Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:23:36

np. w niemczech w markecie w niedziele nie uraczysz zakupow. A jesli juz to tylko do godziny popołudniowej.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:25:06

Robicie chyba trochę z igły widły.
Przecież samą miłością się nie żyje i za coś trzeba wykarmić tą rodzinę, z którą później można spędzać czas wolny.
Bez przesady, wystarczy, że w święta sklepy są zamknięte.
A jak się komuś nie podoba to niech się douczy i zmieni pracę.
Proste.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:25:43

a ja uważam, że to głupi pomysł. Sama pracowałam w sklepie i też często pracowałam w niedzielę ale za to miałam inny dzień wolny. Poza tym większa stawka jest w niedzielę :)
Dobrze ktoś wyżej wspomniał, że policja i inne służby, stacje paliw też są otwarte w niedzielę więc dlaczego akurat sprzedawcy mieliby mieć wolne? Każdy chce spędzić czas z rodziną.

A najważniejsze - jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to niech wybierze taki zawód, albo niech idzie do takiej pracy gdzie są inne dni pracy :) Każdy ma prawo wyboru :)

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:26:30

A ja studiuję dziennie i zarabiam w soboty i niedzielę, nie mam kiedy indziej i mi pasuje taka opcja, mogę popracować w niedzielę krócej, ale zawsze mam jakiś pieniądz

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:26:43

Cytat
Unique_thing
Robicie chyba trochę z igły widły.
Przecież samą miłością się nie żyje i za coś trzeba wykarmić tą rodzinę, z którą później można spędzać czas wolny.
Bez przesady, wystarczy, że w święta sklepy są zamknięte.
A jak się komuś nie podoba to niech się douczy i zmieni pracę.
Proste.
Teraz nawet ci douczeni jak to piszesz,pracuja w marketach.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:27:34

ja pracuję od poniedziałku do piątku do 21 zdarza się też ze w soboty. jeżeli zamkną sklepy w niedziele to gdzie i kiedy będę robić zakupy? co ze studentami którzy mogą pracować tylko w weekendy? no i dlaczego akurat niedziela a nie np. piątek?

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:27:40

Cytat
Dziub
np. w niemczech w markecie w niedziele nie uraczysz zakupow. A jesli juz to tylko do godziny popołudniowej.

To prawda. W wielu krajach zachodnich tak jest. To samo z godzinami zakupow - rzadko jest tak zeby markety byly czynne do 22 jak u nas.

Ale z drugiej strony, jesli zamkna sklepy na niedziele to sobie nawet nie wyobrazacie co sie bedzie w nich dzialo w piatek i sobote. Kolezanka pracujaca w sklepie opowiadala mi co sie dzieje, kiedy sklep jest zamkniety chocby na 1 dzien z powodu jakiegos swieta. Ludzie wariuja, robia zapasy na co najmniej miesiac, doslownie zabiaja sie o jedzenie. Juz nie mowiac o 2-dniowych swietach czy dlugich weekendach. U nas po prostu jest inna kultura i inna mentalnosc. Ludzie chyba nadal pamietaja czasy PRL i nauczeni są robienia zapasow, tak jakby mialy wrocic kartki na zywnosci i puste polki.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:28:40

Cytat
tatiana29
Cytat
skysweet
sklepy mają wg Ciebie zamknąć, bo dzień dla rodziny, a inne zawodu typu pielęgniarki, lekarze i napewno wiele innych przykładów by się znalazło? Szpitale i Domy Opieki też mają być wg Ciebie w niedziele zamknięte? Praca to praca... za coś trzeba żyć :/
Wiadomo policja,straz itp musza pracowac nie mialam ich na mysli



A co to twoim zdaniem inni ludzie? Jak sprzedawcy mają mieć wolne to dlaczego nie policja?Albo lekarze?
Każdy zawód jest według mnie potrzebny nawet w niedziele.
Nie ma to jak sprawiedliwość-.-

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:28:47

Cytat
skysweet
sklepy mają wg Ciebie zamknąć, bo dzień dla rodziny, a inne zawodu typu pielęgniarki, lekarze i napewno wiele innych przykładów by się znalazło? Szpitale i Domy Opieki też mają być wg Ciebie w niedziele zamknięte? Praca to praca... za coś trzeba żyć :/
Takie zawody jak lekarze, czy opiekunowie w domu dziecka to zawody z powołania, aby pomagać ludziom. Nie porównuj tego do galerii. Bez zakupów można przeżyć jeden dzień.

W Polsce powinno się propagować zdrowy tryb życia, czy czas spędzony z rodziną, a tym czasem pieniądze rządzą ludźmi.
Kobiety wpadają w jakiś zakupowy szał. nie potrafią bez tego życ i zamiast wolny dzien spedzić bardziej ambitniej i ciekawiej zabieraja swoje dzieci do galerii w wolny dzien jakim jest niedziela.Dla mnie to ofiary producentów, którzy próbują na takich ludziach zbić fortunę...

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:28:59

Nikt przeciez nie pracuje 7 dni w tyg, bez przerwy, za niedziele powinien byc inny dzien wolny. Kazdy moe wybrac prace z takimi godzinami, jakie mu odpowiadaja, nie chcesz pracowac w niedziele, to nie pracuj w galerii, zmien prace na inna :) Ale nie zabraniaj pracowac innym :)
Ale nie mysl za innych, skoro chodza w niedziele do sklepow, tzn ze im to pasuje, nikt ich tam na sile nie ciagnie :) Ty nie musisz...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 12:30 przez olabojko.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:30:02

Też jestem za zamknięciem w sklepów w niedziele. W końcu to powinien być dzień na spacery, jakieś wyjazdy na wycieczkę, a nie do chodzenia po marketach czy sklepach. W niektórych państwach w niedziele sklepy i markety są nie czynne, a w soboty czynne tylko do 12h. Uważam, że u nas też tak powinno być.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:30:26

narzekacie bo musicie pracowac w niedziele a co z osobami ktore musza pracowac w świeta, wtedy kiedy inni maja calkowice wolny dzien. Ja np byłam w pracy 3 maja, w wigilie, w niedziele czasem tez zalezy od grafiku i jakos nie narzekam(i powiem ze nie pracuje w zadnej słuzbie zdrowia ani w słuzbach mundurowych i szczerze mowiac w niedziele w pracy jest nudno ale płaca mi za to i w tygodniu mam za ten dzien wolne). Praca to praca, jak sie zatrudniałam to wiedziałam na co sie pisze wiec teraz nie marudze. Mi tez nie podoba sie to ze musze isc w jakies swieto do pracy ale to nie znaczy ze wszystko powinno byc pozamykane na 4 spusty. Mamy XXI wiek. Jak cos komus nie odpowada to moze zmienic prace, ale wiadomo ciezko teraz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 12:33 przez Hathor90.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:30:55

kiedyś pracowałam w niedziele i nie narzekałam ponieważ wiedziałam,że muszę przyjść. Za to miałam w tyg wolne. U Nas w Inter M na weekendy przychodzę kasjerki,które są zatrudnione tylko do pracy w weekendy czyli prawo wyboru mają. Mi np odpowiada,że taki Inter M jest otwarty w niedzielę chociażby dla samego spontanu ''ROBIMY GRILA'' i tak mogę wszystko kupić

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:31:09

Cytat
studentkakasia
Ja jestem za pracą w niedziele, bo wiele osób nie ma innego wolnego dnia w tygodniu, żeby zrobić zakupy.

zgadzam sie!

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:31:19

Cytat
atmosferka
A ja studiuję dziennie i zarabiam w soboty i niedzielę, nie mam kiedy indziej i mi pasuje taka opcja, mogę popracować w niedzielę krócej, ale zawsze mam jakiś pieniądz

tak samo jak mi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KRAKÓW