Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hej. pisze bo ostatnio bylam w zakopanem i siedzialam na dworcu zaraz kolo kasy biletowej i inrofmacji. wszystko normalnie do czasu kiedy do okienka nie podszedl pewnien obcokrajowiec... otoz w okienku obslugiwala starsza kobieta na oko okolo 45 lat moze wiecej. wszystko ok ale podszedl do niej mezczyzna ktory chcial kupic bilety do krakowa dla 20 uczniow i trzech opiekunow. mowil do niej po angielsku a kobieta wogole nie rozumiala i mowila do kolesia po polsku z kolei on nic nie rozumial. wiec zapytal czy mowi po niemiecku onana to pisze mu na karteczce jakas godzine ale juz nie pamietam dokladnie jaka. ogolnie wszystko mowila do niego po polsku i ni uja nie mogli sie dogacac. widac ze koles juz podenerwowany wiec kobieta zawolala mloda kobiete i innej kasy biletowej ktora zadawala pytania niemcowi a ta z kolei tlumaczyla kobiecie w okienku. powiedzcie mi czy to jest normalne zeby w takim miejscu gdzie oczywiste jest ze przychodzi wielu obcokrajowcow kobieta ani troche nie umiala angielskiego??? no przeciez to jest skandal!!!! jestem tym oburzona bo stara baba grzeje stolek a ani zdania wypowiedziec nie umie w jezyku angielskim zamiast zatrudnic jakas mloda dziewczyne ktora angielski zna. no same powiedzcie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 21:06 przez fiona2505.

45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.

Cytat
czerwoneokulary1
45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.
Dokładnie, podpisuje się pod tym . A do autorki : żałosne jest Twoje zachowanie i z tym właśnie trzeba iść do telewizji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 20:49 przez adrianna_k30.

Cytat
czerwoneokulary1
45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.


Uwazaj bo ciesnienie ci skoczy, pracujac w takiej branzy wypada mowic co najmniej w jednym jezyku obcym nie zwazajac na wiek.

i taka afera o takie coś? to ta kobieta powinna mówić w każdym języku bo mógł do niej przyjść włoch albo francuz i też by nie potrafiła nic powiedzieć w ich języku i tez zrobiła byś z tego takie halo?

Cytat
czerwoneokulary1
45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.

Dokładnie :)

Cytat
czerwoneokulary1
45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.
dokładnie. mają ją zwolnić i niech siedzi na bezrobociu, potem nie dostanie roboty i z emerytury w wysokości 500 zł będzie żyła potem nie wiążąc końca z końcem.;/

Jak ktoś przyjeżdża do obcego kraju musi się liczyć z tym, że nie każdy potrafi mówić w jego jeżyku. Jak jesteś w Anglii albo w Niemczech to mówisz w ich języku. A jak ktoś do Polski przyjedzie to Polacy musza znać wszystkie języki świata, żeby dogodzić. I tak jesteśmy bardziej wyedukowani od Niemców, bo żeby spotkać kogoś co po angielsku mówi jest graniczące z cudem.

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Trzeba było zaraz do Komorowskiego napisać !

rozumiem, że chodzi ci o to, że kasa biletowa to reprezentatywne miejsce itp itd.

to powiem dla pocieszenia,że w centrum paryza pracuja na stacjach kobiety mlodsze niż ów struchlały wiek 45 lat kobiet i również ni w ząb po angielsku nie mówią i odpowiadają po francusku uparcie

tak jest wszędzie chyba na świecie w najbardziej ruchliwych miejscach, a ty mówisz o Zakopanem....

proponuję częsciej gdzies wychodzic, wyjezdzac, wychodzic z domu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 18:25 przez Dewelinka_1989.

a z jakiej racji ja jej mam pomagac ? przeciez to jej placa za to zeby udzielala informacji. ja takim ludziom nie pomoge chocby nie wiem co! to juz nie jest moj problem ale tej osoby ktora ta kobiete zatrudnila! gdyby taki obcokrajowiec podszedl do mnie i spytal to oczywiscie ze bym mu pomogla ale skoro poszedl do "kompetentnej" pani to juz jej problem. niech sobie baba radzi. skoro sie pchała na stolek to niech sie chociaz podstaw angielskiego nauczy bo niestety ale ma takie stanowisko ze bez angielskiego ani rusz!

Z jednej strony masz rację, bo są mlodzi ludzie ktorzy znaja jezyki, a nie moga znalezc pracy. Z drugiej strony ta pani pracuje tam pewnie od 20-25 lat i mialaby nagle stracic prace na kilka lat przed emeryturą? Pare lat temu nie bylo jeszcze takich wymogow i inaczej to wszystko wyglądalo. Poza tym jak np pojedziesz do Francji, Niemiec, Anglii oni wymagaja znajomosci ich jezyka, watpie bys mowila tam po polsku, a czemu sie tak przyjelo ze oni przyjezdzajac do nas oczekuja od nas tego bysmy my znali ich jezyk? Niech kupia sobie polski slownik tak jak my, gdy jedziemy do obcego kraju.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 20:51 przez domiii90.

zweryfikowana
Posty: 357
Ostrzeżenia: 1/5

zgadzam się z koleżanką wyżej, a powiedz mi jeszcze jeśli ona miała45 lat, to jak miała się nauczyć angielskiego? kiedyś w szkołach uczyli tylko rosyjskiego, a lekcje w szkołach językowych są bardzo drogie, wiem coś o tym - uwierz mi. właśnie, taka mądra, to czemuś nie pomogła?

Jak będziesz taką ,starą' babą i pędzie prykas mówienia po urugwajsku to żebyś Ty nie straciła ciepłego stołka i ktoś inny -młody będzie Ci uwłaczał.


Jaką mamy teraz młodzież.......

Cytat
czerwoneokulary1
45 lat to jest stara baba weź się puknij w czoło, a jak jesteś taka mądra to trzeba było pomóc, a nie stałaś i patrzyłaś. Zero zrozumienia nie mówiąc o ludzkiej pomocy.
otóż to. Moze jeszcze wyrzucimy starych i schorowanych? Zutylizujemy, będziemy zyc w zdrowym i młodym spoleczenstwie? Sama mowilas ze probowala sie z nim dogadac. Nie byla chamska czy zlewająca. A ze nie zna angielskiego? Jeny.. Moze się nauczyc, ale tolerancji to kolezance pozazdroscic..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca:)