Obecnie rozmawiamy o:

Roleta okienna

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Karana

21 wrz 2013 - 14:02:44

Witam,mam pytanie czy moze ktoraś z was miala podobny problem,bądż wasi znajomi?Otórz moja siostra rok temu przezyla tragedie w pracy.Nie dopilnowala pewnych rzeczy i zginął przez nią człowiek...Sąd uznał to za nieumyslne spowodowanie śmierci i musiala placic 20 tys odszkodowania rodzinie zmarlego i dostala 3 lata w zawieszeniu.Chodzila na terpie,do tej pory budzi sie w nocy i płacze,bo tak bardzo żałuje tego co sie stało.Wkoncu sie ogarnela no i znalazła nową prace,80 km od domu,bo tu wszyscy znają jej historie i opowiadaja takie bajki ze glowa mala.Przyszla szefowa nie pytala ją o karalność,ale boi sie ze padnie takie pytanie...więc nie wiem czy powinna sie przyznac czy to przemilczeć? Skoro nie pytali o to przy podpisywaniu umowy to chyba juz nie będą/Orientujecie sie?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Karana

21 wrz 2013 - 14:04:19

wydaje mi się, że już nie zapytają. Niech lepiej nie mówi

Karana

21 wrz 2013 - 14:05:43

Cytat
roksolana83
wydaje mi się, że już nie zapytają. Niech lepiej nie mówi

Karana

21 wrz 2013 - 14:05:51

Cytat
roksolana83
wydaje mi się, że już nie zapytają. Niech lepiej nie mówi

Karana

21 wrz 2013 - 14:06:33

jak nie pytają tzn że to nie jest wymagane,także po co ma znowu do tego wracać

Karana

21 wrz 2013 - 14:08:01

jak sie nie pytaja to niech nie mowi ale jak sie spytajato lepiej powiedziec.

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Karana

21 wrz 2013 - 14:08:05

boje sie,ze jak dojdą do szefowej głosy to ją zwolni,a dziewczyna naprawde ciężko to przezywa:( dziekuje za odp:*

Karana

21 wrz 2013 - 14:08:25

Cytat
kasialubiciuchy
jak sie nie pytaja to niech nie mowi ale jak sie spytaja to lepiej powiedziec.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-21 14:09 przez kasialubiciuchy.

Karana

21 wrz 2013 - 14:08:51

No więc właśnie. Jakby to było ważne to by od razu się spytali. A nawet jak się spytają to musiałaby przynieść zaświadczenie o niekaralności,więc nie ma co kłamać.

Karana

21 wrz 2013 - 14:09:20

Chyba lepiej mówić na początku taki rzeczy. Bo zawsze może jakaś życzliwa osoba donieść.

Karana

21 wrz 2013 - 14:09:20

Cytat
ruda_1990ks
jak nie pytają tzn że to nie jest wymagane,także po co ma znowu do tego wracać

Karana

21 wrz 2013 - 14:11:31

nie ma co wychodzic przed szereg i opowiadac skoro nie pytaja. to straszne obciazenie psychiczne. wiadomo ze pracodawca nie spojrzy ze wspolczuciem tylko przede wszystkim z obawą. nie jest to powód do chwalenia, wiec nawet jesli takie pytanie kiedys padnie i bedzie musiala sie przyznac to normalne tez bedzie to, dlaczego nie wspomniala o tym na poczatku. lepiej niech sie pokaze najpierw z dobrej strony. latwiej uwiezyc komus kogo sie zna i wie jak pracuje nic obcemu ktory zastrzeli nas taka informacja na wstepie. wydaje mi sie ze nie ma obowiazku wyciagac wszystkiego ze swojego zycia. pozatym to bylo nieumyslne i kare za to bedzie ponoscic do konca zycia. jesli informacja dojdzie do szefowej to uwazam ze nalezaloby najpierw pracownika wezwac do siebie i wysluchac jego wersji na ten temat. nie zwalnia sie czlowieka przez pomowienia tym bardziej, jeśli przynosi korzyści dla firmy. jesli szefowa jest inteligentna to sie zachowa w porzadku jesli wierzy plotkom i ja zwolni to nie ma czego zalowac bo predzej czy pozniej i tak musiala by odejsc z pracy z tego czy innego powodu. jak ktos chce kogos zwolnic to kazdy powod jest dobry. nie potrzeba do tego 3 lat w zawieszeniu. zycze powodzenia Twojej siostrze!musi zyc dalej ni nie ma obowiazku sypac sobie popiolu na glowe przy kazdej okazji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-21 14:20 przez paulina102.

Karana

21 wrz 2013 - 14:12:47

myślę, że raczej nie zapytają, chyba że kiedyś tam w swobodnej rozmowie szefostwo może zapytać a wtedy lepiej niech nie mówi, bo znowu wyjdzie cała jej historia i będzie musiała szukać pracy jeszcze dalej od domu. a teraz siostra pracuje w podobnym zawodzie, tzn znowu może się stać taka rzecz jak czegoś nie dopilnuje?

Karana

21 wrz 2013 - 14:13:12

Cytat
roksolana83
wydaje mi się, że już nie zapytają. Niech lepiej nie mówi
trochę ciężka sprawa i w sumie masz trochę racji, tylko z drugiej strony jeśli wyjdzie to na jaw z innych źródeł dziewczyna może stracić obecną pracę bo zaczną mówić, że zataiła tak ważną rzecz. Hmmmm ja bym chyba na wstępie powiedziała prawdę

Karana

21 wrz 2013 - 14:13:19

opowiedz jak się to stało jeśli możesz?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dla potrzebujacych dodatkowej pracy lub na pełny etat.UK