Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

33 minut temu

elektryka sklep

38 minut temu

wakacje last minute

54 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 09:56:37

Hej Dziewczyny! :)

Przeglądając wątki w tym dziale pomyślałam o tym, że przydałoby się jedno miejsce, w którym zbierzemy wszystkie dziwne/typowe/nietypowe/standardowe/zaskakujące/trudne pytania, które padają na rozmowach kwalifikacyjnych. Często przed pójściem na rozmowę szukamy pomocy na forum, chcąc jeszcze lepiej się przygotować i przemyśleć wcześniej odpowiedzi. :)

Piszcie jakie pytania z rozmów kwalifikacyjnych zapadły Wam w pamięć. Fajnie byłoby, gdybyście podały jeszcze stanowisko, na jakie aplikowałyście :) Na pewno pomożecie tym niejednej dziewczynie! :)

Z mojej strony - na niejednej rozmowie kwalifikacyjnej spotykałam się z pytaniem o moje wady i zalety. To pytanie zawsze najbardziej mnie irytowało, przecież nie podam na rozmowie swoich prawdziwych wad:D Dlatego zawsze miałam przygotowane takie, które w pewnych sytuacjach mogą stać się zaletami (typu drobiazgowość itp.).

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 10:05:57

dlaczego Panią powinienem zatrudnić? jakie są Pani mocne i słabe strony? ile chciałaby Pani zarabiać?

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 10:12:10

Co może zaoferować Pani naszej firmie
Jakie ma Pani doświadczenie, jakie projekty Pani wykonywała
Jakie są Pani wady/ zalety
Jak pracuje się Pani w grupie
Czy umie Pani zarządzać ludźmi

Tak naprawdę byłam tylko na 3 rozmowach w swoim życiu z czego jedna to był staż, druga nie było pytań tylko od razu mnie zatrudnili, no na 3 pytali mnie właśnie o to co napisałam - wszystkie prace w zawodzie

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 11:06:24

W jaki sposób wyobraża sobie pani pracę na tym stanowisku
Pani największy sukces/porażka

A moja koleżanka usłyszała pytanie
Ile piłeczek pingpongowych zmieściłoby się w tym pomieszczeniu? :D Podobno to pytanie pada często na rozmowach kwalifikacyjnych, nie mam pojęcia jak bym na nie odpowiedziała :D

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 11:13:38

Mnie pytali ilu mam znajomych. W ogóle na tamtej rozmowie była masa dziwnych pytań, nie powiedzieli mi na jakie stanowisko aplikuję (było w ogłoszeniu coś w stylu handlowca) i nawet czym firma się zajmuje i miałam sobie poczytac w internecie, o określonej godzinie zadzwonić, żeby się spytać, czy się dostałam dalej. Okazało się, że domokrążca ubezpieczeniowy, czy coś takiego, nie zadzwoniłam;p

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 11:15:19

Ja na swoich rozmowach kwalifikacyjnych ( a było ich mnóstwo) nigdy nie spotkałam się z pytaniami o zarobki. Co no jest dla mnie dziwne trochę.

Najgorsze pytanie jakie usłyszałam to: "Czy ma pani kogoś? chłopaka,narzeczonego,męża? Bo wie pani, ta posada to OSOBISTA ASYSTENTKA PANA PREZESA".


A tak to raczej standardowe.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 11:19:23

np. "... minister finansów, wyleciało mi nazwisko z głowy, podpowie pani ?
-rekrutacja do działu finansowo-księgowego

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 11:23:39

Ja byłam raz na rozmowie kwalifikacyjnej na pracownika sklepu z biżuterią. Zaacznijmy od tego, że na tą godzinę co ja umówione było chyba z 15 dziewczyn, więc całość przeciągała się niemiłosiernie. Kiedy już doczekałam się swojej kolejki, weszłam do "pokoju zwierzeń":D. Po kilku odpowiedziach na standardowe pytania rekrutacyjne mężczyzna i kobieta przeprowadzający rekrutację zaczęli bombardować mnie pytaniami typu:

Ma Pani narzeczonego?
Czy planuje Pani w nabliższym czasie wyjść za mąż?
Czy ma Pani jakieś nałogi?
Czy pali Pani papierosy? (na to i na poprzednie pytanie odpowiedziałam "NIE" to zaczęli dociekać "naprawdę, żadnych nałogów?"
Czy pije Pani alkohol?
Czy planuje Pani zajść w ciążę?

Po tym ostatnim pytaniu powiedziałam, że nie ma to chyba wpływu na moje kwalifikacje i takie pytania nie powinny padać na rozmowie, a oni powinni o tym doskonale wiedzieć. Wstałam i wyszłam.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 12:02:16

Pytania na rozmowach o pracę, na stanowiska: pracownik biurowy/ sekretarka/ asystentka/ doradca klienta. Rekrutacje dwu- trzy etapowe.

Standardowe:

* Proszę opowiedzieć coś o sobie.
* Jaki był Pani najbardziej stresujący dzień w pracy?
* Jak wyobraża sobie Pani pracodawcę idealnego?
* Czym zajmowała się Pani na poprzednim stanowisku?
* Dlaczego mielibyśmy zatrudnić akurat Panią?

Nie pojawiło się ani jedno pytanie o umiejętności językowe, czy obsługę programów komputerowych (ich praktyczną znajomość można było wykazać na kolejnych etapach - praca przy komputerze, scenki z klientami, rozmowy po angielsku)

Nietypowe:

* Co Pani zrobi, gdy nie ma gorącej wody, a chce Pani umyć naczynia? (Pytanie miało na celu sprawdzić, jak radzę sobie w nieprzewidzianych sytuacjach- złą odpowiedzią byłoby "Pójdę do kogoś" czy "Poproszę o pomoc", ja powiedziałam po prostu "Zagotuję!" na co stwierdzono "k. Myśli Pani" :D"

* Czy pali Pani papierosy? (Pytanie uzasadnione w pracy, gdzie bezpośrednio rozmawia się z klientem)

* Co Pani wie w związku z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie?

Bezczelne:

* Czy planuje Pani potomstwo? (Jest to niezgodne z kodeksem pracy)


Było tego o wiele wiele więcej ale póki co pamiętam tyle :D

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 12:11:38

Ja za chwilę lecę na rozmowę i jestem ciekawa jakie pytania padną. Na pierwszej mojej rozmowie w życiu po rozmowie z bezpośrednią przełożoną poszłam na rozmowę do prezesa. Pytałam się mnie czy moi rodzice nie mają problemów z tym, że wyprowadziłam się tak daleko od domu, przecież to duże pieniądze, a mogłabym studiować bliżej domu. Ale wyszłam wtedy wściekła.
Poza tym z takich pytań typowo rekrutacyjnych miałam pytanie o to gdzie widzę się za 5 i za 10 lat.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 16:29:43

Do pracy w croppie:

Ile chciałaby Pani zarabiać?
Czy nie pracując miałaby Pani z czego się utrzymywać?
Jaki mam dojazd do miejsca pracy?
Czy zakupy wolę robić sama czy z kimś?
Jak sprzedałabym bluzę?
Jak zachęciłabym klienta do kupienia czegokolwiek
tyle mi się przypomniało

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 17:16:45

Najgorsze pytania: o moje wady, dlaczego mnie mają wybrać i ile chciałabym zarabiać.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 17:23:46

Mnie ostatnio pytali:
- jaki jest mój największy sukces
- co mnie motywuje do pracy, a co zniechęca
- jak koordynuję pracę w grupie

i pytanie o wady/zalety pod setką postaci.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 17:24:52

"Proszę mnie przekonać, że pogoda deszczowa jest super" - stanowisko związane ze sprzedażą.
"Dlaczego Pani odeszła z poprzedniej firmy?"
" Dlaczego chce Pani u nas pracować? "

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

27 mar 2014 - 17:44:29

Po dzisiejszej rozmowie kwalifikacyjnej już nic mnie nie zdziwi. Miało to być stanowisko rekrutera HR a się okazało być telemarketingiem pewnej sieci komórkowej...
Pytania z dziś: czy lubi Pani zwierzęta? Co Panią motywuje do działania? Co robi Pani w wolnych chwilach? Proszę mi sprzedać drzwi na co odpowiedziałam "Nie zamykaj się w 4 ścianach. Wyjdź do ludzi. Nasze drzwi umożliwią Ci efektowne wyjścia i jeszcze milsze powroty"...
Ale ja zadałam Pani prowadzącej rozmowę ciekawsze pytanie: dlaczego Pani wprowadziła mnie w błąd i próbuje mi Pani wmówić, że wysłałam CV na telemarketing :P Ech :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praktyki studenckie czy praca