Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 12:31:47

Witam dziewczyny, planuję wyjechać od maja/czerwca do sierpnia za granicę do pracy, myślę o jakichś jabłkach, wiśniach,czereśniach. Potrzebuję pieniędzy na studia. Czy są tu jakieś dziewczyny, które też myślą o takiej pracy i chciałyby wyjechać, lub takie które już były i mogłyby polecić jakąś firmę która się tym zajmuje? Szukałam w internecie, ale tam jest mnóstwo takich ofert a pewnie połowa z nich to oszustwa , wolałabym jakieś sprawdzone firmy. U mnie w mojej miejscowości jest jedna Pani, która się tym zajmuje ale są terminy tylko od września , więc mi to nie pasuje.
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 12:33 przez tuliiipanek.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 12:33:31

Rowniez się dowiem, razem z chlopakiem planujemy taki wyjazd.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 12:34:04

też chętnie się dowiem, bo również chciałabym coś zarobić przez te wakacje

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 12:37:36

Moja koleżanka zbierała truskawki, rąk domyć nie mogła, plecy ją bolały strasznie. Wydaje się, ale to naprawdę ciężka praca. I tymbardziej w słońcu, więc łatwo o udar.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 12:40:45

rosehime tak, wiem, praca przy truskawkach jest wyjątkowo ciężka, dlatego szukam przy tych , które wymieniłam w 1 poście :)

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 16:48:33

Ja szukam z koleżanka i przez biura sa marne stawki;/jesli chodzi o Holandie bo tam się rozglądałyśmy...

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:38:05

Eirenee jak ja patrzyłam i pytałam się koleżanki, która była rok temu, to było ok 8-9 euro /h . To chyba nie tak źle. A skąd jesteś?

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:42:07

Ooo, też bardzo chętnie poczytam.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:45:37

hm.. ja za dwa tygodnie wyjezdzam do niemiec na truskawki na poltora miesiaca ale po znajomosci ... wiec nie pomoge ze znalezieniem niestety ale mysle ze warto jechac na sezon choc to moja pierwsza taka praca ale doczekac sie nie moge wlasnych zarobionych pieniazkow i owszem jak dziewczyny wyzej pisza bardzo ciezka praca ... ale mam swoj wazny cel i wytrwam do konca



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 21:46 przez Aniolek_88.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:46:16

przez wiekszosc biur daja 5-6 Euro, wiec oplacajac sobie zycie tam, ubezpieczenie i zarcie wychodzi przy optymalnych wiatrach tyle co w polsce, ze Ci zostaje :/ chyba ze jakies nadgodziny, ale z tego co teraz slyszalam , to nawet o prace w tygodniu trudno i duzo ludzi ktorzy sa zagranica poprostu sie obijaja bo nie ma pracy.. Wiec radze szukac w Polsce :)

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:50:32

praca na jabłkach też jest ciężka, 8-9/h chyba brutto posrednik zapłaci z tego 5-6 e to wszystko .(jeśli chodzi o stawki w holandii, wiem bo tam pracowałam)

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 21:55:51

Cytat
berciaaa11
przez wiekszosc biur daja 5-6 Euro, wiec oplacajac sobie zycie tam, ubezpieczenie i zarcie wychodzi przy optymalnych wiatrach tyle co w polsce, ze Ci zostaje :/ chyba ze jakies nadgodziny, ale z tego co teraz slyszalam , to nawet o prace w tygodniu trudno i duzo ludzi ktorzy sa zagranica poprostu sie obijaja bo nie ma pracy.. Wiec radze szukac w Polsce :)




nie przesadzaj,
nie porównuj pracy za granicą do pracy w Polsce,bo ni jak się to ma w praktyce. Pracowałaś kiedyś za granicą?
chyba nie.. ja praktycznie co roku wyjeżdżam i zawszę przywożę sporo kasy do Polski, a i tam (Holandia)żyję godnie, tzn. pozwalam sobie na co chcę.
A tu? Ile odłożysz z wypłaty? Chyba nic po opłaceniu wszystkiego.
Zgodzę się z tym, że coraz trudniej jest znaleźć pracę w innym kraju, ale stawki są diametralnie różne . Polska to Polska tutaj godnie żyją tylko politycy



Jeśli chodzi o namiary to nie pomogę, bo ja wyjeżdżam po znajomości



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 21:56 przez -gabriellla-.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 22:03:00

zgadzam się z gabriellla , nie ma co porównywać Polski z Holandią, rozmawiałam z koleżanką, ona po 2 mies. przywiozła ok 7 tys. Więc w Polsce to dla mnie jest nierealne.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 22:19:18

też chętnie bym się dowiedziała :) pojechałabym z tobą ale teraz bez znajomości strasznie trudno jest gdziekolwiek wyjechać.

praca sezonowa , owoce

26 kwi 2012 - 22:27:10

Ja po 2 miesiącach w ub. roku przywiozłam 10 600zł. Ja jeżdżę prywatnie,ale kiedyś też zaczynałam od agencji pośrednictwa pracy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca- złe traktowanie pracownika!