Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 mar 2015 - 12:00:39

Ja ostatnio byłam na rozmowie w sklepie w galerii. A wyglądała ona następująco:
- Dzień dobry, proszę pokazać CV. (kobitka coś poczytała). A teraz ma Pani godzinę czasu - proszę pokazać co Pani potrafi.
Oczywiście byłam pewna że chce zobaczyć jak podchodzę do klienta. Więc na początku szybko przejrzałam co mają w tym sklepie, jakie ceny, co jest na promocji. Później jak wchodził klient to starałam się być miła i coś tam zagadywać ale zawsze uprzedzały mnie ekspedientki które tam pracowały. Ja coś tam doradzam jakiejś klientce to od razu przyleciała jedna z tych lasek i mówi: Ta dziewczyna jest tu na godzinach próbnych i ona nie jest od doradzania:o Na serio nie wiedziałam już co mam robić. Spytałam wprost czego oczekują ale zamiast odpowiedzi tylko głupio się uśmiechały. Chciałam stamtąd jak najszybciej uciec...

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 mar 2015 - 12:04:01

Cytat
skarbek2012
Ja ostatnio byłam na rozmowie w sklepie w galerii. A wyglądała ona następująco:
- Dzień dobry, proszę pokazać CV. (kobitka coś poczytała). A teraz ma Pani godzinę czasu - proszę pokazać co Pani potrafi.
Oczywiście byłam pewna że chce zobaczyć jak podchodzę do klienta. Więc na początku szybko przejrzałam co mają w tym sklepie, jakie ceny, co jest na promocji. Później jak wchodził klient to starałam się być miła i coś tam zagadywać ale zawsze uprzedzały mnie ekspedientki które tam pracowały. Ja coś tam doradzam jakiejś klientce to od razu przyleciała jedna z tych lasek i mówi: Ta dziewczyna jest tu na godzinach próbnych i ona nie jest od doradzania:o Na serio nie wiedziałam już co mam robić. Spytałam wprost czego oczekują ale zamiast odpowiedzi tylko głupio się uśmiechały. Chciałam stamtąd jak najszybciej uciec...
Pewnie bały się żebys czasem nie była lepsza .Boją się pewnie o swoje posady :)

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 mar 2015 - 12:06:18

filipekkrol - też o tym pomyślałam;) Najlepsze jest to, że to one miały mnie później ocenić jak sobie poradziłam więc jasne że chciały mnie udupić:P

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

22 kwi 2015 - 07:28:36

Przede wszystkim pytania o konkretne zabiegi - przynajmniej jeśli chodzi o branżę kosmetyczną. Tak to wyglądało w moim przypadku. Nie głupia teoria, a same konkrety związane z wykonywaną pracą.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

22 kwi 2015 - 07:54:45

Cytat
skarbek2012
filipekkrol - też o tym pomyślałam;) Najlepsze jest to, że to one miały mnie później ocenić jak sobie poradziłam więc jasne że chciały mnie udupić:P
Jeśli pracodawca pozwala na takie cos na takie zachowania swoich pracowników, to nie masz czego żałować takiej firmy znaczy takiego sklepu .Beznadziejny pracodawca beznadziejne ekspedientki i prędzej czy później odbije się to na nich.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

12 maj 2015 - 20:08:38

To fakt na rozmowie kwalifikacyjnej można się spodziewać wszystkiego. Wiele osób korzysta z takich poradników jak ten http://praca.gratka.pl/poradnik/art/jak-skutecznie-przygotowac-sie-do-rozmowy-rekrutacyjnej,2316588,art,t,id,tm.html jednak zawsze może się pojawić jakieś dziwne pytanie, które jest łatwe a jednak zaskakujące. Często kobiety pyta się o to czy w najbliższym czasie planują dziecko

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

12 maj 2015 - 20:32:39

Dajcie spokoj pytania typu ma pani meza czy zamierza pani wyjsc za maz sa chamskie kazdy ma prawo miec meza chopaka narzeczonego tyle ze jak juz jestes mlod mezatka inaczej na Ciebie patrza- mysla ze w ciaze zajdziesz zaraz a oni zostana z problemem bo i macierzynskie bd musieli ci dac itd, i znowu na jakis czas bd musieli na twoje miejsce kogos zatrudnic. Sama jestem w podobnej sytuacji. Poki co na stazu jeszcze przez 3 mies ale tez zalezy mi na dziecku i napewno niedlugo z mezem chcemy sie zaczac starac.

A co do pytan jeszcze to np gdzie wixzi sie pani za 5 lat ? - to jak szukalam pracy za granica
Dlaczego chce pani pracowac z ludzmi?
Jak zareagowalaby pani na mobbing w pracy?

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

23 maj 2015 - 23:21:56

Ostatnio się jeszcze zdarza bardzo bezczelne pytanie o planowaną ciążę.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

24 lip 2015 - 10:19:17

Każdy ma swoje życie i tego powinniśmy się trzymać.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

14 paź 2015 - 16:06:25

Pytanie o pieniądze musi paść na pierwszej rozmowie o pracę. To nie jest kwestia dobrego albo zlego wychowania - przecież Wasze oczekiwania finansowe też mogą być jednym z kryteriów kwalifikujących (dyskwalifikujących) na stanowisko. Szkoda marnować czas swój i rekrutera.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

16 lis 2015 - 21:06:24

Ogólnie te pytania na niektórych rozmowach kwalifikacyjnych są zadawane bez żadnego celu. Szczególnie jeżeli nie rozmawiamy z przyszłym przełożonym, tylko z jakimś rekruterem albo pracownikiem działu personalnego. Zdecydowanie bardziej wolę rozmowy z przełożonymi, pracownikami z działu, w którym potencjalnie będę pracować. W takich przypadkach rozmowa jest o wiele bardziej konkretne i merytoryczna.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 lis 2015 - 13:19:26

Mnie zagięło pytanie, bo usłyszałam je po raz pierwszy: Jak zachowałabym się gdybym dostrzegła w sklepie złodzieja?

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 lis 2015 - 13:41:54

Czy słyszała Pani wcześniej o naszej firmie?
Jakich zarobków Pani oczekuje?
Dlaczego odeszła Pani z poprzedniej pracy? - Tu pamiętałam, żeby nie mówić źle o poprzednich pracodawcach i wytłumaczyłam się wypaleniem zawodowym i chęcią rozwoju.
Raz na rozmowie kwalifikacyjnej kazano mi przeczytać fragment książki, żeby sprawdzić, czy mam dobrą dykcję;)

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 gru 2015 - 11:49:08

Pytania zależą często od specyfiki stanowiska na jakie się staramy. Ale najpopularniejsze to o hobby, wolny czas - w standardzie.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 sty 2016 - 16:15:25

jak mnie strasznie stresuja te dziwne pytania sprawdzajace wasza reakcje na stres :( ja zawsze przed rozmowa musze nervomix lykac i wtedy jakos jestem spokojniejsza. moim najdziwniejszym pytaniem bylo: ile kartonowych pudelek nalezy ustawic zeby osiagnac wysokosc naszego wiezowca? o.O

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Podologia- do pań pracujących w salonach kosmetycznych.