Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:24:11

Witam
Czy może któraś z Was dostała dotacje z urzędu pracy na sklep z odzieżą używaną ?Czy jest łatwo dostać tą dotacje ? Biznes plan i wniosek pisać samemu czy może zlecić to firmie która się tym zajmuję . proszę o pomoc . z góry dziękuje .

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:34:56

ja uwazam ze z tymi dotacjami to loteria
jedni dostaja, inni są odsylani z kwitkiem
moja znajoma ma swietny pomysl na biznes, niestety dotacji nie dostanie bo...ma za wysokie wyksztalcenie !!! wtf ?!

najlepiej idz do urzedu spytaj sie czy maja wolne srodki i zloz papiery
jak masz kase to zlec to firmie

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:38:32

Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:44:20

Cytat
kamilcia2804
Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

a proszę powiedz czy sprawdzają bardzo po dostaniu dotacji?? i czy bilansie w biznes planie uwzględnia się otrzymaną dotacje??

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:48:34

Ja składałam do Wojewódzkiego UP, to były dotacje 40 tys + 6 miesięcy pomostowego po 1250 zł. Na odzież używaną właśnie i dostałam, wybrali z ponad 400 wniosków 40 osób na szkolenie, z czego 36 dostało dotację, w tym ja. Bez żadnych znajomości wykształcenia, bo jakie można mieć w wieku 19 lat, spróbowałam za namową kuzynki. Też wiele słyszałam, że to po znajomościach wszystko itp. Ja Biznes Plan napisałam sama, mieliśmy plan ramowy we wniosku, później były kolejne etapy, z doradcą zawodowym, psychologiem, następnie z całą komisją. Po szkoleniach kolejny biznes plan do napisania, ten miał blisko 40 stron. Aż sama się dziwię co ja tam nabazgrałam o zwykłym lumpeksie, ale udało się, co prawda sklep po 3 latach zamknęłam, ale próbuj, z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy pomysł, łeb na karku i determinacja - wszystko może się udać :)

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:51:38

Cytat
aaw1
Cytat
kamilcia2804
Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

a proszę powiedz czy sprawdzają bardzo po dostaniu dotacji?? i czy bilansie w biznes planie uwzględnia się otrzymaną dotacje??

U nas byli raz z wizytą z urzędu, ale wcześniej się zapowiedzieli :) Robili zdjęcia sprzętu, który był uwzględniony jako zakupiony z dotacji.
Tak, uwzględnia się.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:53:43

Ja również dostałam dotacje na sklep internetowy. Biznes plan pomogła mi pisać ciocia. Warto spróbować, przecież nic nie tracisz. Zależy ile osób złoży wniosek i ile PUP ma na to przeznaczone pieniędzy.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 22:55:56

Cytat
kamilcia2804
Cytat
aaw1
Cytat
kamilcia2804
Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

a proszę powiedz czy sprawdzają bardzo po dostaniu dotacji?? i czy bilansie w biznes planie uwzględnia się otrzymaną dotacje??

U nas byli raz z wizytą z urzędu, ale wcześniej się zapowiedzieli :) Robili zdjęcia sprzętu, który był uwzględniony jako zakupiony z dotacji.

dzięki za info. a mam jeszcze jedno pytanko. czy uwzględnia się samą kwotę czylinp. 20tys czy pokolei na co wydam ta kwote czyli ksieguje sie laptop aparat itp. - zakupy za kwotę dotacji??
Tak, uwzględnia się.
Cytat
kasiulkaazs
Ja również dostałam dotacje na sklep internetowy. Biznes plan pomogła mi pisać ciocia. Warto spróbować, przecież nic nie tracisz. Zależy ile osób złoży wniosek i ile PUP ma na to przeznaczone pieniędzy.
a z czym sklep internetowy?? i jak ci idzie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-16 22:59 przez aaw1.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:00:41

trzeba miec dwoch poreczycieli do tego ,tak jakby sie kredyt bralo ,moj maz tez myslal o tym ale go odwiodlam od pomyslu wlasnej firmy

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:02:40

Cytat
ewebur
trzeba miec dwoch poreczycieli do tego ,tak jakby sie kredyt bralo ,moj maz tez myslal o tym ale go odwiodlam od pomyslu wlasnej firmy

trzeba i to niestety muszą mieć wysokie zarobki. u mnie przynajmniej muszą mieć 2000zł netto po odliczeniu wszytskich co miesiecznych kosztów.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:09:22

Sklep z odzieżą damską. Wiadomo początki są zawsze ciężkie ale jakoś idzie.
Mam roczną córeczkę dlatego uznałam że własna firma w domu to najlepsze wyjście, tym bardziej że u nas w mieście niestety z pracą ciężko...

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:12:46

Cytat
kamilcia2804
Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

No ja też pochodzę z małego miasta z jednej strony bardzo bym chciała otworzyć własny sklep a z drugiej strony boje się ze nie dam rady że sobie nie poradzę

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:21:30

Cytat
monsob200
Cytat
kamilcia2804
Moja znajoma otwierała normalny sklep odzieżowy i dostała :)
My z chłopakiem firmę meblarską i też dostaliśmy.

Nam biznes plan pomagała pisać Pani, która się zajmuje takimi rzeczami.
A to czy dostaniesz dotacje zależy ilu jest chętnych, my mieszkamy w małym mieście, więc było nam łatwiej, bo nie było dużo chętnych.

No ja też pochodzę z małego miasta z jednej strony bardzo bym chciała otworzyć własny sklep a z drugiej strony boje się ze nie dam rady że sobie nie poradzę

Myśle ze warto, bo jaknie spróbujesz nie przekonasz sie, a może bedzie super i bedziesz "na swoim"?

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:23:52

Jeżeli masz odłożone pieniądze na własny biznes i masz dobry pomysł na jego prowadzenie, to nie masz się czego bać. Wiadomo sama dotacja nie wystarczy, ja w swoją firmę zainwestowałam sporo pieniędzy.

Dotacja z urzedu pracy

16 lut 2014 - 23:24:21

no właśnie o to chodzi bo u mnie w mieście to bardzo trudno o pracę . tylko jeszcze ten nieszczęsny biznes plan :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca w sieciowkach.