Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

41 minut temu

elektryka sklep

47 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witajcie,
mam takie pytanie

otóż mam inny adres zameldowania i inny adres zamieszkania. Czytalam wczesniej na forum, że powinno sie zeznanie podatkowe skladac w miejscu zamieszaknia i tak tez zrobilam. Teraz zastanawiam sie czy dobrze. Dodam ze w dowodzie osobistym mam miejsce zameldowania, a tu gdzie mieszkam nie mam zadnej umowy najmu tak jakby na czarno mieszkam a mimo to podalam adres zamieszkania. I teraz pytanie czy dobrze zrobilam?? martwi mnie tez to ze zlozylam zeznanie pod koniec lutego a kasy nadal nie mam:/

W zeznaniu rocznym Pit podajesz adres zameldowania a nie zamieszkania.
Jeżeli podałaś adres zamieszkania to powinnaś przed złożeniem Pitu złożyć druk NIP-3 i zmienić dane osobowe - adres zamieszkania.Ja też złożyłam Pita w lutym i już dawno zapomniałam o zwrocie podatku - Pit złożyłam w miejscu zameldowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 07:53 przez karola84.

Cytat
karola84
W zeznaniu rocznym Pit podajesz adres zameldowania a nie zamieszkania.
Jeżeli podałaś adres zamieszkania to powinnaś przed złożeniem Pitu złożyć druk NIP-3 i zmienić dane osobowe - adres zamieszkania.Ja też złożyłam Pita w lutym i już dawno zapomniałam o zwrocie podatku - Pit złożyłam w miejscu zameldowania.

Popieram. Składa się tak jak koleżanka napisała. Moja znajoma składała pit razem ze mną. Ja dostałam zwrot już ponad dwa miesiące temu, a ona czekała dalej :/ Dzwoniła to kazali jej do 5 czerwca czekać. Ale ją coś tchnęło i poszłyśmy do nich. Co się okazało...Wpłacili pieniądze na stary ,już dawno nieaktualny nr konta. Chociaż dwa lata temu podawała już nowy nr i w tamtym roku wpłacili kasę na nowe konto. A w tym nie wiadomo skąd , ale się machnęli. Na szczęście udało się to odkręcić i ma już na koncie pieniążki. Dlatego czasami jak coś się wlecze warto do nich iść osobiście bo jak widać często sobie nie radzą.

Trochę nakręciłaś z tym PITem, ja mieszkam i pracuję w innym mieście niż jestem zameldowana i zawsze rozliczam się w miejscu zameldowania a nie zamieszkania.

Cytat
oliga
Trochę nakręciłaś z tym PITem, ja mieszkam i pracuję w innym mieście niż jestem zameldowana i zawsze rozliczam się w miejscu zameldowania a nie zamieszkania.
Też chciałam się tak rozliczyć to mi powiedziano, że podatki odprowadza się na miejsce w którym przebywasz. Czyli w dowodzie mam adres Kraków, a pracuję i wynajmuję stancję w Rzeszowie to w Rzeszowie się rozliczam bo tam zostaną niby moje pieniądze. Tak mnie poinformowała pano w US.

Cytat
buuterfly
Cytat
oliga
Trochę nakręciłaś z tym PITem, ja mieszkam i pracuję w innym mieście niż jestem zameldowana i zawsze rozliczam się w miejscu zameldowania a nie zamieszkania.
Też chciałam się tak rozliczyć to mi powiedziano, że podatki odprowadza się na miejsce w którym przebywasz. Czyli w dowodzie mam adres Kraków, a pracuję i wynajmuję stancję w Rzeszowie to w Rzeszowie się rozliczam bo tam zostaną niby moje pieniądze. Tak mnie poinformowała pano w US.

to ja wolę, żeby moje pieniądze trafiły do rodzinnego miasteczka, a nie do Krakowa, w którym aktualnie mieszkam ;)
a tak serio, to nawet jak na umowach o dzieło, zleceniach, miejscem pracy jest miejsce zameldowania a nie zamieszkania? pracuję dla firmy z mojego miejsca zameldowania, ale wykonuję dla nich usługi w miejscu mojego zamieszkania.

Dziewczyny , rozliczacie się zawsze w miejscu ZAMIESZKANIA ! NIE ZAMELDOWANIA! Wystarczy sięgnąć do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

powinnas do swojego urzedu skarbowego czyli gdze jestes zameldowana, napisac takie zwykle pismo i wyslac np poczta, napisac ze pit za rok 2011 zostal rozliczony w tym i tym urzedzie powiewaz jest to twoj aktualny adres zamieszkania. Wiem bo juz maz ma tak co rok. i nigdy z tym problemu nie bylo. nawet teraz mozesz takie pismo wyslac, zebys potem problemow nie miala, duzych i tak nie bedziesz miala bo w gruncie rzeczy zostalas juz rozliczona, ale to lepiej do nich zglosic...zeby ciebie potem nie wzywali z wyjasnieniami.

nie rozumiem? domyslam sie,ze i tak podalas numer konta bankowego wiec po cholere te cale zamieszanie? dalas ten adres czy inny przeciez nikt Ci do drzwi nei zapuka i nie sprawdzi czy sie tam nosisz.

Mnie bardziej zastanawia fakt, że mieszkasz "na lewo", a tak o, bez problemu dajesz o tym informacje US :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brutto a netto