Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:04:58

Zaczynam szukać nowej pracy Mam już napisane CV natomiast zdjęcie wstawiłam takie legitymacyjne czarno białe Mój mąż twierdzi, że z takim zdjęciem nigdzie mnie nie zatrudnią Czy zdjęcie w CV pełni ważną rolę ? jak uważacie

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:07:51

Raczje pełni,bo w wielu ofertach masz zaznaczone,że prosimy o wysyłanie CV ze zdjęciem. Poza tym nie oszukujmy się,ale teraz liczy się wszystko,także 'miła' aparycja. ;)

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:10:08

Cytat
homopogaevkilo
Zaczynam szukać nowej pracy Mam już napisane CV natomiast zdjęcie wstawiłam takie legitymacyjne czarno białe Mój mąż twierdzi, że z takim zdjęciem nigdzie mnie nie zatrudnią Czy zdjęcie w CV pełni ważną rolę ? jak uważacie

a to jakie zdjęcie zdaniem Twojego męża powinno się zamieszczać? W bikini?

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:10:16

zależy gdzie aplikujesz bo ja np nigdy nie dawałam foty do cv...może czasy się zmieniły
aa ale przyznam że się spotkałam z gościem który chciał komplet 4 zdjęc różnych do CV-wstałam i wyszłam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-29 17:11 przez mysia_84.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:10:25

oczywiście, że powinno być legitymacyjne/dyplomowe/dowodowe etc.
a jakie wg niego powinno być?

zdjęcie w CV pełni bardzo dużą rolę (wiele ofert pracy nakłada taki obowiązek wręcz)

Cytat
rudamarysia
Raczje pełni,bo w wielu ofertach masz zaznaczone,że prosimy o wysyłanie CV ze zdjęciem. Poza tym nie oszukujmy się,ale teraz liczy się wszystko,także 'miła' aparycja. ;)

dokładnie, pracodawcy bardzo często zwracają uwagę na wygląd



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-29 17:11 przez xanthina.

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:11:06

teraz liczą się tylko znjomości. Nawet jeśli jesteś brzydka jak noc a masz mocne plecy i tak dostaniesz pracę;)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:11:57

Cytat
ju_styska
teraz liczą się tylko znjomości. Nawet jeśli jesteś brzydka jak noc a masz mocne plecy i tak dostaniesz pracę;)

też prawda :)

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:13:56

Ja też mam załączone zdjęcie legitymacyjne. Gdyby pracodawca chciał inne to pewnie bym zrezygnowała z posady. Chyba, że byłaby to praca w roli hostessy i chcieliby zdjęcie całej sylwetki no to ewentualnie wtedy mogłabym dosłać.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:15:00

Cytat
pinezka_86
a to jakie zdjęcie zdaniem Twojego męża powinno się zamieszczać? W bikini?

a zdjęcia można wstawiać tylko albo poważne legitymacyjne, albo w bikini?
do CV powinno iść zdjęcie portretowe albo w jakimś plenerze/pomieszczeniu albo studyjne, byle wykonane profesjonalnie, popiersie, klasyczny portret, mina też - albo normalna, albo uśmiech.
tyle.

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:33:21

Cytat
matra
Cytat
pinezka_86
a to jakie zdjęcie zdaniem Twojego męża powinno się zamieszczać? W bikini?

a zdjęcia można wstawiać tylko albo poważne legitymacyjne, albo w bikini?
do CV powinno iść zdjęcie portretowe albo w jakimś plenerze/pomieszczeniu albo studyjne, byle wykonane profesjonalnie, popiersie, klasyczny portret, mina też - albo normalna, albo uśmiech.
tyle.

no ja np. nie wyobrażam sobie wstawiana zdjęcia na kanapie lub zrobione na łączce z łosiem w tle... choćby nie wiem jak profesjonalnie było zrobione to nie pasuje. Zdjęcie dyplomowe jest moim zdaniem najbardziej odpowiednie.

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:34:06

zdjęcie legitymacyjne powinno się przesyłać.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:38:51

Cytat
pinezka_86
Cytat
matra
Cytat
pinezka_86
a to jakie zdjęcie zdaniem Twojego męża powinno się zamieszczać? W bikini?

a zdjęcia można wstawiać tylko albo poważne legitymacyjne, albo w bikini?
do CV powinno iść zdjęcie portretowe albo w jakimś plenerze/pomieszczeniu albo studyjne, byle wykonane profesjonalnie, popiersie, klasyczny portret, mina też - albo normalna, albo uśmiech.
tyle.

no ja np. nie wyobrażam sobie wstawiana zdjęcia na kanapie lub zrobione na łączce z łosiem w tle... choćby nie wiem jak profesjonalnie było zrobione to nie pasuje. Zdjęcie dyplomowe jest moim zdaniem najbardziej odpowiednie.

To użyj jeszcze więcej wyobraźni, bo słabą masz ironię.
Zależnie od miejsca, w które aplikujesz Twoje CV może wyglądać inaczej. Inna będzie aplikacja dla grafika, a inna dla księgowej, natomiast zdjęcie w plenerze może być na tle zieleni. Myślę, że wiesz jaką głębię ostrości ma profesjonalnie wykonany portret..

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 17:51:02

Zależy na jakie stanowisko chcesz aplikować. Do biura? czarno-białe zdjęcie legitymacyjne jest ok, ale jeśli chcesz pracować w sklepie, to lepiej gdyby było kolorowe.

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 18:02:47

Cytat
matra
Cytat
pinezka_86
Cytat
matra
Cytat
pinezka_86
a to jakie zdjęcie zdaniem Twojego męża powinno się zamieszczać? W bikini?

a zdjęcia można wstawiać tylko albo poważne legitymacyjne, albo w bikini?
do CV powinno iść zdjęcie portretowe albo w jakimś plenerze/pomieszczeniu albo studyjne, byle wykonane profesjonalnie, popiersie, klasyczny portret, mina też - albo normalna, albo uśmiech.
tyle.

no ja np. nie wyobrażam sobie wstawiana zdjęcia na kanapie lub zrobione na łączce z łosiem w tle... choćby nie wiem jak profesjonalnie było zrobione to nie pasuje. Zdjęcie dyplomowe jest moim zdaniem najbardziej odpowiednie.

To użyj jeszcze więcej wyobraźni, bo słabą masz ironię.
Zależnie od miejsca, w które aplikujesz Twoje CV może wyglądać inaczej. Inna będzie aplikacja dla grafika, a inna dla księgowej, natomiast zdjęcie w plenerze może być na tle zieleni. Myślę, że wiesz jaką głębię ostrości ma profesjonalnie wykonany portret..

Ironia może i słaba, ale przynajmniej podejście zdroworozsądkowe. Moim zdaniem zdjęcie dyplomowe sprawdzi się w większości przypadków bo jest uniwersalne. A nietypowe zdjęcia i CV zostawmy nietypowym zawodom.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

CV jak powinno wyglądać

29 wrz 2012 - 18:04:41

No to chyba nie bez powodu dodałam w swojej wypowiedzi kilka razy 'albo'..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobry handlowiec posuzkiwany!!!