Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:40:00

Cytat
Hathor90
Cytat
Carmesi
ale mnie drażnicie wrr!
Praca w galerii, latem chłodno (ach ta klima!) i jeszcze źle. Nie oszukujmy się, ale jak pracujecie np. całą niedzielę, to powiedzmy poniedziałek macie wolny! Jeżeli nie, to Wasz pracodawca nie przestrzega prawa. Jak Wam nie odpowiada to się zwolnijcie i żyjcie powietrzem.
Może niech wszyscy nie pracują w niedzielę. Np. kierowcy autobusów, lekarze itp. I co wtedy?
Mój tata jest maszynistą i chodzi do pracy w niedzielę, święta, sylwestra itd. Nie ma zmiłuj, taka praca, służba i tyle. I nie ma klimatyzacji do cholery.
Przestańcie narzekać i cieszcie się z tego co macie!
zgadzam sie!

ja także się zgadzam. Pierd......olenie o Szopenie i tyle.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:40:51

SZCZERZE? ja jestem zeby były otwarte!

A to ze względu na to,że dużo osób pracucując w wtyg nie ma czasu na zrobienie zakupów, a może cos się akurat skończyć i trzeba będzie w niedzielę kupić? Jak widac - w weekendy ludzie częsciej z dzieciakami do Centrum Handlowego się wybierają niz na spacer,do zoo itp, bo nie maja na to czasu w tygodniu

Ja ROZUMIEM,ze niedzielę to kazy by chciał miec wolną..
Prędzej jestem za skróceniem godzin pracy w niedzielę, albo wyższych stawek dla pracowników czy coć,ale NIE za całkowitym zamknięciem..


Zawsze można spróbowac znaleźć inną pracę a poza tym pracując w weekdn ma się wolne w tygodniu (nie wiem czy wszędzie tak jest)

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:41:15

Cytat
Dziub
Cytat
Unique_thing
Robicie chyba trochę z igły widły.
Przecież samą miłością się nie żyje i za coś trzeba wykarmić tą rodzinę, z którą później można spędzać czas wolny.
Bez przesady, wystarczy, że w święta sklepy są zamknięte.
A jak się komuś nie podoba to niech się douczy i zmieni pracę.
Proste.
Obudz się, bo czasy sie zmienialy. Nauka nie zawsze jest adekwatna do zawodu jaki wykonujemy. I wykształceni dzisiaj zapier**** w marketach.

Po za tym wykształceni czasami pracują 24h na dobę, więc raczej nauka nie ma nic do godzin pracy.

Rzucilyscie sie na dziewczyne, a mnie sie wydaje ze jej niekoniecznie chodzilo o to, zeby miec niewiadomo jakie wyksztalcenie, tylko raczej zeby nauczyc sie czegos innego, co pozwoli na zdobywanie innego zawodu.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:42:09

Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
A poczytaj sobie jakie podejscie maja w Ameryce do swiat. U nich to wszytsko jest mniej uduchowione, komercja tylko, Nie porównuj swiat w stanach do naszych swiat...

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:43:25

Przecież w tygodniu osoby pracujące nie maja zbyt dużo czasu na zakupy:/ Nie jestem osobą wierzącą i nie jestem za tym, żeby w niedziele wszystko było zamknięte bo to dzień święty. Dla mnie to po prostu dzień wolny i co, mam teraz sobie dzień wcześniej zaplanować co potrzebuje na całą niedziele i poniedziałkowe śniadanie bo w niedziele wszystko miałoby być zamknięte?
A osoby pracujące w sklepach chyba nie pracują 7 dni w tygoniu co? Tylko jak pracują w niedziele to mają jakiś inny dzień wolny, czy się mylę?

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:44:01

Cytat
Dziub
Cytat
maaartynkaaa
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wiele was twierdzi niedziela to ma być czas na spacery z rodziną?
Np. wyobraź sobie Kowalską, która ma dwójkę dzieci, które mają cały weekend od szkoly. A matka zamiast spędzić ten dzień z nimi musi zapieprzać w pracy.
Cytat
Carmesi
ale mnie drażnicie wrr!
Praca w galerii, latem chłodno (ach ta klima!) i jeszcze źle. Nie oszukujmy się, ale jak pracujecie np. całą niedzielę, to powiedzmy poniedziałek macie wolny! Jeżeli nie, to Wasz pracodawca nie przestrzega prawa. Jak Wam nie odpowiada to się zwolnijcie i żyjcie powietrzem.
Może niech wszyscy nie pracują w niedzielę. Np. kierowcy autobusów, lekarze itp. I co wtedy?
Mój tata jest maszynistą i chodzi do pracy w niedzielę, święta, sylwestra itd. Nie ma zmiłuj, taka praca, służba i tyle. I nie ma klimatyzacji do cholery.
Przestańcie narzekać i cieszcie się z tego co macie!

Praca w sklepie jest służbą?? ;) Błagam Cię nie rozwalaj mnie....

dziewczyno czytaj ze zrozumieniem. Mówię o pracy mojego taty - "taka praca, służba" !!

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:44:35

Cytat
Dziub
Cytat
MONIKA1985
Też jestem za zamknięciem w sklepów w niedziele. W końcu to powinien być dzień na spacery, jakieś wyjazdy na wycieczkę, a nie do chodzenia po marketach czy sklepach. W niektórych państwach w niedziele sklepy i markety są nie czynne, a w soboty czynne tylko do 12h. Uważam, że u nas też tak powinno być.
w bardziej wykształconych krajach tak jest. Myślę , że i u nas za jakiś czas to się zmieni.
Cytat
Unique_thing
Cytat
tatiana29
Cytat
Unique_thing
Robicie chyba trochę z igły widły.
Przecież samą miłością się nie żyje i za coś trzeba wykarmić tą rodzinę, z którą później można spędzać czas wolny.
Bez przesady, wystarczy, że w święta sklepy są zamknięte.
A jak się komuś nie podoba to niech się douczy i zmieni pracę.
Proste.
Teraz nawet ci douczeni jak to piszesz,pracuja w marketach.

Nie mówię o studentach i młodych ludziach, którzy chwytają się wszystkiego by dorobić.
Zresztą właśnie dla nich ta niedziela może być sposobnością zarobienia paru złotych na chociażby imprezę czy wakacje.
Poza tym studenci z reguły nie mają rodziny, o której piszesz i dla której należałoby poświęcać niedzielę.
Wiem, że koleje życia bywają różne, ale z drugiej strony nie widziałam jeszcze pana profesora czy magistra po 40 czy 50 za ladą.
Więc wniosek jest prosty.
Albo trzeba było się uczyć, by móc pracować według własnego widzimisię.
Albo trzeba zagryźć zęby i pracować w niedzielę i jeszcze dziękować Bogu, że znalazło się pracę w Polsce, w której bezrobocie utrzymuje się stale na wysokim poziomie od 10 lat.
Takie jest moje zdanie.
Za ladą może nie, ale nie wiem, czy wiesz, że Ci wykształceni ludzie pracują w weekendy ? Tutaj to akurat nie podelga dyskusji, bo ktoś musi pracować dla szkół zaocznych, ale to neguje twoja wypowiedź, że żeby nie pracować w weekendy trzeba się lepiej wykształcić.

Bzdety piszesz ;)


To Ty piszesz bzdety dziewczynko, bo chyba nie odróżniasz bądź co bądź pracy umysłowej od fizycznej.
Z tego co widzę to dziewczeta żaliły się tutaj o to, że muszą nosić kartony, wykładać ciuszy na wieszaki i chipsy na półki, a nie żaliły się z powodu konieczności przerobienia Pana Tadeusza z uczniami LO wieczorowego.

Dla mnie to co piszecie to jakiś idiotyzm. I tyle.
Istna Polska, najlepiej leżeć do góry DU*PA, a pieniądze niech się same zarabiają.

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:45:39

Cytat
maaartynkaaa
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wiele was twierdzi niedziela to ma być czas na spacery z rodziną?


no właśnie :D dlaczego akurat niedziela ma byc dniem na spacery z rodziną?:D

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:47:03

ja byłam w Niemczech w wakacje na pracy sezonowej pracowaliśmy 6 d ni w tyg niedziele wolne i tylko w taki dzień można by zrobić zakupowy choćby jedzonkowe a w Niemczech w niedziele tylko stacje paliw są czynne wszystkie markety zamknięte przynajmniej w tym rejonie gdzie ja byłam

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:48:14

Ja nie jestem za zamknięciem sklepów w niedzielę. Bo ja robię zakupy tylko w niedzielę. Sami sobie taką pracę wybrali, to niech pracują. Po drugie nie tylko w sklepach ludzie pracują w niedzielę.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:48:14

ja jestem tak zarobiona, praca, studia, że czasem niedziela to jedyny dzień na zakupy więc dla mnie to wygodne, jak pewnie dla wielu ludzi, i o to właśnie chodzi tym wszystkim koncernom

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:48:35

niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze ja sama mam przyjemność pracować w CH i nikt nie zrozumie co to znaczy pracować w weekendy po 12 godz, jeśli ktoś tak nie pracował. Większość znajomych ma wolne a ja co?mam tylko jeden weekend na miesiąc, nigdzie w sobotę nie wyjdę bo w niedzielę na 9 do pracy jakaś masakra! a jak widzę spacerowiczów szczególnie tych z dziećmi to naprawdę się dziwię czy oni nie potrafią spędzać inaczej czasu jak tylko jeździć po galeriach? Wchodzą na za 5 i oburzeni że raporty robię, że jest 22.05 a ja ich ze sklepu wypraszam aż się gotuje we mnie. Ja rozumiem wiele rzeczy ale galeria w której ja pracuje jest otwarta do 22 więc nawet jak ktoś pracuje do 18 to spokojnie zdąży, czasami faktycznie zdarzy się że coś nam wypadnie i wtedy taka galeria jest ratunkiem ale ludzie puknijcie się w głowę żeby przyjeżdżać i siedzieć po 5 godz? w niektórych krajach jest tak ze w soboty jest czynne do 14-15 w niedzielę zamknięte i wszyscy żyja i mówię tu nawet o takich sklepach typu biedronka w soboty robią przecenę na warzywa owoce żeby się nie popsuło każdy robi zakupy na weekend bo każdy wie że w neidziele jest zamknięte ale to jest kwestia mentalności i przyzwyczajenia ja się ostatnio spotykam niestety z tym że jak ktoś mnie pyta do której jest otwarte mówie że do 22 to słyszę- krótko, nie zdążymy,tylko do 22...nóż się w kieszeni otwiera....jeżeli któraś mądrala chce coś napisać o zmianie pracy i nauce to od razu mówię że mam mgr niestety zarobki w moim zawodzie nie są duże a chciałabym coś odkładać co miesiąc więc coś za coś ale uważam że CH otwarte w niedziele po 10 godz to przesada,,,,stacje, żabki itd to inna bajka

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:48:50

Cytat
razdwapiec
Cytat
Dziub
Cytat
Unique_thing
Robicie chyba trochę z igły widły.
Przecież samą miłością się nie żyje i za coś trzeba wykarmić tą rodzinę, z którą później można spędzać czas wolny.
Bez przesady, wystarczy, że w święta sklepy są zamknięte.
A jak się komuś nie podoba to niech się douczy i zmieni pracę.
Proste.
Obudz się, bo czasy sie zmienialy. Nauka nie zawsze jest adekwatna do zawodu jaki wykonujemy. I wykształceni dzisiaj zapier**** w marketach.

Po za tym wykształceni czasami pracują 24h na dobę, więc raczej nauka nie ma nic do godzin pracy.

Rzucilyscie sie na dziewczyne, a mnie sie wydaje ze jej niekoniecznie chodzilo o to, zeby miec niewiadomo jakie wyksztalcenie, tylko raczej zeby nauczyc sie czegos innego, co pozwoli na zdobywanie innego zawodu.

Dziekuję razdwapiec, między innymi to miałam na myśli.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:49:12

Cytat
Carmesi
Cytat
Dziub
Cytat
maaartynkaaa
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wiele was twierdzi niedziela to ma być czas na spacery z rodziną?
Np. wyobraź sobie Kowalską, która ma dwójkę dzieci, które mają cały weekend od szkoly. A matka zamiast spędzić ten dzień z nimi musi zapieprzać w pracy.
Cytat
Carmesi
ale mnie drażnicie wrr!
Praca w galerii, latem chłodno (ach ta klima!) i jeszcze źle. Nie oszukujmy się, ale jak pracujecie np. całą niedzielę, to powiedzmy poniedziałek macie wolny! Jeżeli nie, to Wasz pracodawca nie przestrzega prawa. Jak Wam nie odpowiada to się zwolnijcie i żyjcie powietrzem.
Może niech wszyscy nie pracują w niedzielę. Np. kierowcy autobusów, lekarze itp. I co wtedy?
Mój tata jest maszynistą i chodzi do pracy w niedzielę, święta, sylwestra itd. Nie ma zmiłuj, taka praca, służba i tyle. I nie ma klimatyzacji do cholery.
Przestańcie narzekać i cieszcie się z tego co macie!

Praca w sklepie jest służbą?? ;) Błagam Cię nie rozwalaj mnie....

dziewczyno czytaj ze zrozumieniem. Mówię o pracy mojego taty - "taka praca, służba" !!


Dziewczyno to Ty porównujesz prace w galerii do pracy w służbie. Praca w galerii w niedziele jest zbędna . Nikt nie umrze bez nowej pary jeansów. Po za tym galerie i markety sa otwierane w tygodniu czasami do godziny 22 -24 w nocy. Nie wierze ze nikt nie zdąży zrobic zakupow w tym czasie i musi wybierac niedziele. Dla mnie to pitolenie i szukanie wytłumaczenia, bo ludzie nie potrafia sobie juz organizować wolnego czasu po za wydawaniem kasy. Sklepy i rekalmy robia wam wode z mozgu.

Nauczcie swoje dzieci , że są też inne ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu niż kiszenie sie pol dnia w klimatyzowanym pomieszczeniu.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:50:46

Cytat
tatiana29
Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
Ja tam nie chce USA w Polsce.

Oczywiscie placa 200% no i zawsze inny dzien wolny :) Co za roznica czy sobota i niedziela czy poniedzialek i wtorek wolny?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KRAKÓW