Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:08:45

Po pierwsze płacisz za wystawianie przedmiotu, za dodatkowe zdjęcia, cenę minimalną, cenę kup teraz, cenę wywoławczą licytacji itp. po drugie płacisz za sprzedanie, z tego co pamiętam to 6% od ceny, za którą sprzedałaś przedmiot. Stąd naliczyło Ci 18 zł.

jak dostałaś maila z wezwaniem do zapłaty to jest tam termin do kiedy masz to wpłacić, jeśli nie wpłacisz to zablokują Ci konto i dadzą chyba jeszcze jakiś tam czas na wpłatę, jak zapłacisz to odblokują konto, jak nie to będą grozić sprawą sądową.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:10:01

nie płać.
dostaniesz przedsądowe wezwanie do zapłaty, potem zaproszenie do stawienia się w sądzie i gościa komornika na kawkę do domu. wpiszą się do krajowego rejestru długów. pójdziesz po kredycik - niet. jak urośnie tak ok 3-5 lat Twój dług komornik wyślę do sądu Twe akta i sąd zaprosi Cię do spędzenia paru dni w areszcie. sama słodycz.
myślicie, że tak to nie wygląda? dokładnie tak robią ze złodziejami, którzy w sklepie kradną poniżej 250 zł, nie płaca a potem kiedy już wszyscy o wszystkim zapomnieli idą siedzieć na ok miesiąc i nawalone w papierach,

zweryfikowana
Posty: 781
Ostrzeżenia: 2/5

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:10:21

jak wolisz wizyte komornika....

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:10:25

Cytat
zebra12
masaaakraa .
Chcesz zarabiać na allegro ale płacić sie nie chce?
Booże ale to dużo , za sprzedaną rzecz np. za 50 zł płacić 3,5 zł prowizji...

nie 3,50 bo wlasnie z 90 zl mam -18 zl :)

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:12:58

Cytat
zolzasi90
Cytat
zebra12
masaaakraa .
Chcesz zarabiać na allegro ale płacić sie nie chce?
Booże ale to dużo , za sprzedaną rzecz np. za 50 zł płacić 3,5 zł prowizji...

nie 3,50 bo wlasnie z 90 zl mam -18 zl :)

NAPRAWDĘ z niczego Ci się to nie wzięło. Wystawiałaś więcej rzeczy? Dodałaś kwotę minimalną, kup teraz? Wgrywałaś zdjęcia na ich serwer? Za to się PŁACI

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:13:56

Wszyscy płacą to Ty też powinnaś,mam nadzieję że będą Cię ścigać do oporu. Też często płaciłam im grubą kasę ale nie myślałam o kombinowaniu.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:14:21

Na Allegro zawsze jest tak, że od każdej sprzedanej rzeczy serwis pobiera od Ciebie prowizję. Tak samo płacisz wystawiając jakiś przedmiot, lecz są to inne kwoty. Musisz o tym poczytać.
Ale ja Ci radzę zapłacić tą prowizję i mieć spokój. Po prostu musisz się wywiązać tak jakby z umowy, która podpisałaś z Allegro wystawiając przedmiot.
:)
Pozdrawiam:)

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:15:34

no to masz od 90zł , lekko ponad 6 zł prowizji , a jak dodawąłaś milion zdjęć to masz dodatkowe koszta . Ale napisałaś że sprzedałaś dwie rzeczy . Licz sie z kosztami i nie przesadzaj tylko płać .
Ja co jakiś czas dostaje kwote do zapłaty i place bo to normalne przecież. Chyba 18 zł to nie jest dużo , żeby wypisywać tutaj na forum .
od każdej rzecyz odliczaj sobie 7% + wystawienie , a zdjęcia dodawaj w inny sposób w opisie a nie dodając wraz z profiowym , o i tyle w tym temacie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 12:17 przez zebra12.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:20:04

Cytat
wikijaja
Dziwi mnie Twoje podejście - to tak, jakbyś miała konto w banku, podpisałaś umowę, zgodziłaś się na opłaty a później po miesiącu, nagle oburzyłby cię fakt, że musisz zapłacić za posiadanie konta, kartę lub za dokonane operacje (wpłaty, wypłaty)
Przecież przeczytałaś regulamin, wystawiając rzeczy zgodziłaś się na takie opłaty, więc o co teraz robisz problem? Chyba o swoją głupotę.
zgadzam sie

zweryfikowana
Posty: 1.119
Ostrzeżenia: 1/5

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:20:13

I uwierz mi że mail pt "skąd takie wysokie saldo" zostanie zlekcewazony. Dlaczego? Dlatego że obok tego nieszczęsnego salda masz zakladke "historia transakcji". Radzę sobie tam sprawdzić zanim zaczniesz zawracać głowę administracji.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:37:03

Nic nie ma za darmo, każdy stara się jakoś zarobić.
Trzeba było przeczytać regulamin zanim wystawiłaś przedmioty na sprzedaż.
Teraz możesz mieć pretensje tylko do siebie.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 12:40:30

najpierw wysyłają powiadomienia , później blokują konto a jak dalej nie płacisz to wchodzą na drogę komorniczą. radze zapłacić bo może kiedyś w przyszłości będziesz chciała coś sprzedawać i będzie problem. na allegro pobierają prowizję 6% od sprzedanej kwoty, to i tak w miare tutaj na szafie pobierają 10% ;] saldo nie wzięło się znikąd . Może wstawiałaś dużo zdjęć, zaznaczałaś promowanie/pogrubianie nazwy przedmiotu itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 12:48 przez 16kaja16.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 20:07:56

Cytat
SunFlower23
nie płać.
dostaniesz przedsądowe wezwanie do zapłaty, potem zaproszenie do stawienia się w sądzie i gościa komornika na kawkę do domu. wpiszą się do krajowego rejestru długów. pójdziesz po kredycik - niet. jak urośnie tak ok 3-5 lat Twój dług komornik wyślę do sądu Twe akta i sąd zaprosi Cię do spędzenia paru dni w areszcie. sama słodycz.
myślicie, że tak to nie wygląda? dokładnie tak robią ze złodziejami, którzy w sklepie kradną poniżej 250 zł, nie płaca a potem kiedy już wszyscy o wszystkim zapomnieli idą siedzieć na ok miesiąc i nawalone w papierach,
taaak, oczywiście;)

nikt nie idzie siedzieć, bo poniżej 250zł to nie jest przestępstwo, dostajesz mandat, nie płacisz, to nie przychodzi żaden komornik, tylko podobrca z Urzędu Skarbowego i nalicza dodatkowe np. 2zł do długu za fatygę:) ot cała historia,
kiedyś były za to grzywny z sądu rejonowego, jak nie płaciłaś, to sąd kierował sprawę do komornika, a nie odwrotnie komornik do sądu:D i to komornik walczył o ściągnięcie długu plus koszta sadowe


autorko wątku, 18zł to nie majątek, allegro w przeciwieństwie do Urzędu, może nasłać komornika, po co sobie zawracać głowę o taką kwotę?

jak nie wiesz skąd Ci to naliczyło, to masz na koncie allegro zestawienie salda konta



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 20:11 przez pauli05.

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 2/5

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 20:11:23

Cytat
lilaa-93
Nic nie ma za darmo, każdy stara się jakoś zarobić.
Trzeba było przeczytać regulamin zanim wystawiłaś przedmioty na sprzedaż.
Teraz możesz mieć pretensje tylko do siebie.

dokładnie

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 20:14:44

czasem ludzka głupota mnie zaskakuje....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca w Pure Fitness