Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

40 minut temu

sprawdzony stomatolog

44 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:34:00

Witam!

Może któraś z Was będzie umiała mi pomóc.

Otóż w tym roku otrzymałam stypendium rektora. Od maja jestem na stażu (był przedłużony ze względu na szkolenie, ale to inna bajka). Pierwszy raz pieniądze za stypendium otrzymałam w grudniu. Moje pytanie brzmi: czy ze względu na to, że uzyskałam (jakby nie patrzeć) jakiś dochód staż zostanie mi przerwany i będę musiała oddawać kasę za grudzień i styczeń (staż kończę 31 stycznia)? Panie w PUPie nie umiały mi odpowiedzieć na to pytanie, stwierdziły, że muszą się skonsultować z kimś tam...

Czy stypendium jest liczone jako mój dochód i przez to mogą mi przerwać staż i wyrejestrować z UP?

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:36:21

Ja miałam stypendium i byłam na stażu jakieś dwa lata temu i nic nie oddawałam i stażu też mi nie przerwali... bo niby czemu?:)

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:36:29

Stypendium nie jest liczone jako dochód, ja je dostaję od 4 lat, nie jest w żaden sposób opoadtkowane, nie rozliczasz się z tego na picie

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:38:33

Tak, jak pisze Cosmogirl. Stypendium nie jest opodatkowane (w przeciwieństwie umowy o dzieło, nawet takiej opiewającej na 20 zł), więc nie koliduje z Twoim, uczciwie wypracowanym stypendium z Urzędu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:40 przez pchuaszachrajka.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:38:47

Właśnie tak mi się wydawało, a te babki mnie przestraszyły tym, że "być może będzie Pani musiała oddać stażowe". Dzięki dziewczyny :)
pchuaszachrajka - w życiu im nie oddam kasy za pozostałe miesiące, to by było trochę chore :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:42 przez aceline1.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:41:55

A u Pań w :PUPie się nie wychylaj. I tak są zielone, a mogą Ci tylko pogorszyć sytuację. Np. wpaść na pomysł odebrania pieniędzy zarobionych na stażu jeszcze wcześniej... :/

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:41:57

Nie martw się, nie ma takiej możliwości, stypendium to forma zapomogi :) grosze, bo gorsze, ale zawsze coś :D

( To do posta autorki )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:43 przez cosmogirl.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:43:16

Jeśli to stypendiu socjalne to zostanie Ci odebrane bo pzrekroczysz dochody ja tak miałam ;/ ale nic nie wracałam bo to sie liczą składki za cały rok :)

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:43:55

Cytat
cosmogirl
Nie martw się, nie ma takiej możliwości, stypendium to forma zapomogi :) grosze, bo gorsze, ale zawsze coś :D

( To do posta autorki )

W moim przypadku to nie takie grosze ;)

Ja im nie pozwolę zrobić nic czego nie powinny robić :p wszystko zgodnie z prawem ma być ;)
Cytat
Szafowiczka891
Jeśli to stypendiu socjalne to zostanie Ci odebrane bo pzrekroczysz dochody ja tak miałam ;/ ale nic nie wracałam bo to sie liczą składki za cały rok :)

Pisałam - stypendium rektora



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:45 przez aceline1.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:45:59

Cytat
cosmogirl
Nie martw się, nie ma takiej możliwości, stypendium to forma zapomogi :) grosze, bo gorsze, ale zawsze coś :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:47 przez pchuaszachrajka.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 17:57:56

Stypendium naukowe nie jest opodatkowane! Nie mów o tym w UP, bo nie ma takiej potrzeby i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:58 przez aleksa890.

PUP - staż a stypendium

18 sty 2012 - 18:05:04

Cytat
aleksa890
Stypendium naukowe nie jest opodatkowane! Nie mów o tym w UP, bo nie ma takiej potrzeby i tyle.

No właśnie, a "spowiadam się" tylko z opodatkowanego...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NeoBux i nowy AdPrize (łatwy zarobek)