Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:05:25

Hej, niedawno zarejestrowałam się jako bezrobotna, chciałabym podjąć gdziekolwiek staż . Nie wiem jak to ma wyglądać. Pani w Powiatowym Urzędzie Pracy powiedziała, że staż należy szukać samemu. Nie wiem , mam chodzić po sklepach i pytać czy nie przyjmą mnie na staż ?? Jak wy robiłyście ??
Proszę bez wrednych komentarzy...

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:08:49

musisz znaleźć firmę, ktora bedzie Cie chciała przyjąc na staż, jeśli sie zgodzą to oni juz wszystko załatwiają z UP.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:09:33

Poszukaj w ofertach stażu na bezrobociu. I lepiej sie spiesz bo u mnie w miescie juz skonczyla sie kasa i nie daja stazow... Musze szukac roboty...

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:09:43

to chyba urzad pracy powinien ci zalatwic staz..jakas glupote ci powiedziala moim zdaniem pierwsze slysze

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:09:50

ale staż się chyba odbywa w swoim zawodze. w sensie masz jakieś wykształcenie zawodowe i wtedy szukasz firmy która oferuje staże na interesującym cie stanowisku i wtedy działasz. przynajmniej tak mi się zawsze wydawało

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:12:21

wysyłasz cv tak samo jak przy szukaniu normalnej pracy, tylko w liście piszesz o stażu a nie o pracy

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:21:45

Cytat
miszja
ale staż się chyba odbywa w swoim zawodze. w sensie masz jakieś wykształcenie zawodowe i wtedy szukasz firmy która oferuje staże na interesującym cie stanowisku i wtedy działasz. przynajmniej tak mi się zawsze wydawało

Nie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 18:22 przez Evans18.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:25:42

Cytat
Emileczkaa92
to chyba urzad pracy powinien ci zalatwic staz..jakas glupote ci powiedziala moim zdaniem pierwsze slysze

Dobrze powiedziała na dodatek pracodawca musi potem zatrudnić stażystę. Chore to jest...

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:30:49

Cytat
dziefczynka
Cytat
Emileczkaa92
to chyba urzad pracy powinien ci zalatwic staz..jakas glupote ci powiedziala moim zdaniem pierwsze slysze

Dobrze powiedziała na dodatek pracodawca musi potem zatrudnić stażystę. Chore to jest...

Chore były do tej pory zasady. Jeżeli pracodawca przyucza pół roku osobę do zajmowania stanowiska (nieodpłatnie) ma przygotowaną osobę do pracy.
Kiedyś stażyści byli tanią siłą roboczą. Jeden się skończył brano kolejnego. W interesie bezrobotnego powinno być uzyskanie zatrudnienia po skończonym stażu. Chyba, że wolałabyś być takim stażystą do emerytury, to przepraszam.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:33:21

Cytat
miszja
ale staż się chyba odbywa w swoim zawodze. w sensie masz jakieś wykształcenie zawodowe i wtedy szukasz firmy która oferuje staże na interesującym cie stanowisku i wtedy działasz. przynajmniej tak mi się zawsze wydawało

nie prawda. staż nie może odbywać się na stanowisku w którym masz już doswiadczenie zawodowe. bo staż to zdobywanie nowych umiejętności.
tak, środki się już skończyły na ten czas. Mój PUP czeka na nową pulę pieniędzy które mają się pojawić w lipcu..
a stażu szukasz sobie sama, chodzisz po pracodawcach i pytasz czy Cię nie przyjmą, możesz także skorzystać z ofert jakimi dysponuje Urząd.
jak coś to pytaj - pracuje w PUP

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:34:51

katrix ale pracodawcy nie chcą zatrudniać stażystów bo po co skoro mają za darmo pół roku czy tam 3 miesiące, więc ciężko jest cokolwiek znaleźć samemu. Na dodatek często jest tak, że zatrudnia na 2 miesiące bo musi a potem zwalnia.

Wcale nie jest lepiej niż przedtem.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:43:05

Cytat
Emileczkaa92
to chyba urzad pracy powinien ci zalatwic staz..jakas glupote ci powiedziala moim zdaniem pierwsze slysze

Tiaaaa.
Cytat
dziefczynka
katrix ale pracodawcy nie chcą zatrudniać stażystów bo po co skoro mają za darmo pół roku czy tam 3 miesiące, więc ciężko jest cokolwiek znaleźć samemu. Na dodatek często jest tak, że zatrudnia na 2 miesiące bo musi a potem zwalnia.

Wcale nie jest lepiej niż przedtem.

Pracodawca jest zobowiązany do zatrudnienia żuczka po stażu, o ile przy "zatrudnianiu stażowym" się do tego zobowiązał, a wielu się zobowiązuje bo to oznacza większe dopłaty.

W sprawie szukania pracy/stażu na urzędzie bym nie polegała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 18:44 przez 7medeis.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:47:01

Autorko najlepiej zrób listę potencjalnych firm i przejdź się z cv. Powiedz od razu, jak sprawa wygląda. Lepsze to niż wysyłanie @.

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:48:15

Byłam 2 razy na stażu. Pierwszy raz w 2006 roku w sądzie i wtedy to urząd pracy mi załatwiał staż w sensie że dostałam ofertę stażu tam potem oczywiście musiałam przejść u 'pracodawcy' rozmowę itp było dużo kandydatów i tylko kilka miejsc.

Byłam też w tym roku i to ja musiałam załatwić sobie staż tzn sama pójść zapytać czy przyjmą i potem pracodawca musiał pojechać do up i złożyć jakiś tam imienny wniosek że chce mnie przyjąć na stać

Jak widać pozmieniało się na gorsze niestety... autorko up nic Ci nie załatwi musisz sama działać

Odbycie stażu

12 cze 2013 - 18:51:16

Cytat
dziefczynka
Autorko najlepiej zrób listę potencjalnych firm i przejdź się z cv. Powiedz od razu, jak sprawa wygląda. Lepsze to niż wysyłanie @.

Tak pewnie muszę zrobić...:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Koordynator Hostess