Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie potrzebuję szybkiej pomocy, ponieważ nie wiem czy odpowiednio dobrze napisałam list motywacyjny, jeśli jest możliwy i czytając go poprosilibyście mnie o spotkanie to ciesze się, jednak obawiam się, że może okazać się do niczego. Proszę pomóżcie. Pewnie to pomoże nie jednej z nas.
A także mam pytanie czy ktoś z Was pracował już w Americanos, Tatuum, Promod, Parfois, jakie tam mają wymagania, pałace, dodatkowe korzyści, jak wyglądają rozmowy i okres próbny. Będę wdzięczna, ponieważ wysłałam CV, a do kilku muszę przynieść dodatkowo właśnie LM i na rozmowy.
Liczę na Wasza pomoc.

miejscowość, 8 stycznia 2013 r.
imię nazwisko
adres zamieszkania
email
nr tel
Americanos, etc.
nazwa centrum handlowego
adres centrum handlowego

W odpowiedzi na Państwa ofertę pracy, zamieszczona na stronie internetowej sdres strony www, chciałabym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisku np. sprzedawcy.
Do ubiegania się o pracę na powyższym stanowisku skłoniła mnie możliwość pracy w firmie o ugruntowanej marce na rynku. Moim celem jest praca, która pozwoliłaby zdobyć nowe doświadczenie zawodowe, w branży, w której mogłabym wykorzystywać wiedzę popartą swoimi zainteresowaniami w świecie mody.

W trakcie studiów pracowałam w małej restauracji, w której bardzo dbano o klienta. Po krótkim czasie zauważyłam, że profesjonalne podejście do klientów, życzliwa postawa oraz analiza ich potrzeb tworzą relacje długotrwałe, a klient chętniej korzysta z usług firmy kompetentnej. Jako osoba pracowita, rozwijająca się na powierzonym mi stanowisku, otrzymywałam co raz to bardziej odpowiedzialne zadania m.in. sporządzanie grafików pracy, tworzenie nowych menu wraz z kucharzami i szefem, dbanie o stan magazynów i zapotrzebowanie, rekrutacja i szkolenie nowych pracowników, ale również przejmowałam wszystkie obowiązki szefa na czas jego urlopów.
Dzięki tej pracy również dostałam możliwość sprawdzenia własnych zainteresowań, ponieważ dzięki pierwszemu zleceniu, właśnie od klienta restauracji, mogłam sprawdzić się jako doradca zakupowy. Najlepszą siłą marketingową jest zadowolony klient i pojawiło się kilka następnych zleceń. Niestety przy okazji następnej pracy zaprzestałam takiej działalności, mimo iż sprawiała mi dużą satysfakcję.
Praca w Niemczech była trudna i wymagająca, lecz utwierdziła mnie w swoim profesjonalizmie, dwukrotnie pracowałam w okresie letnim w kawiarni u włoskiego pracodawcy, ta praca dała mi możliwość poprawy swobody wypowiedzi w języku niemieckim, a także nauczyła mnie pracy pod presją czasu i presją wywołaną przez wymagających klientów. Stresowe sytuacje dzięki temu traktuję jako sprawdzian własnych umiejętności, a jego pozytywny rezultat jest dla mnie czynnikiem motywującym.
Studia dzienne ciężko jest pogodzić z pracą, jednak udało mi się tego dokonać z dobrymi skutkami, dodatkowo działałam zarówno jako wolontariuszka i członek kilku organizacji studenckich oraz Rady Samorządu Studenckiego, gdzie z czasem objęłam stanowisko przewodniczącej. Nauczyło mnie to pracy zespołowej, chociażby przy organizowaniu różnych eventów oraz święta studenckiego Juwenalia, a także interakcji społecznych m.in. z władzami uczelni, czy też z naszymi sponsorami.
Uważam, że pogodzenie wszystkich obowiązków jakie przede mną stały, zdecydowanie świadczą o umiejętności organizacji czasu pracy.

W najbliższym czasie czeka mnie jedynie obrona złożonej pracy licencjackiej i zmiana miejsca zamieszkania (Zielona Góra), jednak nie stanowi to problemu w podjęciu pracy w Państwa firmie choćby od zaraz.
Państwa firma jest doskonałym miejscem, gdzie mogłabym wykorzystywać i rozwijać dotychczasowe doświadczenia i umiejętności. Zdaję sobie sprawę, że ta praca wymaga wysokiej kultury osobistej, umiejętności pracy w zespole, samodyscypliny, umiejętności oganizacji pracy, ale przede wszystkim kontaktów z klientami, i myślę że jestem w stanie sprostać Państwa wymaganiom. Liczę na to, że moje doświadczenie, a przede wszystkim chęć do pracy, przekonają Państwa do zaproszenia mnie na rozmowę kwalifikacyjną.

Z poważaniem
imię i nazwisko



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 17:51 przez QuotesFashionWorld.

Moim zdaniem zdecydowanie za długi ten list motywacyjny. Osoba czytająca podda się już na początku czytając o firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, ponieważ jest to żywcem ściągnięte z szablonu w internecie. Ogólnie ciekawe informacje zawiera, ale jak wspomniałam jest za długi.

No masz rację, że to był szablon ale nie wiem jak zastąpić to wyrażenie. No i skrócić hmm .. pisząc starałam się pisać jak w poradnikach napisano, jednak trochę tego wyszło. Teraz nie wiem które informacje miałabym wyeliminować.

Za długi, jakoś tak za dużo opowiadasz... Wiadomo, że w liscie motywacyjnym masz uzasadnić dlaczego własnie Ty się nadajesz do tej pracy, a nie co gdzie robiłaś.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 17:59 przez komiczka.

Trochę długie.Jak przyjmujący ten list motywacyjny zobaczy to się pewnie zniechęci,żeby to przeczytać.

Obawiam się, że jestem w stanie go skrócić bardzo bardzo, ale w poradnikach piszą aby nie bać się dłuższych listów, niestety nie napisali jaki rozmiar jest satysfakcjonujący a jaki jest przerażający dla pracodawców.


W odpowiedzi na Państwa ofertę pracy, zamieszczona na stronie internetowej ......, chciałabym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisku sprzedawcy.
Do ubiegania się o pracę na powyższym stanowisku skłoniła mnie możliwość pracy w branży odzieżowej. Moim celem jest praca, która pozwoliłaby zdobyć nowe doświadczenie zawodowe w tej branży gdzie mogłabym wykorzystywać wiedzę popartą swoimi zainteresowaniami w świecie mody.

Pracując w restauracji po krótkim czasie zauważyłam, że profesjonalne podejście do klientów, życzliwa postawa oraz analiza ich potrzeb tworzą relacje długotrwałe, a klient chętniej korzysta z usług firmy kompetentnej. Jako osoba pracowita, rozwijająca się na powierzonym mi stanowisku, otrzymywałam co raz to bardziej odpowiedzialne zadania, przejmowałam również wszystkie obowiązki szefa na czas jego urlopów.
Dzięki tej pracy dostałam możliwość sprawdzenia własnych zainteresowań. Przyjmując zlecenie od klienta restauracji, mogłam sprawdzić się jako doradca zakupowy i realizować swoje zainteresowania modą.
Praca w Niemczech utwierdziła mnie w swoim profesjonalizmie i dała mi możliwość poprawy swobody wypowiedzi w języku niemieckim, nauczyła mnie także pracy pod presją czasu i presją wywołaną przez wymagających klientów. Stresowe sytuacje dzięki temu traktuję jako sprawdzian własnych umiejętności, a jego pozytywny rezultat jest dla mnie czynnikiem motywującym.
Studia dzienne ciężko jest pogodzić z pracą, oraz podjętymi dodatkowo zobowiązaniami, jednak udało mi się tego dokonać. Nauczyło mnie to pracy zespołowej, chociażby przy organizowaniu różnych eventów studenckich oraz interakcji społecznych m.in. z władzami uczelni, czy też ze sponsorami. Uważam, że pogodzenie wszystkich obowiązków jakie przede mną stały, zdecydowanie świadczą o umiejętności organizacji czasu pracy.

W najbliższym czasie czeka mnie obrona złożonej pracy licencjackiej i zmiana miejsca zamieszkania, jednak nie stanowi to problemu w podjęciu pracy w Państwa firmie choćby od zaraz.
Państwa firma jest doskonałym miejscem, gdzie mogłabym wykorzystywać i rozwijać dotychczasowe doświadczenia i umiejętności. Zdaję sobie sprawę, że ta praca wymaga wysokiej kultury osobistej, umiejętności pracy w zespole, samodyscypliny, umiejętności ogranizacji pracy, ale przede wszystkim kontaktów z klientami, i myślę że jestem w stanie sprostać Państwa wymaganiom. Liczę na to, że moje doświadczenie, a przede wszystkim chęć do pracy, przekonają Państwa do zaproszenia mnie na rozmowę kwalifikacyjną.


Czy takie poprawki mają już sens, czy nadal trzeba go skrócić?

Nikogo nie obchodzi twoja przeprowadzka, to raz, po dwa- praca licencjacka też nie bardzo. To "choćby od zaraz" brzmi głupio.
Nie pisz o tym co Ty dałaś danej pracy, tylko jak dane stanowisko pracy wpłynęło na Ciebie. Wyjdzie krócej, bardziej przejrzyście i nie tak nudno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 18:31 przez corkachaosu.

ja za czasów kierowniczych miałam tylko listy zawierające to co masz na początku-nie musisz opowiadać wszystkiego.nawet bym nie zaczęła czytać tej dalszej części tylko odłożyłabym,no przepraszam...taka rada;) zrobisz jak uważasz;)

Studia dzienne ciężko jest pogodzić z pracą, jednak udało mi się tego dokonać z dobrymi skutkami- to nie jest potrzebne

Cytat
corkachaosu
Nikogo nie obchodzi twoja przeprowadzka, to raz, po dwa- praca licencjacka też nie bardzo. To "choćby od zaraz" brzmi głupio.
Nie pisz o tym co Ty dałaś danej pracy, tylko jak dane stanowisko pracy wpłynęło na Ciebie. Wyjdzie krócej, bardziej przejrzyście i nie tak nudno.

Może masz rację, mogę wykasować to. Myślałam, że to może być dla nich ważne, bo mieszkam ok. 70 km od miejscowości gdzie składam podania. A o pracy wspomniałam bo napisali wyraźnie w ogłoszeniu, że przyjmą tylko osoby nie uczące się, a ja do czasu obrony posiadam status studenta. Więc nie wiem czy ma to znaczenie czy nie ?

Nie, to ewentualnie powiesz na rozmowie, ale naprawdę nie obchodzi to osoby czytającej, ale ją zniechęci. Bo i mnie zniechęciło. Nie bądź taka wylewna. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 18:35 przez corkachaosu.

Cytat
corkachaosu
Studia dzienne ciężko jest pogodzić z pracą, jednak udało mi się tego dokonać z dobrymi skutkami- to nie jest potrzebne


Udzielając się aktywnie na studiach nauczyłam się pracy zespołowej, przy organizowaniu różnych eventów studenckich oraz interakcji społecznych z władzami uczelni, sponsorami i studentami. Uważam, że pogodzenie wszystkich obowiązków jakie przede mną stały, zdecydowanie świadczą o umiejętności organizacji czasu pracy.


Czy tak już ok?
Cytat
mysia_84
ja za czasów kierowniczych miałam tylko listy zawierające to co masz na początku-nie musisz opowiadać wszystkiego.nawet bym nie zaczęła czytać tej dalszej części tylko odłożyłabym,no przepraszam...taka rada;) zrobisz jak uważasz;)

Te czasy kierownicze to mniej więcej w dalszej czy bliższej przeszłości??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 18:39 przez QuotesFashionWorld.

Ja bym wyrzuciła tekst zaczynający się od słów:"Studia dzienne ciężko jest pogodzić..." ,a kończący się na :"...Państw firmie od zaraz".
Bo zapewne ktoś zacznie czytać i w połowie mu się odechce.
I wstaw akapity,będzie od razu jakoś lepiej się to czytało.

Takie moje zdanie.

Ja bym napisała raczej coś w stylu: " Pogodzenie studiów oraz praca na rzecz wolontariatu nauczyły mnie doskonałej organizacji czasu, dzięki czemu potrafię działać jednocześnie na kilku płaszczyznach nie tracąc przy tym na efektywności wykonywanego zadania."

Ale nie wymieniaj w liście tych kółek, wolontariatów,itd, bo to zrobiłaś w CV.
No i wiadomo, zamiast wciskać enter, żeby zacząć nową myśl- rób akapity!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 18:46 przez corkachaosu.

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
corkachaosu
"Pogodzenie studiów"

Po tej części mi brakuje "z pracą", przez co następną część byłaby beznadziejna z racji powtórzeń.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KADROWA - na czym dokładnie polega ta praca ??