Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Staże

24 paź 2013 - 20:49:09

Hej,Dziewczyny mam zamiar zapisać się na staż z Up ale słyszałam ,że teraz bd kiepsko(koniec roku,fundusze..)czy to prawda?
Czy muszę wybrać coś z tych ofert jeżeli żadna mi nie odpowiada?Bo czytałam na jakimś poprzednim wątku,że ktoś czekał z 2 miesiące.

Staże

24 paź 2013 - 20:54:14

Dziwne rzeczy piszesz:)

U mnie w mieście co roku są 4 tury przyjmowania wniosków na staże od pracodawców, dajmy na to styczeń, marzec, czerwiec i wrzesień. I wtedy ma się szansę na staż:) Więc to nie jest kwestia czekania ileś czasu tylko wstrzelenia się w turę, znalezienia pracodawcy etc. I też nie kwestia końca roku - tylko braku tury przyjmowania wniosków.

Staże

24 paź 2013 - 20:53:52

Ja sobie sama znalazłam miejsce odbywania stażu :)

Staże

24 paź 2013 - 20:56:20

ja czekałam jeszcze dłużej, a jeśli Ci się nie podoba jakaś oferta to nie musisz nic wybierać :)

Staże

24 paź 2013 - 21:03:04

U mnie mówili to samo i zapewnili mnie że najszybciej staż odbędę w lutym (wtedy otrzymają kasę na staże), zdążyli jednak znaleźć dla mnie pracę...

Staże

24 paź 2013 - 21:13:43

A u mnie jest tak że jak jest kasa to są staże, a jak kasy nie ma to staży też ni ma ;)
Ja bym radziła żebyś sobie sama znalazła pracodawcę i ten pracodawca niech wystąpi do UP z wnioskiem że chce ciebie na staż. Jak jeszcze zaznaczy że po stażu cię zatrudni (chodź by na krótki czas) to jest szansa że UP znajdzie kasę :)

Staże

24 paź 2013 - 21:31:55

Zgadzam się z powyższym komentarzem :) Pracuję w UP i to czy załapiesz się na staż zależy w głównej mierze od tego w jakim okresie się zapiszesz. Teraz rzeczywiście może być cięzko, ale warto się zapisać, chociażby dlatego, że czasami ktoś zrezygnuje ze stażu itp, wtedy może będziesz miała szanse ;) a też patrzą często na to kto ile czasu już czeka, więc warto zapisać się wcześniej... Potwierdzam, że najlepszy okres na staże to luty ;) znalezienie sobie samemu pracodawcy też jest dobrym wyjściem, gdyż wtedy dużo łatwiej otrzymać faktycznie ten staż :) ale oczywiscie samo zapisanie się też wystarczy, a co najważniejsze warto pojawiać się czasami u pośredników i pytać :) a i przy zapisie przeważnie pytają jaka praca Cię interesuje :) i dobierają ją najczęsciej pod Twój zawód/ kwalifikacje :)

Staże

24 paź 2013 - 21:44:18

u mnie za to jest tak, że ofert pracy nie ma ale za to wysyłają Cię na staż. Jeśli odmówisz to Cie wyrejestrują ;/

Staże

24 paź 2013 - 21:47:12

Cytat
krolewnopodobna
u mnie za to jest tak, że ofert pracy nie ma ale za to wysyłają Cię na staż. Jeśli odmówisz to Cie wyrejestrują ;/
Wysyłają? Przecież staż jest wolną wolą potencjalnego chętnego, a nie nakaz. Nie spotkałam sie jeszcze z czymś takim.


Nie wiem czy jest sens szukać pracodawcy i prosić go o staż imienny skoro UP nie ma środków. Ja akurat załapałam sie teraz do projektu, sama sobie znalazłam pracodawcę, nie musiałam wybierać spośród narzuconych za to jest 5 tur po 70 każda z czego do każdej wybierają 14 osób po rozmowie kwalifikacyjnej. Z tego, co wiem, to ten projekt jest też w innych miastach => "staż na dobry początek".

Staże

24 paź 2013 - 21:49:53

Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
krolewnopodobna
u mnie za to jest tak, że ofert pracy nie ma ale za to wysyłają Cię na staż. Jeśli odmówisz to Cie wyrejestrują ;/
Wysyłają? Przecież staż jest wolną wolą potencjalnego chętnego, a nie nakaz. Nie spotkałam sie jeszcze z czymś takim.


Nie wiem czy jest sens szukać pracodawcy i prosić go o staż imienny skoro UP nie ma środków. Ja akurat załapałam sie teraz do projektu, sama sobie znalazłam pracodawcę, nie musiałam wybierać spośród narzuconych za to jest 5 tur po 70 każda z czego do każdej wybierają 14 osób po rozmowie kwalifikacyjnej. Z tego, co wiem, to ten projekt jest też w innych miastach => "staż na dobry początek".



no niestety tak miałam jak się zarejestrowałam. powiedzieli, że nie ma ofert pracy ale za to są staże. Mówię, że nie chce stażu na to pan odpowiedział, że odmowa odbycia stażu łączy się z wyrejestrowaniem z urzędu. poszłam na staż i zrezygnowałam po 6 miesiącach :)

Staże

24 paź 2013 - 22:02:09

mój znajomy też musiał iśc na staż, bo by go wyrejestrowali

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 5/5

Staże

25 paź 2013 - 12:32:23

To prawda, że pod koniec roku ciężej o staże. Tutaj wszystko jest fajnie opisane http://praca.gratka.pl/poradnik/art/staz-absolwencki-dobry-na-start-do-kariery-9385.html Zawsze możesz spróbować sama znaleźć sobie płatny staż. Jeżeli chodzi o oferty pracy z UP to możesz odmówić raz czy dwa razy. W 2014 zaś nie będzie można odmówić przyjęcia pracy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca a studenckie konto w banku, jakie?