Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:33:27

Dziewczyny, w tym roku pisałam maturę i po miesiącu leniuchowania zaczęłam szukac pracy;/ Dawałam wszędzie swoje cv itp ale odzwoniła tylko jedna kobieta, która szukała kogoś do obsługi gości w restauracji, byłam na pierwszej rozmowie- oczywiście z nerwów zapomniałam o wszytskich pytaniach jakie miałam zadać;/... ale nie o to chodzi. Kazała mi wyrobić książeczkę zdrowia sanitarno- epidemiologiczną, gdyż praca jest przy żywności ale nie dała żadnego skierowania aby pokryć koszty wyrobienia tej książeczki;/ Wszyscy mi mówią, że to własnie pracodawca musi je pokryć, jesli wymaga tego dokumentu;/ całość kosztuje 110 zł+ badanie lekarskie;/ dla mnie to strasznie dużo o.O w ogóle mam dostawać 7 zł na godziny i to nieważne czy pracuje w weekend, czy w nocy, czy nadgodziny (chyba takich nie ma nawet ;p), ponadto ma to byc umowa o zlecenie, przedłużana co miesiąc, brat mi mówił, że w tym wypadku ona mnie nie ubezpiecza, mam ubezpiecznie ze szkoły... Ja już naprawde nie rozumiem nic z tego ;/ może wy macie jakieś doświadczenia i powiecie jak to wszystko POWINNO wyglądac...??
Dziękuję:*

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:40:34

moge Ci tylko powiedziec ze moja znajoma jak starala sie o prace w sklepie to na wlasna reke musiala wyrobic ksiazeczke sanepidowska. niestety tak u nas jest jedni pokrykaja koszty wyrobienia a inni nie. tylko ze u mnie wyrobienie kosztuje 75 zl.
pozdrawiam ;)

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:40:40

jak na pierwsza prace to 7zł za godzine nie jest mało i to jeszcze umowa zlecenie.. Ja mam umowe o prace na czas nieokreslony i moja stawka godzinowa przy obliczeniu wychodzi ponad 6,50zł. Umowa zlecenie jest dobra dla osob uczacych sie,a skoro jestes ubezpieczona w szkole to nie masz sie czym martwic :) Jeszcze tylko kwestia to 7zł to jest kwota na rękę czy brutto?
Obecnie rzadko kiedy pracodawca pokrywa wyrobienie książeczki sanitarnej, musisz to zrobic z wlasnej kieszeni.. Na pewno Ci sie przyda w dalejszej pracy ;)

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:43:31

Dzięki wielkie :) A np myślicie, że byłoby bezczelne z mojej strony, gdybym poprosiła tą panią o skierowanie na te badania?? Nawet kobieta w sanepidzie mi powiedziała, że mam przyjść z tym skierowaniem. jeśli potrzebuje jej do pracy... A w sumie zapytam sie o to skierowanie, jak powie że nie to trudno ;)

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:43:52

Mi się wydaje,że książeczkę musisz sobie wyrobić na własną rękę!
Wiem jak to było,gdy mój facet szukał kilka lat temu pracy... Też w wielu miejscach wymagali książeczki sanepidowskiej..
Poza tym 7zł to i tak dobrze,ja w liceum w wakacje roznosiłam ulotki za 5zł za godzinę:)

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:46:27

hm u mnie w pracy zworocili mi za badania tylko POLOWE kasy, a mojemu chlopakowi jak szedl do MC zwrocili CAŁĄ częsc. ale skonczylo sie tak ze i tak tak nie pracowal bo znalazl lepsza prace ;P

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:47:04

Cytat
Hooney_M
Mi się wydaje,że książeczkę musisz sobie wyrobić na własną rękę!
Wiem jak to było,gdy mój facet szukał kilka lat temu pracy... Też w wielu miejscach wymagali książeczki sanepidowskiej..
Poza tym 7zł to i tak dobrze,ja w liceum w wakacje roznosiłam ulotki za 5zł za godzinę:)

No tak, ale wiesz noszenie ulotek to troszkę lżejsza praca od kelnerowania, jeszcze w takiej dużej restauracji ;)
Ja tak entuzjastycznie do tego podeszłam, dla mnie te 7 zł to szczyt marzeń, ale zaczęło się: gadanie rodziców, że wykorzystują ble ble ble i tak mój zapał do pracy opadł;/ oni chyba chcą mi obrzydzić, żebym nigdzie nie szła o.O ;/

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:48:12

7 to duzo ! u mnie w miescie w MC placą 5 zł :/ a ja w kinie na barze zarabiam 6 ....

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:51:29

Rozumiem, że będziesz obsługiwać gości głównie na imprezach, typu wesela, komunie itd? Taka praca to straszna harówa, trzeba to chyba lubić, ja bym nie dała rady. Moja bardzo bliska koleżanka ta pracowała i nie raz, nie dwa była tam po 18-20 godzin, non stop na szpilkach i w eleganckim ubraniu, musiała ogarniać nawalone towarzystwo, a często zdarzały się też awantury czy jakiś napalony dziadek poklepujący ją po tyłku:/ Nie wiem w jakim charakterze Ty miałabyś pracować, ale ja na Twoim miejscu bym się dokładnie dowiedziała jaki jest zakres obowiązków i godziny pracy, bo takie imprezy nie są codziennie. poza tym kończy się rok akademicki, pod koniec czerwca studenci wracają do domów i pewnie będzie mnóstwo pracy w sklepach i innych takich miejscach;)

niezweryfikowana
Posty: 184
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:51:41

Dziewczyno każdy sobie sam wyrabia książeczke, teraz wszędzie są takie wymagania właściwie;) Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie takie dziwne, przecież należy troszke zainwestować w siebie żeby móc coś osiągnąć:) Czego się spodziewasz, że bedziesz dostać 100 zł na godzine za taką pracę? OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ.
Może spróbuj znaleźć agencję promocji i zacznij stać na promocjach. Praca w weekendy, również nalezy posiadac książęczke sanepidowska, stawki ponad 7 zł;) Da się zarobic,oczywiście chodząc regularnie;) Pozdr



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-16 09:54 przez johny1002.

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 09:52:08

no to Dziewczyny podzielacie moją opinię! Zapytam się jeszcze tej kobiety o to skierowanie :)
a jesli chodzi o pracę w nocy, w weekendy i nadgodziny to wszystko jest tak samo płacone tak??

Cytat
johny1002
Dziewczyno każdy sobie sam wyrabia książeczke, teraz wszędzie są takie wymagania właściwie;) Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie takie dziwne, przecież należy troszke zainwestować w siebie żeby móc coś osiągnąć:) Czego się spodziewasz, że bedziesz dostać 100 zł na godzine za taką pracę? OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ.

zanim zaczniesz głupio komentować przeczytaj może komentarze- po pierwsze cieszę się bardzo z tych 7 zł i pisałam już to setki razy;p po drugie własnie nie każdy wyrabia sobie książeczkę, bo u wszystkich moich znajomych, którzy w tym roku kończyli szkołę PRACODAWCA pokrywał koszty wyrobienia książeczki ;p
Cytat
Zuosnica
Rozumiem, że będziesz obsługiwać gości głównie na imprezach, typu wesela, komunie itd? Taka praca to straszna harówa, trzeba to chyba lubić, ja bym nie dała rady. Moja bardzo bliska koleżanka ta pracowała i nie raz, nie dwa była tam po 18-20 godzin, non stop na szpilkach i w eleganckim ubraniu, musiała ogarniać nawalone towarzystwo, a często zdarzały się też awantury czy jakiś napalony dziadek poklepujący ją po tyłku:/ Nie wiem w jakim charakterze Ty miałabyś pracować, ale ja na Twoim miejscu bym się dokładnie dowiedziała jaki jest zakres obowiązków i godziny pracy, bo takie imprezy nie są codziennie. poza tym kończy się rok akademicki, pod koniec czerwca studenci wracają do domów i pewnie będzie mnóstwo pracy w sklepach i innych takich miejscach;)

taak;/ własnie mam obsługiwac imprezy, bankiety, kolonie itp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-16 09:56 przez justaana.

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 10:04:55

Ja wyrabiałam kiedyś książeczkę na własną rękę..


Znowu teraz, w mojej aktualnej pracy, w sklepie odzieżowym, kolega dostał umowę o pracę i kierowniczka wysłała go na badania (nie wiem czy sanepidowskie) i dała mu skierowanie oraz opłaciła te badania.

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 10:08:18

książeczkę wyrabia sobie każdy sam jedynie potem możesz zwrócić się z pytaniem do pracodawcy czy ci zwróci pieniądze

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 10:11:40

nie spotkalam sie jeszcze zeby komus fundowali ksiazeczke...a od czegos trzeba zaczc,dokladnie ;)

Wakacyjna praca.... :(

16 cze 2011 - 10:20:38

A gdzie mieszkasz że tak płacą? Powiem tak ja mieszkam nad morzem dokładnie w Kołobrzegu i w sezonie u nas w gastronomii także kelnerowanie o czym pisałaś to płacą 9zł za godzinę. Wiem bo w tym sezonie będę miała chłopaków na pokoju, którzy tak będą pracować i powiem że ta restauracja którą będą obsługiwać nie jest duża. Ja osobiście w sezonie będę pracować w dużym namiocie i sprzedawać książki praca nie jest trudna obsługa kasy fiskalnej i jakiegoś takiego mniejszego urządzenia które łączy z firmą i zapisuje tam co sprzedałam. Stawka mojej pracy którą będę wykonywać to 7zł za godzinę tyle że po 12godzin będę pracować od 9 do 9. Praca nie jest ciężka bo w sumie cały czas siedzę i tyle, ale jeśli nie mieszkasz gdzieś w rejonach morskich no to i tak Twoja stawka jest dobra tak jak dziewczyny wyżej pisały.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Urząd Pracy- rejestracja jako bezrobotny