Obecnie rozmawiamy o:

ŚLUB 2016

gorący temat

kiecka na wesele

4 minuty temu

Kolonie dla dzieci 2014

10 minut temu

Olśniewająca biel

21 minut temu

ŚLUB 2017

35 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny,

napiszcie proszę na czym polega praca kadrowej (firma zatrudnia do 50os okolo) JEŚLI MACIE TAKIE DOŚWIADCZENIE I NAPEWNO WIECIE
mam propozycję od znajomej, szukają kadrowej , ona powiedziala ze mi pomoze.
dodam,ze :
konczę prawo,
nigdy nie mialam doczynienia z wyzej wymienionym stanowiskiem - czy moglabym sobie poradzić?
czy są to rutynowe czynnosci czy wymagana jest wiedza specjalistyczna??

wiekszosc osób mówi że to łatwa praca.

dzięki za pomoc !

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Jesli studiujesz prawo, to chyba wiadomo Ci cos o kodeksie prcy i prawie pracy ... Kadrowa prowadzi np teczki pracownikow, ewidencjonuje urlopy i zajmuje sie wszystkimi dokumentami zwiazanymi z pracownikami, żeby sie tym zjmować trzeba miec pojecie o przepisach, które to reguluja, studiujac prawo teoretycznie powinnas to ogarnąć, chociaz biorąc pod uwage że nie wiesz co robi kadrowa to nie wiem.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.092

kadrowa jak sama nazwa wskazuje zajmuje sie kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników w zakresie umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych, prowadzeniem dokumentacji personalnej oraz rozliczaniem kadrowych (urlopy, zwolnienia lekarskie, itp.), sporządzaniem dokumentacji związanej z przebiegiem zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń, taka osoba powinna raczej wiedziec podstawowe pojecia prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz umiejętność obsługi komputera- raczej praca nie jest trudna - kwestia przyuczenia i wprawy :) powodzenia

Jak ktoś nigdy nie miał do czynienia to może być trudne.
Trzeba znać przepisy związane z przyjmowaniem, zwalnianie pracowników, ogólny przebieg zatrudnienia... naliczanie urlopów, zwolnienia lekarskie, karty płac i zasiłki chorobowe, płatnik kiedy jaki druk do ZUS. z3, rp7, Rozliczenia do urzędu skarbowego pit4, pit11, pit12 pit4r. Rozliczanie nadgodzin, czasem kierowców pracujących w nocy, lub święta, przekraczających strefy czasowe.
Nie jest to łatwy zawód. Bez dobrej głównej kadrowej, lub dobrego doradcy w zakresie prawa pracy, itp. ją bym się
nie podjęła. Jeszcze dla 50 pracowników. A na wszystko masz wiążące terminy.
Studiujesz prawo to odważną powinaś być.
Życzę powodzenia

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Nazwa ośrodka pomocy!