Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

33 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:02:07

hej
mam kilka pytań a propos zwolnienia od lekarza
1.czy przebywając na zwolnieniu lekarskim dajmy na to miesiąc ,ktos z urzędu pracy czy samego miejsce mej pracy ,może sprawdzić czy autentycznie przebywam w domu i co mi jest??
2.Na jaki termin moze byc najdłużej wypisane zwolnienie?? tzn jaki okres czasu??
3.Ile razy w miesiącu można przebywać na zwolnieniu??
4.Znacie jakieś przypadki pobytu na zwolnieniu ,które bylo wypisane za udzieleniem łapówki??
dodam do tego ze jestem na stażu nie na etacie .
proszę o odp;)))

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:04:08

na pewno mogą sprawdzić czy faktycznie chorujesz...często sprawdzają...

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:07:45

myslalam ,ze to raczej wątpliwe
koś jeszcze może odp:)))

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:08:04

Zakład pracy może sam skontrolować czy aby napewno L4 jest zasadne.
Nie mogą skontolować L4 jeśli jest to np opieka ( czyli L4 na dziecko)
Urząd pracy lub ZUS kontoluje bardzo często L4, ( 43% wykazuje lipę )
Nie KONTROLUJE SIĘ L4 - OD GINEKOLOGA (CIĄŻOWE) ORAZ OD PSYCHIATRY ;P
Nawet jeśłi zakład pracy wyśle info do kontroli i tak nikogo nie wyślą ...

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:09:43

a co sie dzieje jak kontroluja i wychodzi ,ze jestem zdrowa ,albo nie ma mnie wogole w domu???

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:09:53

Na stażu sprawdzaja skrupulatniej niż na etacie więc myślę ,że juz po tygodniu możesz się spodziewać kontroli czy czegoś podobnego. Urząd pracy nie lubi tracić kasy. A co jakieś kombinacje wakacyjne chcesz uskutecznić? A nie lepiej było sobie uzbierac dni wolne.
A! a jak Cie nie ma w domu to mogą Ci kazać zwracać kasę za te dni wolne, urząd pracy zlikwidować staż i kazać zwracać kasę a pracodawca może zwrócic sie do Up o zmianę starzysty tak wiec nie wiem czy to oplacalna akcja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:11 przez 1joanna986.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:11:43

w tym dniu l4 trafi swoją wiarygodność - lekarz orzecznik stwierdza że jesteś zdrowa - i lecisz do pracy ;P

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:11:54

na całym stazu przysługuje mi 7 dni wolnych to jest stanowczo za malo:(
nie rozbiega mi sie o wakacje ,bo staz mam do konca pazdziernika ,a chce zaczac studia dzienne i mysle jak to zrobic zby nie zerwac stazu:(

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:14:32

Na staż uprzysługuje Ci 2 dni za akzdy przepracowany miesiąc, ja bylam na stażu i jakoś nie wydawało mi się to mało, a o tym że cchesz podjać studia dzienne trzeba bylo pomyśleć zanim zdecydowałaś się na staż, przecież mogą sprawdzić że chodzisz na zajecia a do pracy nie. Zrezygnuj poprostu z ostatniego miesiąca stazu z powodu podjecia nauki i juz.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:15:40

ZdrowoZakrecona nie ma innego sposobu rak zrezygnować ze stażu.
Często zdarza się, że pracodawca sprawdza czy 'chory' jest rzeczywiście taki chory, więc jeśli ktoś przyjdzie, a Ciebie nie będzie .. nie będzie za wesoło i dla Ciebie i dla lekarza, który wystawił Ci L4.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:15:57

Jeżeli jesteś na stażu z urzędu pracy możesz być na L4 nie dłużej niż 90 dni bez przerw krótszych niż 30 dni, jeżeli będziesz dłużej zostaniesz pozbawiona statusu osoby bezrobotnej a staż automatycznie zostanie przerwany. Co do kontroli ze strony urzędu - kontroluje się stazystę w miejscu odbywania stazu, w domu nie.
Natomiast ze strony ZUS-u można się spodziewać kontroli w domu lub wezwania na kontrolę do ich lekarza.
Zwolnienia od ginekologa również są weryfikowane, jest bardzo dużo przypadków kiedy ciężarna nie pracuje przebywając na L4 bez wskazań medycznych.

Jeżeli podejmiesz naukę na studiach dziennych masz obowiązek poinformować o tym urząd pracy, inaczej będziesz zwracać stypendium stażowe+składki zdrowotne bez względu na to czy przedstawisz wcześniej L4.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:18 przez MagdaM76.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:16:15

Ja byłam kiedyś na stażu i też dostałam zwolnienie na tydzień, bo miałam chore zatoki i nikt nie sprawdził. Także do tygodnia chyba możesz sobie pozwolić :p

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:17:22

bylam bezrobotna rok to przyjelam ten staz ,nie chce rezygnowac ,moja kolezanka tez chce do pazdziernika i kombinujemy co robic razem
7 dni odejme od pazdziernika bo tyle mam ale co z reszta zrobic nie mam pojecia :(a np hdybym od pazdziernika odjeła 7 dni a reszte wogole nie poszla to co by bylo, nie zaplaca mi za nieobcnosc a za 7 dni zaplaca???

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:18:06

jak masz jedynkę na zwolnieniu mozesz chodzić i przebywać poza domem, jak masz dwójkę musisz siedziec w domu i się "kurować";(albo odwrotnie, nie pamietam), mnie jakieś 3 lata temu sprawdził zakład pracy ale miałam "chodzące" L4 i mnie po prostu nie było w domu bo mogłam wychodzić. A ZUS sprawdza często i wcale nie uważam że 7dni urlopu na cały staż to mało, jak pójdziesz do pracy to na początku bedziesz miała 20dni na cały rok i co wtedy? będziesz wiecznie na zwolnienie chodzić. Albo sie pracuje albo się ma wolne, wybór indywidualny, praca to obowiązek. Takie moje zdanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:20 przez domika2505.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:21:14

Albo staż albo studia dzienne, niestety.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciuchy z reserved za pokazanie własnych.:)