Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

kariera policjantki

02 maj 2013 - 18:09:14

Hej dziewczyny!
Przede mną matura, a więc czas kolejnych poważnych decyzji. W związku z tym zgłaszam się do Was z prośbą o radę :)
Bardzo bym chciała dostać się do policji, a głównie pracować w drogówce. Czy jeśli udałoby mi się zaliczyć wszystkie testy sama wybieram sobie, gdzie chcę dalej pracować (w tym wypadku drogówka)?
Sporo czytałam na temat pracy policji i jestem tym coraz bardziej zafascynowana.
Czy któraś z Was miała styczność z ubieganiem się o pracę w policji? Jak wygląda test sprawnościowy? I najlepiej na jaki udać się kierunek, aby mieć większe szanse dostania tej pracy?
Chciałam iść na prawo, jednak trzeba mieć zaliczoną maturę z wosu dlatego też zrezygnowałam.
Pomożecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-02 18:13 przez marciaa0407.

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:27:34

Skoro czytałaś na temat policji i całej procedury to na początku zdaj maturę, do policji wymagane jest wykształcenie średnie. A co do kierunku studiów to tak na prawdę jest mało istotny...Ja osobiście uważam że prawo to za ciężki kierunek i poprostu szkoda własnych możliwości, ambicji, czasu poświęconego na naukę aby potem pracować w Policji za 1800zł. Co do testów na początku składasz papiery w najbliższej ci jednostce, przechodzisz wstępną weryfikację, potem przydział na test sprawności fizycznej, następnie to co najgorsze czyli testy psychologiczne, potem badania zdrowia i jak to przejdziesz to brawo jesteś w szeregach policji. Jedziesz na pół roku na szkółkę, wracasz do jednostki i jesteś krawężnikiem... Ja osobiście zainwestowałabym w coś lepszego niż policja... To nie jest praca ani łatwa, ani przyjemna ani tym bardziej dobrze płatna...

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:31:53

znam kilka osób ,ktore pomimo zdania wszystkich testów nie dostały sie do pracy w policji ,liczą sie układy ,super znajomosci

zweryfikowana
Posty: 519
Ostrzeżenia: 1/5

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:41:32

najpierw idziesz na interwencje, drogówka.. pozniej mozesz sie strac tam gdzie chcesz. matura obowiazkowa, pozniej szkółka policyjna u studia

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:42:41

Zgadzam się, bez znajomości jest jeszcze szansa się dostać... ale musisz zdać bardzo dobrze test psychologiczny, dobrze wypaść na rozmowie z panią psycholog, cieszyć się idealnym zdrowiem i mieć rodzinę bez skazy:) Ale żeby zrobić jak to napisała Marciaa0407 "karierę" i być tam kimś trzeba mieć mega układy, znajomości i najlepiej w rodzinie samego komendanta...

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:45:58

Ja jestem w trakcie rekrutacji :)
Jak masz jakies pytania to pisz do mnie na priv

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:49:46

Pamiętaj o tym, że procedura przygotowawcza do pracy w policji trwa długo... Najpierw musisz skonczyć średnią. Potem dopiero mozesz złożyć wniosek i zostajesz skierowana na testy sprawnosciowe. Multiselect jest cięzki do zdania i czeka sie na niego stosunkowo długo. Więc musisz sobie jakąś inną robotkę do tego czasu znaleźć chyba że bedziesz rok na bezrobociu. No i cóż. Potem szkółka i największy problem: dostać się gdziekolwiek. Mój znajomy nie dostał się na podkarpacie, a dostał się do stołecznej. I co? Rodzinka tutaj, on tam. Ma zamiar starać się o przeniesienie dopiero.
Już nie wspomnę o potzreby znajomości żeby awansować i nie robić za 2koła do konca życia,
Aspirowalam, bo ciekawy to dla mnie temat. Stwierdzilam jednak, ze wolę kontynuować swoje studia bo sa bardziej przyszłościowe.

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:50:02

Aj tam,nie boj nic,znam przypadek-kuzynostwo-ona wlasnie po testach i stazu w policji a kuzyn zbieg i kryminalista,nikt jej wyzutow nie robil heh.wiele osob po awf idzie wlasnie do policji,ale to po znajomosci u nas(male miasto)

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:50:14

Test sprawnościowy składa się z kilku części, ma zrobienie wszystkiego masz 1,42 s . Trzeba być super wyćwiczonym, żeby to osiągnąć. Pozostałe dwa etapy to test wiedzy oraz test psychologiczny na którym polega 90% kandydatów. Oprócz tego musisz mieć znajomości bo bez tego to raczej nie masz co liczyć na dostanie się, a jeśli Ci się uda to nie dadzą Cię od razu tam gdzie chcesz.

Na początku szkółka a potem czarna robota :)

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:52:11

odrazu do drogowki Cie nie wezma najpierw bedziesz zwyklym kraweznikiem jesli nie bedziesz sie wywyzszac to moze pozniej z czasem dostaniesz awans i przejdziesz do ruchu drogowego ale do tego jest daleka i ciezka droga.Mam duzo znajomych policjantow i uwierz ze niektorzy pracuja juz dlugo dlugo i dalej siedza w prewencji:)

kariera policjantki

02 maj 2013 - 22:58:28

Mój brat przeszedł sprawnościowy, ale poległ na testach psychologicznych.
We Wrocławiu jest niezła trzebież na psychologu. Z kilkuset dostało się tyle osób, że na jednej dłoni można zliczyć. (córeczki, synowie komendantów)
Ale warto próbować;-) Pozwodzenia;-)
A studia; ponoć administracja jest rozchwytywana w policji.

kariera policjantki

02 maj 2013 - 23:00:05

Cytat
dziefczynka
Test sprawnościowy składa się z kilku części, ma zrobienie wszystkiego masz 1,42 s . Trzeba być super wyćwiczonym, żeby to osiągnąć. Pozostałe dwa etapy to test wiedzy oraz test psychologiczny na którym polega 90% kandydatów. Oprócz tego musisz mieć znajomości bo bez tego to raczej nie masz co liczyć na dostanie się, a jeśli Ci się uda to nie dadzą Cię od razu tam gdzie chcesz.

Na początku szkółka a potem czarna robota :)

Jest 1:45.
Są plany by wdrożyć czas 1:41.

Autorko ja najpierw bym szła na studia, potem do policji. Skończ licencjat, złóż papiery na drugim roku ( bo rekrutacja trwa długo, do ok. 13 miesięcy). A mgr zaocznego łatwo pogodzisz z pracą w policji, bo na II stopniu jest o wiele mniej zajęć niż na licencjacie.

Ja skończyłam administrację i mamy dokładnie te same przedmioty co na prawie.
Cytat
marciaa0407
Hej dziewczyny!
Przede mną matura, a więc czas kolejnych poważnych decyzji. W związku z tym zgłaszam się do Was z prośbą o radę :)
Bardzo bym chciała dostać się do policji, a głównie pracować w drogówce. Czy jeśli udałoby mi się zaliczyć wszystkie testy sama wybieram sobie, gdzie chcę dalej pracować (w tym wypadku drogówka)?
Sporo czytałam na temat pracy policji i jestem tym coraz bardziej zafascynowana.
Czy któraś z Was miała styczność z ubieganiem się o pracę w policji? Jak wygląda test sprawnościowy? I najlepiej na jaki udać się kierunek, aby mieć większe szanse dostania tej pracy?
Chciałam iść na prawo, jednak trzeba mieć zaliczoną maturę z wosu dlatego też zrezygnowałam.
Pomożecie?

Poczytaj sobie na ifp.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-02 23:04 przez wdowua.

kariera policjantki

02 maj 2013 - 23:05:19

Cytat
agusia03-02
odrazu do drogowki Cie nie wezma najpierw bedziesz zwyklym kraweznikiem jesli nie bedziesz sie wywyzszac to moze pozniej z czasem dostaniesz awans i przejdziesz do ruchu drogowego ale do tego jest daleka i ciezka droga.Mam duzo znajomych policjantow i uwierz ze niektorzy pracuja juz dlugo dlugo i dalej siedza w prewencji:)

dokładnie. a z tego co mi wiadomo, panie policjantki są obdarzane mniejszym "szacunkiem" przez obywateli, zwłaszcza mężczyzn. gratuluję takiej zmiany, na której dwie policjantki są odprawionę na pieszy obchód, natrafiają na nieletnią młodzież spożywająca alkohol, ich zadaniem jest wylegitymowanie wszystkich, spisanie itd., młodzież oczywiście nie współpracuje, ubliża, rzuca różnymi epitetami. co wtedy robią policjantki. nic same nie zdziałają. dzwonią po posiłki.

jak dla mnie to zawód policjantki to tylko ten, w którym siedzi się za biurkiem.

kariera policjantki

03 maj 2013 - 19:57:28

kariera - hmm :):)

kariera policjantki

03 maj 2013 - 20:11:22

Uważam, że kobiety nie nadają się do pracy w policji, sama uśmiecham się pod nosem widząc śmieszną, niską policjantkę na patrolu. Jest wezwanie do agresywnych facetów w parku, jedzie policjant i policjantka. Policjant musi jakoś rozwiązać sytuacje z facetami i jeszcze martwić się o koleżankę, żeby jej nic nie zrobili.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

allegro saldo na minusie