Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 296
Ostrzeżenia: 4/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:25:11

Hej pisze tu w związku z pracą , chciałabym wyjechać , ale nie do Anglii i innych państw. chodzi o to że nie operuje rewelacyjnie angielskim , a kontakt z zagranicznymi osobami strasznie mnie krępuje , boje się odezwać i co kolwiek powiedzieć , w mojej głowie powstaje tysiąc myśli czy powiedzieć to czy nie ,czy dobrze powiem czy go zrozumiem dalej. Wiec wymyśliłam że wyjadę , ale do Warszawy , Poznania, Wrocławia do tych większych miast za poszukiwaniem pracy jestem dość kontaktowa ze "swoimi" :) nie boje się działać na własnym tzw Polskim terenie tylko ten wyjazd zastanawiam się jak to jest może jest ktoś kto zdecydował się na opuszczenie swojej tzw wioski.
szukam pracy od 1,5 roku, obecnie bede w tym roku bronić magistra , ale co z tego jak nawet nie ma pracy dla mnie.. już nawet zanosiłam do związanych z moją wioską okolo 20 km miasteczek do kawiarni , sklepów i nic nie ma a jak już coś proponują to 1000 zł z tego muszę codziennie dojechać , normalnie idzie się załamać.

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:28:37

myślę, źe w całej polsce tak jest :)
ja wyjeźdźam niedługo do Anglii i kaźdemu to polecam ;p

niezweryfikowana
Posty: 296
Ostrzeżenia: 4/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:33:59

no tak , byłm tak kilka razy ale jakoś mi sie nie widzi , moze z jednej strony dla tego że nie mam z kim tam ruszyć a samej to wiadomo ..;/

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:34:15

Z tego co wiem to w moim mieście - Łodzi z pracą jest różnie. Za 1200 zł jest mnóstwo ofert, gorzej z lepiej płatną pracą. Ostatnio słyszałam, że przyjmują do banku na infolinię ok 1800 zł na rękę. Jest też centrum handlowe Ptak, gdzie ciągle kogos szukają do sprzedaży ciuchów. Tam pracujesz non stop, chyba jeden weekend wolny w miesiącu a zarobki 1800-2100 zł.

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:38:25

ja jestem bezrobotna od listopada, jestem młoda, studia odkładam już drugi rok ze względu na to że nie mogę sobie ich opłacić, też bardzo bym chciała wyjechać, sama boje się gdzieś ruszyć. Także jakby co pisz na priv ;) moze coś wymyślimy ;)

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:41:53

na pewno w większym mieście jest lepsza perspektywa pracy, wiem, bo pochodzę z małego miasteczka, później mieszkałam w Szczecinie i już na pierwszym roku studiów, beż żadnego doświadczenia miałam propozycje (po uprzednim wysyłaniu CV)i nie było tak źle, mnóstwo znajomych nie ma problemu ze znalezieniem pracy, oczywiście tylko w sklepach, kawiarniach, pubach, itp. Na marginesie, teraz mieszkam w Anglii, a wyobraź sobie, miałam tak samo jak Ty, stresowała mnie każda próba nawiązania kontaktu, każde słowo wypowiedziane itd, ale z czasem to naturalnie zanika:)

niezweryfikowana
Posty: 296
Ostrzeżenia: 4/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:43:52

właśnie tez wychodze z tego założenia jak bym wyjechała do wiekszego miasta nie mówie ze musze siedzieć gdzieś w biurze czy nie wiadomo co wystarczy mi sklep kawiarnia , a w miedzy czasie coś się bedzie lepszego szukała , tylko tyle zeby starczyło na opłaty i życie , chciałabym się wyrwac z tej wiochy.

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:49:20

Wg mnie takie "rajdy" po polsce to strata czasu. Nie lepiej się umówić z kimś i jechać za granicę, chociażby do tej anglii? Tam jadą ludzie co wgl języka nie umieją, w pracy 80% ludzi to polacy. Na co czekasz, jedź tam a nie baw się w takie popierdółkowate zarobki, ciężko przy tym pracując

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:51:05

To co jedziemy do Anglii ?:)

niezweryfikowana
Posty: 296
Ostrzeżenia: 4/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:51:13

mam jeszcze rok szkoły to tez mnie trzyma

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:56:05

Cytat
pasticcino
To co jedziemy do Anglii ?:)
ja mam zamiar na pewno jechać w czerwcu :) jest tyle roboty że szok, nie dość że się dużo zarobi to jeszcze nakupujesz rzeczy tyle że potem przez rok nie masz potrzeby wydawać:)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 15:57:48

Ja szukam pracy za granica z chlopakiem, jakby ktos mial dla nas miejsce czy cos prosze o kontakt
jade z toba, daj znac n apriv



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-27 15:58 przez xpalinkax.

niezweryfikowana
Posty: 296
Ostrzeżenia: 4/5

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 16:02:32

nie ma nikogo kto zaryzykował ? ile trzeba zabrać ze sobą na początek ? jak to wszystko wygląda ?

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 16:04:34

Dziewczyny, jak wybieracie się do Anglii, dajcie znać, ja już mogę nawet teraz jechać ;p. Ważne by zarobić na studia !

Praca chcące wyjechać

27 wrz 2012 - 16:06:57

Pytasz o wyjazd do większego miasta w polsce? No to są dwie opcje, 1. Zorientuj się gdzie będziesz mogła się zatrzymać, itd. A potem szukaj pracy ale to wymaga wcześniejszych środków finansowych. A opcja 2. To poprostu autko, pociąg, i bujaj z cv szukać roboty. Jak znajdziesz to możesz szukać lokum.
Słuchajcie ten wyjazd zorganizowany nawet na robotę sezonową to fajna sprawa by mogła być:) szkoda tylko że już po wakacjach, ja niestety tylko od czerwca mogę. Jakby się jechało razem to już nie ma tego stresu że "ukradna" nas :d ja się mogę umawiac na przyszły rok:) no chyba że mnie wyrzuca że studiów ale raczej to nie wchodzi w grę hehe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-27 16:10 przez yamma.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca za granicą