Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Second hand-planuje otworzyc

27 sty 2012 - 11:45:58

może spróbuj się skontaktować z hurtownią e-estilo.pl oni maja markowe, nowe ubrania w niskich cenach

Second hand-planuje otworzyc

27 sty 2012 - 11:51:03

Najtrudniej jest trafić w dobry towar, ale i na to jest rada, słyszałam, że opłaca się samemu jeździć do Niemiec, Anglii, bądź wybierać hurtownie gdzie sama sobie wybierasz towar. Czasami lepiej zapłacić więcej.

Second hand-planuje otworzyc

27 sty 2012 - 11:56:38

ja tez marze o otworzeniu sklepiku z uzywana odzieza jak wile kobitek, bo ostatnio to popularny pomysl na zycie, niewiele jednak wdraza go w zycie nie mowiac juz o przetrwaniu na rynku;
mam wielu znajomych artystow, wiec chcialabym poloczyc go z rzemioslem art, ale to odlegla sprawa... na razie nie wiem w ogole jak mialabym sie za to zabrac, bo nie intetersuje mnie sprzedawanie ubran z 'wielkich worów' tylko raczej cos wyselekcjowanego chocby mialo byc tego mniej, ale problem polega w otworzeniu takiej dzialalnosci bo wedle polskiego prawa znalazlam tylko info o secoundshopach bardziej jako ciuchlandach a nie sklepikach vintage, trzeba miec rozne papiery potwierdzajace higieniczne standardy sprzedawanej odziezy itd. itd. oferujac czyste ubrania 'na wage' otrzymujesz je od hurtownika ale w momencie kiedy kompletujesz asortyment sama...?

Second hand-planuje otworzyc

27 sty 2012 - 18:32:35

Fakt samemu jest dobrze jechać ale nie każdy na początku ma tyle kasy żeby wynająć lokal, w dobrym miejscu to kosztuje, ja musiałam wpłacać kaucję, wyposażyć: lada, wieszaki i rurki, kosze itp., towar no i sama podróż/ przesyłka towaru. Ja patrzyłam na to żeby na początku było nie za drogi towar, lokal miał 40 m i towaru miałam 250 kilo a i tak znalazły się szanowne "klientki" ze stwierdzeniem, "a co tu tak pusto" ;) a no i w sobotę jak było po 1 zł to " a co tak drogo" krew zalewa, niektórzy ludzie są... No i wszędzie są klientki, które przychodzą dzień w dzień i marudzą, że jak było po 1zł że nie chcę im jeszcze "trochę" jak to one stwierdziły rabatu dać, w końcu zapytałam, czy mogę jej jeszcze dopłacić za to, że coś weźmie... podziałało, przestały marudzić. No i uważaj na "zabranie ciuszka do domu do przymiarki". Miałam przypadek, że kobitka wzięła kożuch do domu i przyniosła zniszczony, gdy jej zwróciłam uwagę była obrażona a ja stratna. Obok mojego 2 młode laski otworzyły lumpek z "wyższej" półki ciuszków mało, ładnie wyeksponowane, ogólnie same firmowe metki, również dla dzieciątek, ceny jak dla mnie wysokie i po 2 miesiącach zwijały interes a umowa z 3 miesięcznym wypowiedzeniem więc tylko miały długi bo nie zarabiały a płacić trzeba. Płacz i płać. Też byłam "napalona" jak Wy na swój interes ale wiem że miejsce i towar to podstawa a jest tego coraz więcej i ludzie nie zadowolą się byle czym, a wiadomo, że każdy chce zarobić i ceny muszą być takie, żeby starczyło na czynsz, opłaty, dostawę bo przez pierwsze miesiące nie ma co liczyć na zysk, to moje zdanie. Cierpliwości i wyrozumiałości, dla tych, które otwierają lumpki.

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 11:20:00

lusia domyslam sie ze bedzie ciezko, ale kurcze chciałabym spróbowac, bo dosc mam siedzenia w domu:)
moj maz mnie wspiera, teraz tylko pozostaje nam załatwic pieniazki.i znalesc miejsce bo o najwazniejsze:) dobra lokalizacja to polowa sukcesu.

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 11:27:18

Polecam Ci brac tlyko cream,niesort nie warto.Duzo wywalisz is tracisz kase.Nie poelcam brac towaru z USA.Warto brac z Holandii,UK/Irlandia(to tez zalezy)i Niemcy (jednak mzona trafic na towar z dzilenic tureckich i lipa).teraz slyszalam o czechach,ze jest duza hurtownia i moze by stamtąd spróbowac?Teraz duzo hurtowni ma tak ze jedzisz do nich i samam sobie wybierasz towar.Tez duzo porobilos woichs tron w necie gdzie nawet mozesz sobie wybierac rzeczy ze zdjec.

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:10:40

no własnie ja chciałam miec tylko cream i ewentualnie jakis lepszy sort, w niesort nie zamierzam inwestowac bo szkoda kasy:)

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:23:56

ja napisze tylko powodzenia;) wystroj i zapach na 1szym miejscu zeby milo sie szperalo;) a jak juz otworzysz wyslij adres;) jak niedaleko chetnie wpadne;)

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:29:37

dziekuje napewno ci wysle:) hehe ale bedzie w Poznaniu:)

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:33:21

Z tego co wiem, to możesz zrobić szkolenie, żeby mieć na sklepie praktykantke. A potem przyjąć jakąś. I pracownica za darmo, a na dodatek co rok dostajesz za nią pieniądze. Bynajmniej u mnie w mieście tak jest.

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:40:18

xdonna a mogłabys napisac mi cos wiecej na ten temat?

Second hand-planuje otworzyc

28 sty 2012 - 12:49:34

Moja dalsza znajoma jak zaczynała z SH to sporo ciiuszków miała z takich wielkich paczek ubrań co niektórzy sprzedają, często to się opłaca:) Ja np planuję w niedługim czasie wystawić wielką pakę na all, gdybyś była nią zainteresowana odezwij się, pełno ciuchów w dobrym stanie:)

Second hand-planuje otworzyc

01 lut 2012 - 13:38:16

Hej dziewczyny jakos niedługo otwieram moj wymarzony sklepik pozostało znalesc i wybrac dobre miejsce:)
Zastanawiam sie nad nazwą pomożecie mi?
-Royal Style
-Hollywood Style
-La Style
-Glamour Style
-Bella Style
-Moda Piekno Glamour

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

Second hand-planuje otworzyc

01 lut 2012 - 13:42:01

Cytat
karla-glamourface
Hej dziewczyny jakos niedługo otwieram moj wymarzony sklepik pozostało znalesc i wybrac dobre miejsce:)
Zastanawiam sie nad nazwą pomożecie mi?
-Royal Style
-Hollywood Style
-La Style
-Glamour Style
-Bella Style
-Moda Piekno Glamour

Wszystkie strasznie oklepane i pretensjonalne... Takie nazwy pasują do budki z ciuchami na targu. Moim zdaniem. Sama niedawno szukałam nazwy dla swojej firmy. Polecam skorzystanie z tezaurusa i wybór nazwy pozornie niezwiązanej z tematem. Musi był łatwa do wypowiedzenia i oryginalna. Dobrze sprawdzają się neologizmy. Nazywanie sklepu odzieżowego "Cośtam Style" to najbardziej oczywista opcja... Spójrz na nazwy największych marek, tych "na topie": Asos, Lipsy, Atmosphere... Żadnych "style" nie ma...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-01 13:48 przez marrta.

Second hand-planuje otworzyc

01 lut 2012 - 13:47:24

royal style mi sie podoba ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kobieta w wojsku