Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:04:35

ktos musi pracować w niedziele żeby można było np. iśc z dziećmi na spacer i zjeść lody, albo iśc do kina czy też iść na basen itp.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:15:01

Cytat
tatiana29
No wlasnie co myslicie o pracy w niedziele min w centrach handlowych.
Jestem za zamknieciem wszystkich sklepow w niedziele.Ja osobiscie nie chodze na zakupy w niedziele bo uwazam,ze to ma byc dzien dla rodziny.Pracowalam i wiem jak to jest.Zal mi tych i innych kobiec to pracuja w marketach itp.


popieram

-Nie dla pracy w niedzielę -

ja również nie robię zakupów w niedzielę i uważam, że jak ktoś potrafi się dobrze zorganizować, to nie musi robić zakupów akurat w niedzielę tylko w innym dniu.

Mnie szokuje że np.; w Niemczech jest zakaz handlu w niedzielę i święta -jeśli jakiś Niemiec, chce zrobić zakupy w taki dzień przyjeżdza do nas lub do Belgii. Skoro tam takie prawo funkcjonuje i ma poparcie większości społeczenstwa, to dla czego u nas zniesiono? Przecież kiedyś był zakaz pracy w niedzielę i ludzie byli szczęśliwsi - nie byli tacy zagonieni jak teraz - głupi wyścig szczurów za kasą - jedno napedza drugie (tym bardziej, że prawie wszystkie markety nie są własnością Polski)

zweryfikowana
Posty: 932
Ostrzeżenia: 1/5

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:16:25

mój mąż pracujje 7 dni w tygodniu także i w niedziele , jak chce się cos mieć trzeba pracowac ...

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:19:40

A co z ludzmi którzy nie mają czasu w ciagu ttygodnia, bo sa zapracowani...Popyt napedza podaż...

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:23:01

nie chcecie to nie chodzcie!!!!!!!
moim jedynym dniem na zakupy jest niedziela -i chodze

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:29:45

W żadnym wypadku się nie zgadzam, jeśli ktoś pracuje w niedzielę to zapewne Któryś dzień w tygodniu ma wolny.
Tak na marginesie nie narzekałabym na to, że ktoś musi iść do pracy w niedzielę albo w wigilię do 18, bo lekarze, pielęgniarki pracują w święta, sylwestra i nie ma zmiłuj się. Jak wypada im dyżur w święta to nie mają innego wyjścia.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:48:23

w dzisiejszych czasach sklepy sa tak dlugo otwarte, ze napewno kazdy znajdzie czas na zrobienie zakupow w ciagu tygodnia, a 24h na dobe to chyba nikt nie pracuje.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:49:55

Cytat
agulek86
niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze ja sama mam przyjemność pracować w CH i nikt nie zrozumie co to znaczy pracować w weekendy po 12 godz, jeśli ktoś tak nie pracował. Większość znajomych ma wolne a ja co?mam tylko jeden weekend na miesiąc, nigdzie w sobotę nie wyjdę bo w niedzielę na 9 do pracy jakaś masakra! a jak widzę spacerowiczów szczególnie tych z dziećmi to naprawdę się dziwię czy oni nie potrafią spędzać inaczej czasu jak tylko jeździć po galeriach? Wchodzą na za 5 i oburzeni że raporty robię, że jest 22.05 a ja ich ze sklepu wypraszam aż się gotuje we mnie. Ja rozumiem wiele rzeczy ale galeria w której ja pracuje jest otwarta do 22 więc nawet jak ktoś pracuje do 18 to spokojnie zdąży, czasami faktycznie zdarzy się że coś nam wypadnie i wtedy taka galeria jest ratunkiem ale ludzie puknijcie się w głowę żeby przyjeżdżać i siedzieć po 5 godz? w niektórych krajach jest tak ze w soboty jest czynne do 14-15 w niedzielę zamknięte i wszyscy żyja i mówię tu nawet o takich sklepach typu biedronka w soboty robią przecenę na warzywa owoce żeby się nie popsuło każdy robi zakupy na weekend bo każdy wie że w neidziele jest zamknięte ale to jest kwestia mentalności i przyzwyczajenia ja się ostatnio spotykam niestety z tym że jak ktoś mnie pyta do której jest otwarte mówie że do 22 to słyszę- krótko, nie zdążymy,tylko do 22...nóż się w kieszeni otwiera....jeżeli któraś mądrala chce coś napisać o zmianie pracy i nauce to od razu mówię że mam mgr niestety zarobki w moim zawodzie nie są duże a chciałabym coś odkładać co miesiąc więc coś za coś ale uważam że CH otwarte w niedziele po 10 godz to przesada,,,,stacje, żabki itd to inna bajka

Żabki inna bajka!! jasne każdy mądry, w mojej pracy ma być wolne ale w żabkach mają pracować, pomyśl przez chwilę nie tylko o sobie.:) i to że mgr to nic nie znaczy, zależy jakie studia, ale podejrzewam że pedagogika skoro się nie chcesz przyznać. :D trzeba było z głową wybierać studia..

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:56:11

Są święta, w które duże CH są zamknięte, mogą być otwarte małe sklepy, ale w takie dni pracują tylko właściciele i to jest dobre rozwiązanie.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 16:07:38

Żabki inna bajka!! jasne każdy mądry, w mojej pracy ma być wolne ale w żabkach mają pracować, pomyśl przez chwilę nie tylko o sobie.:) i to że mgr to nic nie znaczy, zależy jakie studia, ale podejrzewam że pedagogika skoro się nie chcesz przyznać. :D trzeba było z głową wybierać studia..[/quote]


socjologię jeśli już chcesz wiedzieć:) i nie chodziło mi o to że żabka ma być otwarta po 12 godz bo to też głupota tak samo jak biedronka do 19 i tesco całodobowo co uważam już za totalny debilizm

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 16:13:44

Cytat
agulek86
Żabki inna bajka!! jasne każdy mądry, w mojej pracy ma być wolne ale w żabkach mają pracować, pomyśl przez chwilę nie tylko o sobie.:) i to że mgr to nic nie znaczy, zależy jakie studia, ale podejrzewam że pedagogika skoro się nie chcesz przyznać. :D trzeba było z głową wybierać studia..


socjologię jeśli już chcesz wiedzieć:) i nie chodziło mi o to że żabka ma być otwarta po 12 godz bo to też głupota tak samo jak biedronka do 19 i tesco całodobowo co uważam już za totalny debilizm[/quote]

socjologia powiadasz? jeszcze lepiej, przecież wiadomo jakie są zarobki po takich studiach, jeśli wgl jest praca, więc nie narzekaj że pracujesz w sklepie. ;) ja pracuję po 12h co dwa dni w komisie komórkowym, i też wypada mi niedziela czy sobota, nie narzekam bo wiem że po to idę na studia żeby nie pracować w sklepie całe życie. :P ja lubię jeść lody przy spacerach z chłopakiem w niedzielę, a ktoś je musi sprzedać, prawda?:)

NIE dla pracy w niedziele

26 maj 2011 - 08:28:23

Cytat
karolina2045
Cytat
agulek86
Żabki inna bajka!! jasne każdy mądry, w mojej pracy ma być wolne ale w żabkach mają pracować, pomyśl przez chwilę nie tylko o sobie.:) i to że mgr to nic nie znaczy, zależy jakie studia, ale podejrzewam że pedagogika skoro się nie chcesz przyznać. :D trzeba było z głową wybierać studia..


socjologię jeśli już chcesz wiedzieć:) i nie chodziło mi o to że żabka ma być otwarta po 12 godz bo to też głupota tak samo jak biedronka do 19 i tesco całodobowo co uważam już za totalny debilizm

socjologia powiadasz? jeszcze lepiej, przecież wiadomo jakie są zarobki po takich studiach, jeśli wgl jest praca, więc nie narzekaj że pracujesz w sklepie. ;) ja pracuję po 12h co dwa dni w komisie komórkowym, i też wypada mi niedziela czy sobota, nie narzekam bo wiem że po to idę na studia żeby nie pracować w sklepie całe życie. :P ja lubię jeść lody przy spacerach z chłopakiem w niedzielę, a ktoś je musi sprzedać, prawda?:)[/quote]


ja mam tytuł inzyniera i też na prace sie nie zapowiada....także w tych czasach liczy sie doświadczenie a nie czy masz studia czy nie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KRAKÓW