Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

zakupy internetowe

17 minut temu

Budowa domu

22 minut temu

Projekt wnętrza

55 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jutro ide do urzedu pracy we Wrocławiu-nie jestem tutaj zameldowana, nie jestem tez zaresjestrowana w urzedzie w mojej miejscowosci stalego pobytu. Czy moge ubiegac sie o rejestracje jako bezrobotna mimo braku meldunku czasowego? 3 lata bylo to obowiązkiem,a jak jest teraz? Bo słysze różne odpowiedzi na ten temat:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-04 21:30 przez kindziadiva6.

Wydaje mi się, że nie możesz. Musisz mieć przynajmniej tymczasowe zameldowanie we Wrocławiu, jak nie masz, to zostaje Ci tylko PUP w miejscu zameldowania.

mozesz tylko w miejscu zameldowania... ale zadzwoń najpierw zeby nie chodzic na marne

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

nie możesz się zarejestrować, musisz to zrobić w miejscu zamieszkania (zameldowania). Może postaraj się o chociaż tymczasowe zameldowanie ?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

I co byłaś w tym urzędzie, kazali robić meldunek tymczasowy ?

Rejestracji w urzędzie pracy dokonuje się według miejsca zameldowania stałego lub czasowego. Taki wymóg dotyczy ubiegania się o status bezrobotnego. Jako poszukująca pracy możesz zarejestrować się w dowolnie wybranym urzędzie i możesz równocześnie figurować w kilku - status bezrobotnego można posiadać wyłącznie w jednym urzędzie pracy

Cytat
dzwooneczek
Wydaje mi się, że nie możesz. Musisz mieć przynajmniej tymczasowe zameldowanie we Wrocławiu, jak nie masz, to zostaje Ci tylko PUP w miejscu zameldowania.

Też mieszkam we Wrocławiu, ale jestem zarejestrowana w PUP w mieście z którego pochodzę bo nie jestem zameldowana we Wrocławiu tylko właśnie w mieście w którym mam zameldowanie.

No i poszłam na marne:) dobrze o tyle ze miałam stacza kolejkowego:P

A jak juz zalatwie to zameldowanie to na jakiej zasadzie zatrudni mnie pracodawca który mnie tam wysyła? Musze mówić ze mam opcje pracy ale zatrudni mnie bezposrednio z urzedu pracy?

Bo boję się ze wypala mi z praca ktorej nie chce bo juz mam zaklepana prace w ktorej pracuje ale jak narazie bez umowy. Miała któraś z was taka sytuacje?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pewnie on będzie miał jakieś dofinansowanie czy coś takiego jak Cię zatrudni przez urząd.

Tak własnie chodzi o dofinansowania. Ale jak to dziala ze akurat mnie zatrudni a nie kogos innego?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

No nie wiem, ale teoretycznie to może być tak, że:
może nie ma takiej oferty pracy w tym urzędzie
albo weźmie kilka ofert, a wybierze Twoją po niby rozmowie kwalifikacyjnej.

Czysta teoria, ale musi być coś na rzeczy jak Ci sugeruje rejestrację.

Hmm nie wiem jak we Wrocławiu, ale u mnie nie było dofinansowania do miejsc pracy (po 50 roku życia dopiero jeśli się zostało zwolnionym ze względów ekonomicznych), jedynie co to możesz starać się o staż, wtedy Twój pracodawca wysyła pisemko do UP, że Ciebie chce przyjąć i w zasadzie to masz pewne, że Ci przyznają ten staż jak już masz pracodawcę.
Ale nie wiem jak we Wrocku z dofinansowaniem musiałabyś się dowiedzieć

A pracodawca sugeruje UP, bo wtedy wszystkie opłaty placi właśnie urząd pracy, a jego to nic nie kosztuje. To takie finansowe wsparcie dla pracodawcy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 20:18 przez olka1988.

TYMCZASOWE ;) u mnie tak koleżanki spoza miasta robiły

Przecież od tego roku mieli znieść całe to zamieszanie z przymusowym meldunkiem?! Dziwne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

HELP pytanie PIT!