Obecnie rozmawiamy o:

grzejniki sklep

gorący temat

Opakowania

5 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:34:22

Hej dziewczyny, planuje otworzyc mój własny "Bibelocik po 2,5". Wymyslilam wlasna nazwe. Spróbuje wymyśleć własna reklame, kolory wystrój itd. Całkiem coś innego. Nie bedzie to typowe dla naszego kraju "wszystko po 2,5" w którym 70% przekracza ta cene. Beda w nim rzeczy wyłacznie w tej cenie, ani jednej sztuki drozszej

Bardzo was prosze wypowiedzcie sie co wy sądzicie o tych sklepach?
Co wam tam pasuje a co nie?
Czego w takim sklepie brakuje a czego jest za duzo?
Co was zniechęciło a co przyciągneło?
I inne wasze uwagi na ten temat.
Niby proste pytania ale bardzo wazne.

Wyczytałam tylko tyle, ze kobiety nie sa przkonane do kosmetykow w takim sklepie ale mam dojscie do polskiej produkcji cieni, kredek, lakierow itp. i dlatego postanowilam, ze w moim sklepie bedzie kacik do ich "przetestowania" .

Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi. Justyna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 17:30 przez styska20m.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:38:12

Czasami wejdę ale nie rozumiem tego po co na drzwiach np jest napisane 2.50 "WSZYSTKO" a w środku 2/4 rzeczy po więcej. Na pewno ludzie robią w nich zakupy więc pewnie opłacalny. Co do pytania skąd wziąć rzeczy do sklepu to nie mam pojęcia.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:43:09

moja kolezanka z roku otworzyla taki sklep, niestety nabrala kredytów a interes przetrwał niecały rok. Z tego co się orientuje to towar brała z hurtowni pod Warszawą

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:45:03

Wólka kosowska tam może coś znajdziesz bo tam jest dosłownie wszystko!

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:50:41

Cytat
kruszynkowo19
Czasami wejdę ale nie rozumiem tego po co na drzwiach np jest napisane 2.50 "WSZYSTKO" a w środku 2/4 rzeczy po więcej. Na pewno ludzie robią w nich zakupy więc pewnie opłacalny. Co do pytania skąd wziąć rzeczy do sklepu to nie mam pojęcia.

Mnie tez denerwujej jak rzeczy sa drozsze niz nazwa sklepu wskazuje:)

Chodzi mi o taki sklep w ktorym ABSOLUTNIE wszystko jest po 2,50:)

Moze jakies hurtownie z malopolski, slaska?

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:54:07

Nie raz wchodzę do takich sklepów po jakieś małe pierdółki. ;] myślę że interes jest opłacalny zawsze tyle ludności w nich przebywa.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:56:53

hurtowni poszukaj w internecie (kiedyś przypadkiem widziałam), co do opłacalności to hmm cięzka sprawa.
Zalezy gdzie mieszkasz (ilu mieszkańców ma twoje miasto)
Czy w mieście jest już taki sklep? (jeśli jest to przejdź się kilka razy i poobserwój jaki jest w nim ruch.
Jaki będziesz miała czynsz? Ile będziesz musiała sprzedać żeby zarobić na podstawowe opłaty typu wynajem, Zus, podatki, biuro rchunkowe bo rozumię że będziesz sama w nim pracować bez pracowników.
Zbyt dużych narzutów na tych towarach nie będziesz miała z tego względu że już w sprzedaży detalicznej są tanie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:13 przez najona.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 14:58:02

Cytat
pasticcino
Nie raz wchodzę do takich sklepów po jakieś małe pierdółki. ;] myślę że interes jest opłacalny zawsze tyle ludności w nich przebywa.

Ja tez weszlam w tamtym tygodniu i dzisiaj dla zbadania terenu i sprawdzenia czy sa ludzie i faktycznie troche ludnosci bylo:) Tylko zastanawiam sie ilez tych pierdulek trzeba sprzedac zeby sie jakas wieksza suma zebrala na czynsz itp.
Cytat
najona
hurtowni poszukaj w internecie (kiedyś przypadkiem widziałam), co do opłacalności to hmm cięzka sprawa.
Zalezy gdzie mieszkasz (ilu mieszkańców ma twoje miasto)
Czy w mieście jest już taki sklep? (jeśli jest to przejdź się kilka razy i poobserwój jaki jest w nim ruch.
Jaki będziesz miała czynsz? Ile będziesz musiała sprzedać żeby zarobić na podstawowe opłaty typu wynajem, Zus, podatki, biuro rchunkowe bo rozumię że będziesz sama w nim pracować bez pracowników.
Zbyt dużych narzutów na tych towarach nie będziesz miała z tego względu że już w sprzedaży detalicznej są tanie.

Miasto jest duze, sklep tego typu juz jeden jest z tym, ze przeniosł sie w inne miejsce i lokal po starym sklepie jest wolny. Ludzie wiedza ze ten sklep tam byl wiec z reklama nie byloby problemu. Wlasciciel zmienil lokal z powodow osobistych, nie mialo to nic wspolnego ze zla lokalizacja, brakiem ludzi itp.

Lokal ma 30m2 i za wynajem musialabym placic ok 2700zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:00 przez styska20m.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:12:08

Cytat
styska20m
Cytat
pasticcino
Nie raz wchodzę do takich sklepów po jakieś małe pierdółki. ;] myślę że interes jest opłacalny zawsze tyle ludności w nich przebywa.

Ja tez weszlam w tamtym tygodniu i dzisiaj dla zbadania terenu i sprawdzenia czy sa ludzie i faktycznie troche ludnosci bylo:) Tylko zastanawiam sie ilez tych pierdulek trzeba sprzedac zeby sie jakas wieksza suma zebrala na czynsz itp.
Cytat
najona
hurtowni poszukaj w internecie (kiedyś przypadkiem widziałam), co do opłacalności to hmm cięzka sprawa.
Zalezy gdzie mieszkasz (ilu mieszkańców ma twoje miasto)
Czy w mieście jest już taki sklep? (jeśli jest to przejdź się kilka razy i poobserwój jaki jest w nim ruch.
Jaki będziesz miała czynsz? Ile będziesz musiała sprzedać żeby zarobić na podstawowe opłaty typu wynajem, Zus, podatki, biuro rchunkowe bo rozumię że będziesz sama w nim pracować bez pracowników.
Zbyt dużych narzutów na tych towarach nie będziesz miała z tego względu że już w sprzedaży detalicznej są tanie.

Miasto jest duze, sklep tego typu juz jeden jest z tym, ze przeniosł sie w inne miejsce i lokal po starym sklepie jest wolny. Ludzie wiedza ze ten sklep tam byl wiec z reklama nie byloby problemu. Wlasciciel zmienil lokal z powodow osobistych, nie mialo to nic wspolnego ze zla lokalizacja, brakiem ludzi itp.

Lokal ma 30m2 i za wynajem musialabym placic ok 2700zł.

Hmm czynsz dosć duży, nie wiem czy uda Ci się zarobić na wszsytko jeśli chcesz sprzedawać absolutnie wszystko po 2,5
Koszta 2700zł czynsz,
ZUS 300zł (na początek
Biuro rachunkowe 120zł (takie najtańsze)
Media( woda, prąd ogrzewanie (? hmm z 500zł ?)
Dojazd do lokalu 150zl (jeśli blisko mieszkasz)
Podatek w zalezności od sprzedaży.
opłaty około 3800zł
Jeśli na jednej rzeczy będziesz miała 1,5 to na dzień będziesz musiała sprzedać minimum 97 rzeczy żeby wyrobić na same opłaty.
Jeśli będziesz chciała zarobić 2000zł
To razem będziesz musiała na dzień sprzedać około 150 rzeczy.
Nie wiem jakie są możliwości takiego sklepu może się da wyciągnąć, ale nie wiem czy przejdzie idea 2,5zł absolutnie na wszystko.

wpisz sobie w google maximpex, hurtownia-chinka, eoceanus .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 15:13 przez najona.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:17:07

NAJONA--> bardzo Ci dziekuję, ze probujesz mi pomoc:) Sama tez wlasnie to wszystko obliczalam i troche sie boje czy sprzedam tyle rzeczy. Niby zawsze jest tam pelno ludzi ale nie kupuja bardzo duzo, po 2-3 rzeczy i nie przychodza codziennie tylko raz na jakis czas co mnie lekko przeraza:)

Wiem, ze taki sklep juz tam byl i utrzymywal sie dosc dlugo, teraz sie przeniesli.

Dzieki za namiary na hurtownie. Szukam ich w internecie ale nic ciekawego nie znalazlam poki co.

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:23:32

Cytat
styska20m
NAJONA--> bardzo Ci dziekuję, ze probujesz mi pomoc:) Sama tez wlasnie to wszystko obliczalam i troche sie boje czy sprzedam tyle rzeczy. Niby zawsze jest tam pelno ludzi ale nie kupuja bardzo duzo, po 2-3 rzeczy i nie przychodza codziennie tylko raz na jakis czas co mnie lekko przeraza:)

Wiem, ze taki sklep juz tam byl i utrzymywal sie dosc dlugo, teraz sie przeniesli.

Dzieki za namiary na hurtownie. Szukam ich w internecie ale nic ciekawego nie znalazlam poki co.
Nie ma za co :)
Może zrezygnuj z koncepcji absolutnie wszystkiego po 2,50.
Może daj logo takie duże 2,50 a przed nim małe "od" tak gdzieś ostatnio widziałam, heh przyciągnie ludzi.
Z resztą zobacz co jest i po ile w hurtowniach i oblicz sobie ile możesz wyciągnąc na tym.
Powodzenia

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:30:00

Cytat
najona
Cytat
styska20m
NAJONA--> bardzo Ci dziekuję, ze probujesz mi pomoc:) Sama tez wlasnie to wszystko obliczalam i troche sie boje czy sprzedam tyle rzeczy. Niby zawsze jest tam pelno ludzi ale nie kupuja bardzo duzo, po 2-3 rzeczy i nie przychodza codziennie tylko raz na jakis czas co mnie lekko przeraza:)

Wiem, ze taki sklep juz tam byl i utrzymywal sie dosc dlugo, teraz sie przeniesli.

Dzieki za namiary na hurtownie. Szukam ich w internecie ale nic ciekawego nie znalazlam poki co.
Nie ma za co :)
Może zrezygnuj z koncepcji absolutnie wszystkiego po 2,50.
Może daj logo takie duże 2,50 a przed nim małe "od" tak gdzieś ostatnio widziałam, heh przyciągnie ludzi.
Z resztą zobacz co jest i po ile w hurtowniach i oblicz sobie ile możesz wyciągnąc na tym.
Powodzenia


Jesli mialabym sie decydowac na taki interes to walalabym jednak zostac przy koncepcji wszystko po 2,50. Wiem, ze ludzie zle reaguja jak widza wielki baner 2,50 a w srodku wiekszosc rzeczy zdecydowanie za wiecej:)


Staram sie zdobyc namiary tego bylego wlasciciela sklepu ktory sie przeniosł. On podobno ma towar z jakis kontenerow i to wtedy moze faktycznie mu sie oplaca. Bo kurcze jak widze w tych hurtowniach rzeczy za 2zł za sztuke to za 2,50 musialabym tego sprzedac miliardy zeby zarobic na oplaty i kolejny towar na nast. miesiac:)

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:34:59

u mnie w mieście też jest dużo sklepów typu "wszystko po 3 zł" a wchodzę i są po 3 ale również i po 5 i po 10 zł :/
często kupuje tam różne "bzdety" ale raczej "większych" rzeczy nie ma co tam kupować bo zazwyczaj są "made in china"

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:39:06

Wólka Kosowska :) tam jest wielki plac i kilka hurtowni podzielonych na budynki i numery . Znajdziesz tam dosłownie wszystko !
ogrom chińskiego "dziadostwa" .

Sklepy typu wszystko po 2,50

06 mar 2013 - 15:41:12

Cytat
coocox33
Wólka Kosowska :) tam jest wielki plac i kilka hurtowni podzielonych na budynki i numery . Znajdziesz tam dosłownie wszystko !
ogrom chińskiego "dziadostwa" .

A gdzie to jest? W jakiej miejscowosci?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dotacja PUP - problem