Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Norwegia

10 cze 2013 - 21:11:29

Witam ;-) aktualnie pracuje w kawiarni drugi miesiąc siostra mi zalatwiła prace u niej w Norwegii , mogla bym juz na dniach przyjechać , ale mi jest dziwnie powiedziec szefowej ,ze chce wyjechac , ponieważ dwa lata temu tez pracowalam u niej i po miesiacu zrezygnowalam bo znalazlam cos innego.

Norwegia

10 cze 2013 - 21:13:34

jak masz okazje wyjechac to po co masz takie glupie rozmyslenia? tam Ci bedzie lepiej. W dodatku masz tam siostrę. Do Twojej pracy na pewno sie znajdzie 1000 chetnych. Powiedz kulturalnie ze masz mozliwosc wyjazdu i jestes zdecydowana i juz.

Norwegia

10 cze 2013 - 21:15:01

głupio mi bo juz drugi raz ich zawiodłam ;/ no na pewno bede miec lepiej.

Norwegia

10 cze 2013 - 21:16:31

To nie mów, że chcesz wyjechać. Złóż wypowiedzenie i powiedz, że dostałaś lepiej płatną pracę i tyle. Jak masz wyrzuty sumienia to naopowiadaj o tym że ciężko Ci się utrzymać z obecnej pensji, że godziny pracy będziesz miała inne itp. Ale to przecież jest normalne - zwalniamy się z pracy jak znajdujemy inną!

Norwegia

10 cze 2013 - 21:17:55

Cytat
kupmidolara
głupio mi bo juz drugi raz ich zawiodłam ;/ no na pewno bede miec lepiej.
to po prostu przepros ze tak wyszlo. Przeciez nie uciekasz oknem, tylko odchodzisz z honorem.

Norwegia

10 cze 2013 - 21:20:47

Alej a nawet umowy nie mam.

Norwegia

10 cze 2013 - 21:38:43

jak nie masz umowy to tym bardziej z tamtad spierdzielaj:)

Norwegia

13 cze 2013 - 19:17:03

Też mam zamiar wyjechać do Norwegii. Nawet się już na kurs norweskiego zapisałam. A kupmidolara znasz język ?

Norwegia

13 cze 2013 - 19:19:48

w norwegi wystarczy angielski :) jak tam byłam na wakacjach to nie było żadnego problemu :) a jak ci szkoda szefowej, to może znajdź kogos na swoje miejsce :) może jakaś koleżanka szuka pracy?

Norwegia

13 cze 2013 - 19:20:33

Cytat
KasiaGorky
Też mam zamiar wyjechać do Norwegii. Nawet się już na kurs norweskiego zapisałam. A kupmidolara znasz język ?
Język to podstawa do znalezienia jakiejkolwiek pracy. Koleżanka- autorka posta ma duże szczęście. Ja mieszkałam w Norwegi 3,5 roku Nicolenkaado jakiej pracy? Do zbioru warzyw/owocow może tak ale na czarno i to juz i tak fartem. Wiem bo tu żyłam i wiem jak jest z praca. Jesli chce sie sprzątać to tez już trzeba znać język.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:22 przez apolonja.

Norwegia

13 cze 2013 - 19:25:52

Cytat
apolonja
Cytat
KasiaGorky
Też mam zamiar wyjechać do Norwegii. Nawet się już na kurs norweskiego zapisałam. A kupmidolara znasz język ?
Język to podstawa do znalezienia jakiejkolwiek pracy. Koleżanka- autorka posta ma duże szczęście. Ja mieszkałam w Norwegi 3,5 roku Nicolenkaado jakiej pracy? Do zbioru warzyw/owocow może tak ale na czarno i to juz i tak fartem. Wiem bo tu żyłam i wiem jak jest z praca. Jesli chce sie sprzątać to tez już trzeba znać język.

mój teść od 12 lat pracuje w Norwegii i umie tylko angielski i to nie jakoś super. A pracuje w stoczni, ma pod sobą kilku pracowników. Nie narzeka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:28 przez nicolenkaa.

Norwegia

13 cze 2013 - 19:25:59

popieram apolonje, mój narzeczony jest tam od roku jest elektrykiem i już u fachowców coraz cieżej o prace bo żądają norweskiego. Ja mam dojechać za miesiąc, chciałam szukać pracy, ale narzeczony mnie oświecił, że ze sprzątaniem może być ciężko-bo i tam już chcą z językiem norweskim, więc on nawet nie myśli na razie, że mogłabym gdzieś lepszą prace znaleźć.

Cytat
nicolenkaa
Cytat
apolonja
Cytat
KasiaGorky
Też mam zamiar wyjechać do Norwegii. Nawet się już na kurs norweskiego zapisałam. A kupmidolara znasz język ?
Język to podstawa do znalezienia jakiejkolwiek pracy. Koleżanka- autorka posta ma duże szczęście. Ja mieszkałam w Norwegi 3,5 roku Nicolenkaado jakiej pracy? Do zbioru warzyw/owocow może tak ale na czarno i to juz i tak fartem. Wiem bo tu żyłam i wiem jak jest z praca. Jesli chce sie sprzątać to tez już trzeba znać język.

mój teść od 12 la pracuje w Norwegii i umie tylko angielski to nie jakoś super. A pracuje w stoczni, ma pod sobą kilku pracowników. Nie narzeka.
Ale co innego jak mówisz o starej wydze, który już tam wszystkich zna oni znają jego i szkoda takiego pracownika stracić, a co innego o młodym człowieku, który przychodzi i jest to jego pierwsza praca w tym kraju.Autorko spróbować nie zaszkodzi-zawsze jakieś doświadczenie,ale na dwoje babka wróżyła, może Ci sie uda a może wrócisz z podkulonym ogonem do domu.Tak to chyba jest już z każdym wyjazdem na emigracje. Pozdrawiam Cię i życze powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:29 przez mazurpapin.

Norwegia

13 cze 2013 - 19:30:06

Nicolenkaamoj ojciec tez pracuje tutaj 6 lat, ale przyjechał w czasach jak język nie był potrzebny. Ja znam norweski w stopniu komunikatywnym i wiem jak jest z praca. Moja koleżanka rozmawia po norwesku i jest księgową i nic prócz sprzątania nie mohga jej zaoferować.. każda moja koleżanka albo sprząta albo pracuje na kantynie też znając język norweski. Jedna, która jest po budownictwie i dali jej szansę pracuje w biurze. Jeśli ktoś jeździ na sezon to może ma jakieś ogólne pojęcie. Pół mojej rodizny tu jest i ja też tu długo mieszkałam więc znam realia. Nie zniechęcam nikogo jedynie namawiam na naukę języka!!!Teraz jest taki przesyt tutaj, że z angielskim od razu odrzucają a i w tych co znają norweski sobie wybierają...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:30 przez apolonja.

Norwegia

13 cze 2013 - 19:33:15

dobrze, spokojnie :D po prostu.. no nie wiem.. teść zawsze twierdzi, że tam niemal każdy zna angielski, z resztą ja tez odniosłam tam takie wrażenie :) nie miałam najmniejszego problemu dogadać się czy to w oslo czy bergen czy bardziej na północy :) i ze starymi i z młodymi :) może przez to :)
chyba, że dobrze u nich z angielskim a norweski jako 'drugi' język jest preferowany dla ich widzi-misie żeby przesiew robić :D

mi chodziło tylko o to, że generalnie to nie ma tam problemu z dogadywaniem się w angielskim. Tak jest, czy nie ?:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:34 przez nicolenkaa.

Norwegia

13 cze 2013 - 19:38:56

Ja bym jechała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Agencja pośrednictwa pracy