Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca

30 sty 2013 - 13:16:48

Mam malutkie pytanko, do kogo nalezy wyrobienie etatu? Czy to pracodawca powinien dbac o to zebys go wyrobiła czy to leży w interesie pracownika?

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

Praca

30 sty 2013 - 13:18:35

mnie sie wydaje, ze to zalezy od nastroju pracodawcy czy go wyrobisz czy nie

Praca

30 sty 2013 - 13:19:24

Pracodawca, zatrudniając Cię, jest zobowiązany dać Ci pracę w wymiarze godzin, określonych w umowie.

Ale w sumie o co dokładnie chodzi?

Praca

30 sty 2013 - 13:23:54

A wiec , ostatnio spotkałam sie ze sprawą gdzie dziewczynie brakowało kilkunastu godzin do wyrobienia pełnego etatu, i nie wiedziała czy sama ma sie zwrócic do szefa o to by dał jej jeszcze kilka dodatkowych godzin, czy on sam powinien o to dbac by dawac takie godz by kazdy zdążył wyrobic etat. Zapytała sie mnie o zdanie, sama dokładnie nie wiem, wiec moze ktos tu ma taka wiedze?

Praca

30 sty 2013 - 13:24:10

też nie wiem o co chodzi. Masz pracę np na 8h no to pracujesz 8h nie 10 nie 2 tylko 8 ;)

Praca

30 sty 2013 - 13:29:11

jesli idziesz na staz potem musisz na pol lub caly etat na zatrudnienie na 3 mies

Praca

30 sty 2013 - 13:29:31

nie czaję pytania
jak można nie wyrobic etatu? Zatrudniając się na umowę o prace masz określone czy cały czy pół etatu i wiążą się z tym okreslony liczby godzin. Jeśli np miała pracować po 8h przez 5 dni czyli ok 160 godz w mies a wyrobiła 150 to pytanie nasuwa się "czemu?" Czy brała wolne w tym czasie czy jak? Pracując na cały etat przysługują wolne dni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 13:32 przez Agnessska.

Praca

30 sty 2013 - 13:31:50

mi się wydaje że pracodawca powinien dbać o to, że jeśli zatrudnia pracownika na określoną ilość godzin to powinien umożliwić mu wypracowanie tego etatu. natomiast ja miałam sytuację że w firmie było do przyjęcia że brakowało mi w jednym miesiacu kilka godzin, za to w innym miałam o kilka godzin więcej. więc myślę że to może być indywidualna sprawa.

Praca

30 sty 2013 - 13:33:13

ale ta koleżanka pracuje na ETET czy na UMOWĘ DZIEŁO / ZLECENIE?
bo jeżeli na etat to pytanie jest bezsensu

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca

30 sty 2013 - 13:37:27

Tak pracodwaca ma dbać o zapewnienie etatu ( godzin pracy), jeśli nie zostały przepracowane godziny wymagane etatowo i nie jest to spowodowane winą pracownika to pracownikowi przysługuje za te nieprzepracowane godziny wynagrodzenie przestojowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co myślicie o Bunners Broker?