Obecnie rozmawiamy o:

hala łukowa

4 minuty temu

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:20:30

Drogie Szafowiczki,
Mój problem, a właściwie drobne zawahanie, dotyczy podjęcia pracy w Anglii jako sprzątaczka w mieszkaniach dla studentów. W mieście do jakiego sie wybieram jest ich mnóstwo i mam pewność, że chcą mnie przyjąć. Chcę wyjechać z moim chłopakiem, zatrzymiemy się na krótki okres czasu u znajomych. Od nich wiem, że aby cokolwiek załatwić z praca musze być na miejscu, a żeby wynająć coś dobrego przydadzą się zarobione dwie tygodniówki chociaż, własne oszczędności i oczywiście umowa że praca jest stała.
Czy któraś z Was pracowała w takiej firmie zajmującej się sprzątaniem mieszkanek? Wiecie jak to dokładnie wygląda? Praca po znajomości i jest tam zatrudnionych tez kilka Polek. Stawka to 6 funtów za godzine (najmniej). Jak pobedę tam dłużej i bardziej podszkole język to poszukam czegoś jeszcze lepszego. Trochę sie waham bo nie wiem czy warto, ale skoro mam zapewnioną prace (a jesli by nie wypalila to wiem od znajomych ze i tak moge pomieszkac u nich troche i poszukac innej pracy - a ponoć sporo jest różnej). Uściślając, jestem teraz na stażu w biurze jako asystentka więc staż przerwę bo wyjazd byłby we wrześniu. Co o tym sądzicie? Zastanawiam się też czy będe miała jakieś konsekwencje za przerwanie tego stażu - jest na 6 miesiecy a razem z sierpniem byłabym tam już 3 miesiace.
Liczę na odpowiedź :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:27:56

Co do stażu to nie orientuję się. A co do Anglii to jeśli miałabym tam pewną pracę i znajomych, którzy mi w razie czego pomogą to jechałabym bez zastanowienia.

Moja kuzynka pracuje aktualnie (wakacyjnie) w hotelu, sprząta pokoje i jest zadowolona (nie wiem jak byłoby w tych mieszkaniach studenckich). Zaznaczę, że wyjechała nie mając załatwionej pracy z oszczędnościami na dwa tygodnie i powrót w razie czego, ale pracę znalazła zarówno ona, jak i jej znajomi, którzy pojechali na tej samej zasadzie :) Także, kto nie ryzykuje ten nie ma ;)

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:33:40

Czyli tak jak mi mówili znajomi, że praca jest ale trzeba przyjechać :)
Mogłabys mi jeszcze napisać gdzie wyjechała? Ja myślę o Southampton.

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:37:44

Cytat
PannaRy
Czyli tak jak mi mówili znajomi, że praca jest ale trzeba przyjechać :)
Mogłabys mi jeszcze napisać gdzie wyjechała? Ja myślę o Southampton.
moja koleżanka mieszka w Southampton;) wczesniej pracowała na tasmie teraz w jakiejs firmie i ma 10f/h, wiec sie jej udało;)
jak nie spróbujesz nie bedziesz miec;)

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:40:20

Nie pracowałam, ale moja ciocia sprzątała w dzielnicy żydowskiej w Anglii i mówiła, że dobra praca :)

Praca w Anglii

01 sie 2013 - 11:46:09

Jeśli chodzi o staż to nie wiem, ale jeśli chodzi o wyjazd - jedź śmiało, zwłaszcza że masz tam znajomych i w miarę pewną pracę. W UK jest dużo latwiej przeżyć i żyć, to nie Polska ;)
My zrobiliśmy tak, że mój partner wyjechał przez polską agencję, miał pracę załatwioną na 3 miesiące. Po miesiącu przyjechałam ja z córką, jak jechałam to niby miałam załatwioną pracę przez agencję angielską - kontaktowałam się z nimi z Polski i praca dla mnie miała byc. Jak przyjechałyśmy w nocy z pon na wt, to w środę do nich idę a tu się okazuje że nic z tego, nic nie mają i w ogóle co ja chcę. No to przeszłam po agencjach u mnie w mieście (jest ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt). W czwartek z jednej z nich do mnie oddzwonili że mogę przyjść do pracy od piątku. I takie generalnie są tu realia - nawet jak pracę stracisz z dnia na dzień to i znajdziesz kolejną z dnia na dzień.
Tylko żebyś miała pewność że ta praca będzie legalna, różne już słyszałam historie więc to nie jest takie oczywiste jeśli to nie jest duży pracodawca ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca dla Waszych facetów - Śląsk