej, po długim bezrobotnym, składałam cv wszędzie byle by już tylko dostać pracę.
Wyobraźcie sobie, zwykła prosta dziewczyna ze wsi, po technikum, składam cv na zwykłego sprzedwcę do sklepu z piecami, jakimiś rurkami, instalacją grzewczą.
Pierwsze pytanie:
,,po co Pani przyszła"
potem takie standardy. I ostatnie, co mnie zabiło, dostałam czystą kartkę papieru długopis. Wokól 5 oso, bo tyle mnie rekrutpwało, przy jednym dłuim stolei dostałam polecenie ,,proszę rozrysować przekrój poprzeczny pieca trzypozimowego, podłączonego analogicznie, do centralnego ogrzewania, plus całą instalację grzewczą formuła 3:5" myślałam, że zapadnę się pod ziemie wtedy... Pierwsza rozmowa atu takie coś...

No i teraz przed zmianą pracy, jakieś poł roku temu nałaziłam się na rozmowy, większośc takie standardowe, jednak jedno pytanie mi utkwiło ,, jakie zna pani rodzaje klientów, proszę wymienić 7 i rozwinąć definicję"... pojęcia nie miałam, tyle co ze szkoły, a nie umiełam sobie przypomnieć... a kobieta skrupulatnie notowała

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 5/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

02 cze 2014 - 12:00:20

Jest cała seria pytań, które szczególnie denerwują np: ile chciałaby Pani zarabiać? Z jakim zwierzęciem się Pani identyfikuje etc to tylko pokazuje jak nierzetelni są wciąż osoby przeprowadzające takie rozmowy. Niektóre pytania żenujące i śmieszne, inne mogę być dyskryminujące jak te http://praca.gratka.pl/poradnik/art/slowa-dyskryminujace-kandydata-11493.html

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 lip 2014 - 09:33:11

Rozesłałam kilka cv... zadzwoniła do mnie Pani i zaprosiła mnie na rozmowę. Okazało się, że nie idę na rozmowę bezpośrednio do pracodawcy, ale do agencji rekrutacyjnej. Czy możecie wyjaśnić mi w jakim celu niektóre firmy korzystają z pomocy agencji rekrutacyjnych? czego mam się spodziewać na takim spotkaniu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-31 09:45 przez groooszki.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 lip 2014 - 09:46:21

Rozmowa w sklepie odzieżowym, stanowisko sprzedawcy:
1. Standardowo kilka słów o sobie, najmocniejsze cechy, zainteresowania
2. Rozejrzeć się po sklepie i skompletować 2 pełne stylizacje: biurową i casualową.
3. Opowiedzieć po angielsku o stworzonych stylizacjach


groooszki, ja bym sceptycznie podchodziła do takiej pracy... Raz byłam na rozmowie o pracę, stanowisko menadżera klubu, miałam się stawić w biurze zajmującym się siecią klubów. Jak się później okazało - siecią klubów Go-Go... Podziękowałam z miejsca, gdyby zaprosili mnie do klubu na rozmowe na pewno bym nie poszła;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-31 09:50 przez ciemnowlosa.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 lip 2014 - 09:57:31

w sklepie odzieżowym:
- czym nasza marka różni się od innych
- najlepsze wspomnienie z obsługą w jakimkolwiek sklepie
- krok po kroku opowiedzieć jak wyglądałby mój kontakt z klientem od momentu jego wejścia do sklepu

w restauracji:
- pytanie o doświadczenie, ile chciałabym zarabiać, jaka jest moja dyspozycyjność - standardowo

na stanowisko recepcjonistki:
tutaj miałam masę pytań, rozmowa trwała dobrze ponad pół godziny - pierwszy raz tak długo :D głównie odnoszenie się do CV - dużo pytań o zainteresowania - rozmowa przeprowadzona w dość luźny sposób

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 lip 2014 - 09:57:38

Pytania osobiste o zamążpójście, dzieci w przyszłości. Oczywiście najpierw pada "ja wiem, że nie powinienem o to pytać ale....".

Sprzedać paczkę chusteczek, trąbkę, długopis są na porządku dziennym.

Na jednej rozmowie Pani opowiedziała mi historię o kierowniku więzienia który wypuścił mężczyznę skazanego za kradzież batonika za 2 zł i pytała czy uważam, że postąpił słusznie - ukryte pytanie o słuchanie "autorytetu". Pytania o dylematach moralnych też często mi się zdarzały.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 lip 2014 - 10:02:04

ha! praca w klubie go go to chyba nic złego, tym bardziej, że miałabyś być tylko menadżerem, w takich miejscach są przynajmniej dobre zarobki, kiedyś też byłam na podobnej rozmowie.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

04 sie 2014 - 19:54:10

Cytat
poleszakalicja
Jest cała seria pytań, które szczególnie denerwują np: ile chciałaby Pani zarabiać? Z jakim zwierzęciem się Pani identyfikuje etc to tylko pokazuje jak nierzetelni są wciąż osoby przeprowadzające takie rozmowy. Niektóre pytania żenujące i śmieszne, inne mogę być dyskryminujące jak te http://praca.gratka.pl/poradnik/art/slowa-dyskryminujace-kandydata-11493.html


pytanie ile chciałaby pani zarabiać jest denerwujące? może dla kogoś kto ma nóż na gardle i musi znaleźć prace. Ale jak ktoś już ją ma,i tylko chce zmienić, żeby zarabiać lepiej? Przecież logiczne jest że trzeba sobie wynegocjować odpowiednio większa stawkę, żeby się opłacało zmienić ta pracę.
Cytat
groooszki
Rozesłałam kilka cv... zadzwoniła do mnie Pani i zaprosiła mnie na rozmowę. Okazało się, że nie idę na rozmowę bezpośrednio do pracodawcy, ale do agencji rekrutacyjnej. Czy możecie wyjaśnić mi w jakim celu niektóre firmy korzystają z pomocy agencji rekrutacyjnych? czego mam się spodziewać na takim spotkaniu?

agencja rekrutacyjna ma na celu wstępna selekcję kandydatów. To chyba logiczne, poważniejsze firmy nie będą tracić czasu na rozmowy z ludźmi, którzy nie przeszliby pierwszego etapu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 19:56 przez _Bianka_.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRACA ZA GRANICĄ