Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 14:56:55

witajcie, jutro składam wniosek do PUP, ale mam jeszcze jeden mały problem...
nie bardzo nie wiem jak wypełnić tabelę "Kalkulacja kosztów własnych". Mam tabelkę środków własnych i wyszczególnienie:
- nakłady w postaci posiadanych maszyn i urządzeń
- nakłady poniesione na zapewnienie lokalu
- nakłady poniesione za zakup surowców, materiałów, towarów
- inne poniesione koszty lub posiadana gotówka

no i kolejne kolumny to ilość, cena, wartość

mam sporo środków własnych, ale nie mam na nie faktur, rachunków itd. więc nie wiem czy wpisywać wszystko jak leci? kto sprawdzi czy na manekina mam fakturę/rachunek?

póki co mam: manekina, odzież (na to mam faktury), gotówkę i poradę księgową
jak to rozmieścić w tej tabeli? wiem, że to głupie... ale np. mam wpisać w kolumnach cena i wartość takie same kwoty? gotówka to jaka ilość? 1? czy nie wpisywać nic? doradztwo księgowe to samo... wpisywać to w ogóle? jest to w sumie koszt jaki poniosłam...

______________

druga sprawa:
jeśli zrobiłam kalkulację wydatków, które ewentualnie poniosę w ramach dotacji i np. wpisałam komputer: 2500 zł - co jeśli zapłacę za niego 2000 zł?; starałam się nie brać cen z kosmosu, opierałam się na średnich (obecnych) cenach rynkowych, ale jak wiadomo to zmienna kwestia...

czy ten "spis" rzeczy, które zamierzam kupić musi być bardzo dokładny czy wystarczy: "komputer wraz z oprogramowaniem", ale jeśli ewentualnie komputer byłby tańszy mogę dorzucić myszkę, głośniki, torbę itd. i czy muszę napisać dokładne modele urządzeń? czy to raczej zbędne?

dotację trzeba wydać co do złotówki czy mogę wydać mniej i resztę zwrócić do PUP?


p.s. wiem, że to nieodpowiednie forum do tego typu pytań, ale wiem, że wiele osób stąd prowadzi własną działalność i może mi pomóc :) szkoda mi wydawać kasę na taką "błahostkę", żeby iść do księgowej... do PUP-u już nie zadzwonię dzisiaj, a i tak zawaliłam ich pytaniami... chciałabym do jutra mieć już wszystko wypełnione na cacy :)

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:01:11

też czekam na dotację i mam mniej więcej przygotowany dokładny kosztorys, co ile kosztuje i co bedzie mi potrzebne.
nie wiem co będzie jeśli zostana Ci pieniadze, przeciez mozesz je wykorzystac np. w nastepnym miesiacu na zakup towarów.

powiedz mi proszę czy zakładałaś wcześniej działalnosc niż złożyłas wniosek do pup?
księgowość też wpisujesz, ale raczej z jakiej bedziesz korzystała w momencie dostania dotacji. mnie się wydaje że to wszystko powinno być z datą po dostaniu dotacji bo z tego będziesz sie rozliczac jak dostaniesz od nich pieniadze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:07 przez kiciek1985.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:06:25

Mój chłopak też miał z tym problem. Ale jak np kupił laptop za 3tys a miał napisane że za 3500tys kupi to te 500 zł przeszło mu np na nawigacje wtedy mógł wybrać zdecydowanie lepszą a zarazem droższą. Wiem tyle ze to i tak to sie wszystko zrówna z sobą.
Jak masz jakieś pytania i wątpliwości po prostu wybierz się do urzędu powinni wszystko wyjaśnić.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:08:14

czyli tak jak mówiłam, ceny nie muszą być dokładne, bo mozesz wydać na coś innego. przecież Cię nie będą mordowac jak napiszesz, ze kupujesz sobie biurko i komputer a kupisz regał.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:08:24

ja dostałam dotacje pare lat temu, z tabelką ci nie pomogę bo musiałabym zerknąc do wniosku, nie pamiętam już co tam sie dokładnie podaje, natomiast z wydatkami to jest tak, ze musisz napisać im najpierw co zamierzasz kupić ,podając orientacyjne ceny(jednak lepiej sprawdzić wcześniej dokładnie)kup wsztko co się da, nie oszczedzaj.U mnie w mieście można tą kase wydać tylko na wyposażenie lokalu, pólki wieszaki, nie wiem co ci tam potrzebne:) potem jak już kupisz, musisz zanieść do pupu wszystkie faktury i nawet nazwa musi się zgadzać, cena może się minimalnie różnić, po miesiącu lub 2 przychodzi do ciebie komisja do firmy i dokładnie sprawdza każdą rzecz którą zakupiłaś, z fakturą i9 tym co podałaś im wcześniej we wniosku

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:13:02

Na wniosku nie musisz wszystkiego dokładnie wyceniać, to dopiero jak przyznają ci dotację, puki co pisz orientacyjnie i sie tym nie przejmuj :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:15:04

Cytat
kiciek1985
też czekam na dotację i mam mniej więcej przygotowany dokładny kosztorys, co ile kosztuje i co bedzie mi potrzebne.
nie wiem co będzie jeśli zostana Ci pieniadze, przeciez mozesz je wykorzystac np. w nastepnym miesiacu na zakup towarów.

powiedz mi proszę czy zakładałaś wcześniej działalnosc niż złożyłas wniosek do pup?
księgowość też wpisujesz, ale raczej z jakiej bedziesz korzystała w momencie dostania dotacji. mnie się wydaje że to wszystko powinno być z datą po dostaniu dotacji bo z tego będziesz sie rozliczac jak dostaniesz od nich pieniadze.

kosztorys swoją drogą, ale mnie chodzi o środki własne... ja je umieścić w tej tabeli; tam mają być koszty, które już poniosłam, a nie te które są planowane

działalności jeszcze nie składałam, bo inaczej nie dadzą mi dotacji - najpierw dotacja, później założenie działalności

nie chodzi mi o to co będę wypełniać gdy już dostane dotację, ale o to co jest we wniosku o przyznanie tej dotacji; to są w ogóle różne papiery

póki co mam problemy techniczne dotyczące wypełniania tej tabeli...

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:15:20

Musisz się wybrać do urzędu bo w każdym województwie są trochę inne zasady. U mnie lista wydatków musiała być w miarę szczegółowa i musiałam zakupić wszystko co miałam na liście dokładnie w cenach z listy. Ps. Co z ciebie za potencjalny przedsiębiorca skoro nie potrafisz dopytać się w urzędzie o takie proste sprawy:)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:16:49

Cytat
-potui
Na wniosku nie musisz wszystkiego dokładnie wyceniać, to dopiero jak przyznają ci dotację, puki co pisz orientacyjnie i sie tym nie przejmuj :)

no właśnie wpisałam wszystko orientacyjnie i mam nadzieję, że to wystarczy :)
Cytat
luxmoda
Musisz się wybrać do urzędu bo w każdym województwie są trochę inne zasady. U mnie lista wydatków musiała być w miarę szczegółowa i musiałam zakupić wszystko co miałam na liście dokładnie w cenach z listy. Ps. Co z ciebie za potencjalny przedsiębiorca skoro nie potrafisz dopytać się w urzędzie o takie proste sprawy:)

ale ja już pytałam o wszystko co chciałam wiedzieć na chwilę obecną
w tym momencie wybiegam nieco w przód - planuję jak wydać dotację, której jeszcze nie mam

wiem jakie są wymogi, kryteria itd. ale w tych kwestiach które opisałam są to dość nie jasne rzeczy dlatego chcę poczytać DOŚWIADCZENIA innych; PUP wbrew pozorom nie wszystko jest w stanie powiedzieć... przy wielu pytaniach się wykręcają, więcej się dowiedziałam chociażby z biznesforum niż od nich... zresztą szkoda, że nie przeczytałaś mojego posta do końca :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:19 przez xanthina.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:19:02

myślę, że orientacyjne wystarczą, z tego co ja się dowiadywałam.
przecież nikt Cię o kilka zł nie będzie ścigał bo mogłaś coś zakupić w promocji albo na coś dostać rabat.
ja czekam właśnie na tą dotację i mam wstrzymane działania bo srodków własnych brak. mam nadzieję, ze się do tego nie przyczepią.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:19 przez kiciek1985.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:24:50

ekhm ekhm, jeśli pierwotnie miałaś kupić regał a kupisz biurko, to uwierz , że będziesz mieć przekichane...
więc albo trzymasz się listy zakupów albo robisz aneks i już.
Wiem co piszę, dotację dostałam, przedwczoraj się rozliczyłam
oczywiście 1. zdanie z tym biurkiem to tylko przykład
aaaaaa i jeszcze jedno, bron boshe żeby Ci strzelił pomysł ze zwrotem dotacji!!!!
wydaj wszystko! ja przekroczyłam o 39zł nawet :)
nie oddaje się dotacji , urzędasy Ci to potwierdzą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:31 przez mzap88.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:29:50

Cytat
mzap88
ekhm ekhm, jeśli pierwotnie miałaś kupić regał a kupisz biurko, to uwierz , że będziesz mieć przekichane...
więc albo trzymasz się listy zakupów albo robisz aneks i już.
Wiem co piszę, dotację dostałam, przedwczoraj się rozliczyłam

wiem, wiem... chodzi mi tylko o to, że np. teraz dany model komputera kosztuje 2000 zł, a za miesiąc ten sam będzie w promocji za 1500 zł + gratis tablet :) chodzi mi o takie rzeczy :)

napisz mi proszę czy każdą rzecz muszę opisać (po co? na co? i w jakim celu?) - np. przekonać ich, że potrzebny mi laptop, a nie komputer stacjonarny etc. bo niby PUP twierdzi, że nie, ale na forach przeczytałam hardcorowe rzeczy na ten temat :) że niby nie chcą, a później się byle czego czepiają...

miałaś we wniosku tabelę środków własnych?
Cytat
mzap88

aaaaaa i jeszcze jedno, bron boshe żeby Ci strzelił pomysł ze zwrotem dotacji!!!!
wydaj wszystko! ja przekroczyłam o 39zł nawet :)
nie oddaje się dotacji , urzędasy Ci to potwierdzą

nie mam takiego zamiaru, pytam teoretycznie :) wolę dołożyć za własnej kieszeni :)
widzę, że wszyscy skupili się na drugim pytaniu a mi zależy bardziej na tym pierwszym :)

nie potrafię sobie poradzić z taką prostą kwestią, może w skrócie:

tabela środki własne
przedmiot: manekin
cena: 100 zł
wartość: 100 zł (?)
ilość: 1

gotówka:
1000 zł
cena: ? (wpisać 1000 zł)
wartość: ? (j.w.)
ilość: ? (wpisać 1 czy nic)

doradztwo księgowe:
cena: 100 zł
wartość: 100 zł
ilość: 1

w ten sposób???

dodam, że np. posiadaną gotówkę wpisuję jeszcze w innym miejscu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:38 przez xanthina.

dotacja PUP - problem

06 mar 2013 - 15:33:40

Cytat
xanthina
Cytat
mzap88
ekhm ekhm, jeśli pierwotnie miałaś kupić regał a kupisz biurko, to uwierz , że będziesz mieć przekichane...
więc albo trzymasz się listy zakupów albo robisz aneks i już.
Wiem co piszę, dotację dostałam, przedwczoraj się rozliczyłam

wiem, wiem... chodzi mi tylko o to, że np. teraz dany model komputera kosztuje 2000 zł, a za miesiąc ten sam będzie w promocji za 1500 zł + gratis tablet :) chodzi mi o takie rzeczy :)

napisz mi proszę czy każdą rzecz muszę opisać (po co? na co? i w jakim celu?) - np. przekonać ich, że potrzebny mi laptop, a nie komputer stacjonarny etc. bo niby PUP twierdzi, że nie, ale na forach przeczytałam hardcorowe rzeczy na ten temat :) że niby nie chcą, a później się byle czego czepiają...

miałaś we wniosku tabelę środków własnych?

tak, każda rzecz, którą planujesz kupić musi być uzasadniona. Dosłownie jedno zdanie. Ja swój wniosek mam u faceta, więc niewiele pamiętam:) ale tabelka środków włąsnych była oczywiście.
Możesz pisać te wyższe kwoty lapa np. daj 2,5tys a co, jak CI pozniej kasa zostanie to sobie dokupisz torbe czy mysze czy cokolwiek innego
Cytat
xanthina


nie mam takiego zamiaru, pytam teoretycznie :) wolę dołożyć za własnej kieszeni :)

uf :)
Cytat
xanthina
[
widzę, że wszyscy skupili się na drugim pytaniu a mi zależy bardziej na tym pierwszym :)

nie potrafię sobie poradzić z taką prostą kwestią, może w skrócie:

tabela środki własne
przedmiot: manekin
cena: 100 zł
wartość: 100 zł (?)
ilość: 1

gotówka:
1000 zł
cena: ? (wpisać 1000 zł)
wartość: ? (j.w.)
ilość: ? (wpisać 1 czy nic) wpisz 1

doradztwo księgowe:
cena: 100 zł
wartość: 100 zł
ilość: 1

w ten sposób???

dodam, że np. posiadaną gotówkę wpisuję jeszcze w innym miejscu

hehe, bo z liczbami sama mam problemy ;)
ale myślę, że to co pokazałaś, będzie ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:41 przez mzap88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sklep Internetowy - pytanie do was