Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

3 minuty temu

sprawdzony stomatolog

6 minut temu

sklep detailingowy

30 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam!
Dwa dni temu byłam w urzędzie zarejestrowac się jako bezrobotna. Właśnie ukończyłam liceum i chciałam isc na jakikolwiek staż aby zarobic trochę na studia, warunkiem otrzymania stażu była rejestracja jako bezrobotny. Niestety szefowa restauracji gdzie miałam odbywac staż okazała się bardzo wredna. Zrezygnowałam więc ale się zarejestrowałam. Chciałam się dowiedziec jak to teraz będzie wyglądac, czy będę dostawac jakieś oferty pracy? Jak to właściwie wszystko wygląda? Od teraz też będzie mnie ubezpieczał urząd pracy, więc moje poprzednie ubezpieczenie (byłam ubezpieczana przez ojca) już jest nieważne? Proszę bardzo o pomoc, jeżeli są tu Szafowiczki, które również są zarejestrowane jako bezrobotne to proszę żeby się wypowiedziały na ten temat. Z góry bardzo dziękuję.

wredne urzędniczki w PUPie to norma..u nas w szczecinie tez tak jest...na staz można isc owszem, możesz tez korzystac z z kursow doksztalcajaych co 3 miesiace tk owe są. i trzeba sie orientować kiedy jest nabór. tak masz ubezpieczenie i książeczka która otrzymałaś przy rejsteracji jest twoim dokumetem do lekarza szpitala pogotiwa etc. tamta jest niewazna do momentu twojej rezygnacji z urzedu pracy jak zaczniesz pracowac bedziesz miec juz swoje ubezpieczenie lub do 25 roku zycia mozesz wrocic na ojca ubezpieczenie jesli sie wyresjtresujesz i nie bedziesz pracowac. na akzdej wizycie beda ci proponowac prace ktore sa odpowednie do twojego wyksztalcenia i mozliscowci. nie moga cie zmusic do podjecia pracy ktora oferuja , mozesz 2 razy odmowic podjecia tak owej pracy. za 3 razem wyresjtrowuja cienbie na 1 miesiac taka kara..i musisz od nowa sie zarjestrowac.

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

;( zaraz się popłaczę, żałosna jest świadomość społeczeństwa na takie tematy. Uczą w szkole wzoru na wodór , ale takich rzeczy nie, tragedia.

Do Urzedu pracy chodzi się tak naprawdę żeby chodzić i robić tłum, bo ani pracy pomóc nie znajdą ani nic. Jedyne co to dają nadzieję. Co miesiąc , dwa trzeba się zjawić na obowiązkowej wizycie, gdzie Pani z Urzędu proponuje Ci oferty pracy odpowiednie do Twoich kwalifikacji (teoretycznie, bo praktycznie wciskają wszystko) masz prawo odmówić, jak coś Ci się nie podoba. Jeśli zgodzisz się to dostaniesz skierowanie, z którym idziesz do pracodawcy i on musi Ci je podbić jeśli nie zwrócisz go do Urzędu w wyznaczonym terminie to traktują to jako odmowa przyjęcia oferty i jesteś kasowana z Urzędu pracy na 3 miesiące przy drugiej takiej sytuacji na pół roku, potem na rok przy trzeciej, a za 4 razem już chyba nie można w ogóle się rejestrować. Bez sens ogólnie przy obecnej kondycji rynku pracy.

Oj nie liczyłabym na oferty pracy, sama byłam 2 lata zarejestrowana i przez te dwa lata nie zaoferowali mi nic konkretnego.
Pracę znalazłam sama, a tak tylko podpis przy dacie i tekst przykro mi ale nie ma nic spełniającego warunki pani wykształcenia, umiejętnościom. Heh najlepsze jest to, że znam bdb angielski, komp-grafika, faktury, podstawy księgowości, licencjat z geografii, fajnie no nie.

JA SPÓŹNIŁAM SIĘ DO BUCÓW 1 DZIEŃ I MNIE SKREŚLILI Z LISTY BEZROBOTNYCH,CO AUTOATYCZNIE ZANIŻ BEZROBOCIE W POLSCE,CHORY KRAJ I LUDZIE KTÓRZY TO WYMYŚLAJĄ

Mam nadzieję, że będzie u nas druga Grecja, bo tak dalej być nie może, póki zwykli ludzi sprawy w swoje ręce nie wezmą
dalej będzie tak jak jest. Wybory się zbliżają i znów mamią i kadzą.

Zarejestrowalam się na pozątku czerwca po 3 dniach już mialam spotkanie w urzędzie... Nie zaproponowano mi żadnej pracy tylko dali wezwanie na następne spotkanie na koniec września , więc jeśli chcesz znaleźć prace na wakacje to nie licz na urząd, Prace wciskają bardziej ludziom ,którzy pobierają zasilki, a ty na początku nie dostaniesz napewno:)

jest tak jak dziewczyny pisza bylam kilkakrotnie zarejestrowana w urzedzie za kazdym razem prace znajdowalam sobie sama jak mi dawali propozycje pracy to takie ktore byly w zupelnie innym miescie albo ktore byly nieaktualne dla mnie smiech na sali szczerze to rejestruje sie tam tylko dla ubezpieczenia ;) ze stazem to jest tak ze mozesz isc sama do urzedu i pytac sie o staze bo oni tez maja takowe oferty , szybciej znajdziesz u niech cos ze stazem niz normalna oferte pracy , jezdzisz podbijasz ksiazeczke i to wszystko co oni ci moga dac ;) z tymi ofertami to u mnie jest akurat troszke inaczej ja zawsze biore jak cos fajnego zadzwonie a na nastepnej wizycie musze napisac czemu nic nie wyszlo z reguly oferta nieaktualna ;) ogolnie jedna wielka sciema z tym urzedem ;) a jak czegos nie wiesz to pytaj sie ich jak tam bedziesz po to one sa zeby ci wszystko wytlumaczyc lachy nie robia ;)

ja jestem zarejestrowana 3 miesiac i żadnej oferty pracy nie dostalam....... teraz idę 20czerwca i mam nadzieję że w koncu cos zaproponują..... nadzieja matka głupich.......

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
tiff
Mam nadzieję, że będzie u nas druga Grecja, bo tak dalej być nie może, póki zwykli ludzi sprawy w swoje ręce nie wezmą
dalej będzie tak jak jest. Wybory się zbliżają i znów mamią i kadzą.
marne szanse...

Cytat
tiff
Mam nadzieję, że będzie u nas druga Grecja, bo tak dalej być nie może, póki zwykli ludzi sprawy w swoje ręce nie wezmą
dalej będzie tak jak jest. Wybory się zbliżają i znów mamią i kadzą.

dokładnie, nic nie pozostaje tylko uczyć się języków i uciekać za granicę

ja jestem zarejestrowana już chyba od roku byłam 13 czerwca nie było żadnej oferty dla mnie i następny termin mojego zgłoszenia się to 11 sierpnia u nas nie ma takiego czegoś że wciskają oferty byle by tylko się pozbyć jeżeli nie ma ofert z miejsca zamieszkania to nie wciskają tego zmieniło się

Cytat
monica_29
JA SPÓŹNIŁAM SIĘ DO BUCÓW 1 DZIEŃ I MNIE SKREŚLILI Z LISTY BEZROBOTNYCH,CO AUTOATYCZNIE ZANIŻ BEZROBOCIE W POLSCE,CHORY KRAJ I LUDZIE KTÓRZY TO WYMYŚLAJĄ

1. prawo jest prawem, przepisy przepisami
2. to Ty nie dopełniłas terminu i spóźniłas się - to wyłącznie Twoja wina więc nie wieszaj psów na naszym kraju, bo co to ma do rzeczy

dziękuję wszystkim za odpowiedź, już jestem trochę spokojniejsza:)
Mam jeszcze jedno pytanie, gdyż dostałam propozycje wyjechc do cioci do Anglii na początku lipca na 3 miesiące i moje pytanie brzmi, jeśli się wyrejestruję, a urząd przesjaje mnie już ubezpieczac, to dostanę jakieś zaswiadczenie, które moj tata musi donieśc do tego zakładu ubezpieczeniowego który nas ubezpiecza?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-20 07:36 przez wymianka.

skończyłam LO do kiedy muszę się zarejestrować w UP aby się załapać na staż i czy każdy staż jest kontrolowany przez urząd czy może być staż zarządzony przez właściciela?
Mam nadzieję że ogarniacie xD

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile za to wziąć?