Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 12:41:53

Ja pracowałam za stawke 9,50 brutto. Na umowe zlecenie wychodziło coś około 8zł. A potem na umowe o prace dokładnie 6,86zł :/ więc kiepsko.

Umowe zlecenie miałam jako studentka i nie odprowadzali z kuli tego zadnych składek dlatego wychodziło więcej niż na umowe o prace. Nie wiem jak będzie w Twium przypadku bo skoro sie nie uczysz to musza cie jakoś ubezpieczyć.. ale nie wiem jak to wygląda.

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 12:43:49

Jeżeli pracodawca bedzie odprowadzał składki połeczne 4,50zł jezeli nie to 6zł na rękę

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 12:44:04

na takiej umowie to jest jakies - 1,30zł od kwoty ktora podalas.

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 12:45:59

przy obecnej stopie podatkowej to dość mało

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 13:19:37

od kwoty brutto odejmujesz
19% podatek dochodowy ( i tu pewnie jest kwota wolna od podatku, ale tego nie wiem dokladnie )
9,76 składka emerytalna
1,5% składka rentowa

od tego może być odliczone
2,45 ubezpieczenie chorobowe, które jest dobrowolne na umowe zlecenie
1,67 lub wiecej skladka wypadkowa w zaleznosci od tego jaki zaklad
9% skladka zdrowotna ( obowiazkowa )

jezeli masz inny tytuł do ubezpieczenia np pracujesz i osiagasz dochody w wysokosci min wynagrodzenia to umowa zlecenia nie podlega obowiazkowemu ubezpieczeniu

7 zł brutto - ile netto?

24 lut 2012 - 13:24:08

powiedzialam rpacodwacy ze nie musi mnie ubezpieczac bo jestem pod meza ubezpieczona i mam zdrowotne itp. Cos baknal ze bedzie to kolo 6 zl na reke. Wiec wg mnie to nie jest tak ze i cos miedzy 950 a 1050 wyciagne. Zaledzy jak godziny beda lezaly :) Jak dal mnie po 2 letniej przerwie to bomba bo bede miala jakikolwiek dochod to raz a dwa jak slysze ze to niby wyzysk i ze niby nie oiplaca sie za takie pieniadz erpacowac to co mam siedziec na dupie i sie patrzec w sufit az przyjdzie do mnie 5 tys zlotych co miesiac??? Bez przesady.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(