Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

39 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

Własny salon fryzjerski?

dzisiaj o 12:18

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:33:01

Hej dziewczyny! Bardzo proszę Was o pomoc. Muszę przygotować na studia raport odnośnie tego,dlaczego ludzie nie chcą podejmować pracy, a tym samym zwiększają bezrobocie. Ciekawa jestem Waszych opinii. Dlaczego nie chcecie pracować, może Wasi rodzice, znajomi? Czym to jest spowodowane... Znalazłam już kilka przyczyn mianowicie: wygórowane ambicje, niskie płace, brak wykształcenia, brak specjalistów w różnych dziedzinach itd. Podzielicie się ze mną swoimi opiniami?

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:35:02

jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mogę sobie wybrać kiedy i za ile pracuję. ale gdybym musiała iść do pracy to podjęłabym się czegokolwiek STAŁEGO, co nie urągałoby mojej godności, czyli np. prostytucja.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:35:21

ja nie mam jak więc nie dopomogę,aczkolwiek w pup zaproponowali mi prace cały tydzien za 800zł miesięcznie to dalam sobie spokój bo tyle to akurat zapłace za przedszkole i złobek

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:37:34

Podjęcie pracy podwyższa nasz dochód i może się przyczynić do utraty różnych świadczeń (pomoc socjalna, zasiłki).

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:38:36

Cytat
asia98215
raport odnośnie tego,dlaczego ludzie nie chcą podejmować pracy, a tym samym zwiększają bezrobocie.
to chyba jakiś żart, tak?;)

rozumiem, że są tacy ludzie, ale nie są większością i to nie oni zwiększają bezrobocie,
a ci, którzy tacy są, nie będą w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie,
no chyba, że ta grupa dobrowolnie niepracująca z powodu tego, że maja dużo kasy i nie muszą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 16:40 przez pauli05.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:41:11

Cytat
pauli05
Cytat
asia98215
raport odnośnie tego,dlaczego ludzie nie chcą podejmować pracy, a tym samym zwiększają bezrobocie.
to chyba jakiś żart, tak?;)

rozumiem, że są tacy ludzie, ale nie są większością i to nie oni zwiększają bezrobocie,
a ci, którzy tacy są, nie będą w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie, no chyba, że ta gruba dobrowolnie niepracująca z powodu tego, że nie pracują, bo nie muszą

są tacy ludzie niestety, wolą wybrać status bezrobotnego, dostają zasiłki a sami dorabiają "na czarno"...

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:41:42

Bo w tym państwie niestety dostajesz za ciężką pracę takie śmieszne i upokarzające pieniądze, że już bardziej się opłaca nic nie robić i brać zasiłek niewiele mniejszy i kombinować o renty, zapomogi itd. A poza tym jak chcesz pracować to nie dosyć, że ci zapłacą tak, że nawet nie opłaca się dojeżdżać, to jeszcze masz śmieciową umowę, za którą nawet godnych składek nie odliczą, w każdej chwili mogą Cię wyrzucić bezkarnie, a najczęściej wcale nie dostajesz umowy tylko harujesz na czarno i jeszcze pewnie ci nie zapłacą. Niestety, tak jest najczęściej.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:43:34

Są też tacy ludzie, młodzi ludzie którzy nie podejmują pracy gdyż ich rodzice dają im kase kiedy chcą i na co chcą:)

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:46:04

lenistwo ,nierobstwo ,tylko i wyłacznie ,gdy ktos chce naprawde pracowac to prace znajdzie ,a wymowki ze za grosze robic nie bedzie ,to zwykłe nierobstwo ktore sie usrawiedliwia ,swoje lenistwo ,taika jest prawda ,lepiej siedziec w domu zerowac na panstwie i narzekqac ,bo za grosze jedna dama z druga nie pujdzie robic ,ale zerowac za czyjes podatki to juz jej nie przeszkadza ,ja tez pracuje za grosze ,ale w domu nei wysiedze a na chleb jak to sie mowi sama sobie zarobie,a nie wyczekuje ,az mi opieka społęczna da zasiłek ,mam dzieci rodzine i tez si enam nie przelewa ,ale pracuje ,chodz za grosze to zarabiam ,i majm z tego satysfakcje ze nie siedze jak krowa na tyłku i nie czekam na zasiłek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 16:48 przez MAXXXXXX.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:48:53

Studia dzienne kolidują z pracą. Często da się to pogodzić, ale spotkałam się na mojej uczelni z kilkoma wykładowcami, którzy uważają, że dla osób pracujących są studia zaoczne i nie ma mowy o tym żeby opuścić ćwiczenia ze względu na pracę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 16:49 przez I_love_Maths.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:49:46

Cytat
MAXXXXXX
lenistwo ,nierobstwo ,tylko i wyłacznie ,gdy ktos chce naprawde pracowac to prace znajdzie ,a wymowki ze za grosze robic nie bedzie ,to zwykłe nierobstwo ktore sie usrawiedliwia ,swoje lenistwo ,taika jest prawda ,lepiej siedziec w domu zerowac na panstwie i narzekqac ,bo za grosze jedna dama z druga nie pujdzie robic ,ale zerowac za czyjes podatki to juz jej nie przeszkadza ,ja tez pracuje za grosze ,ale w domu nei wysiedze a na chleb jak to sie mowi sama sobie zarobie

No i właśnie dlatego, że m.in. Ty się zgadzasz robić za grosze to w tym państwie się nie da zarabiać normalnie. Jakby nikt nie chciał pracować za uwłaczające pieniądze, to przedsiębiorstwa MUSIAŁYBY podwyższyć stawki płac. No ale tak nie jest, bo co z tego, że my nie będziemy harować za 5zł/h skoro i tak przyjdzie ktoś, kto weźmie takie ochłapy.

Aha - oczywiście rozumiem, że są ludzie, którzy MUSZĄ pracować za takie stawki, ale póki nie muszę, nie mam zamiaru psuć rynku jeszcze bardziej.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:50:07

Jakie studia?
Jako przyszły (mam nadzieje) socjolog, studiujący na UJ serdecznie polecam raport badań z CBOSu, TNS.

Do bibliografii możesz wykorzystać równiez raport Młodzi2011.

Powodzenia.

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:51:13

wg mnie lenistwo jest największą przyczyną braku chęci :-)

i ewentualnie kochana mamusia i tatuś, którzy zawsze wszystko zasponsorują :-)

2 przypadki wśród moich znajomych :-)

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:51:41

Cytat
MAXXXXXX
a wymowki ze za grosze robic nie bedzie ,to zwykłe nierobstwo ktore sie usrawiedliwia ,swoje lenistwo

Może po prostu nie każdy potrzebuje tak pilnie pieniędzy.

Dlaczego nie chcemy pracować?

01 mar 2013 - 16:52:17

Cytat
Dodziak91
Jakie studia?
Jako przyszły (mam nadzieje) socjolog, studiujący na UJ serdecznie polecam raport badań z CBOSu, TNS.

Do bibliografii możesz wykorzystać równiez raport Młodzi2011.

Powodzenia.

Administracja:) Dziękuję na pewno tam zajrzę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaką podjąć decyzję?