Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sklep z odzieżą używaną

13 maj 2011 - 16:05:37

warto spróbować :)

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:00:56

Głównym kosztem będą ubrania - których zwykle trzeba kupić minimum tonę. (Musisz liczyć się z miejscem magazynowym na taką ilość). Hurt nie sprzedaje zazwyczaj mniejszych ilości i dla Ciebie mniejsze nie są opłacalne finansowo. A to koszt zależny od miejsca "zbiórki" towaru. Za tonę to około 6-8.000 zł.
Jeśli mogę coś doradzić - to nigdy nie kupuj sortowanej odzieży. Może i są z niej odrzucone "śmieci" - ale są też wybrane te najlepsze.
Skoro to nie jest centrum miasta, to proponuje jednocześnie uruchomić sprzedaż internetową (allegro, tu..). Towar musi być na sklepie wymieniany, więc jak po tygodniu/dwóch nie zostanie sprzedany - "od ręki" wystawiaj go w necie.
Kolejna rada, często likwidują się sklepy tego typu, szukaj ogłoszenia i kup wyposażenie kompletne, używane - wyjdzie taniej.
Przed Tobą dużo pracy.
Ale na pewno opłaca się bardziej niż harować dla kogoś, zwłaszcza jak się to niespecjalnie lubi.
Powodzenia!

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:06:02

Cytat
DeCropki
Całkiem realnym, aż tak źle ze mną nie jest. Przelicz sama, czego byś potrzebował i ile to kosztuje :)
Swoją działąlność już mam (w firmie, w której jestem zatrudniona mam umowę o współpracę - wychodzi taniej szefowej), teraz tylko kwestia "przekwalifikowania" działalności na handel. Założenie działanośći kosztuje 170 zl, więc przekwalifikowanie nie powinno być droższe.

założenie działalności nic nie kosztuje a "przekwalifikowanie" o którym piszesz to koszt 50zł

tak czy siak nie wiem co zdziałasz za 3-4 tysiące- kiedy lokal to około 1000zł pewnie, asa fiskalna najmniejsza 200zł, wieszaki? stojaki? kosze? (nie wiem jak to ma wygladać ale to też parę stów. A zatowarowanie sklepu? Na początek musisz wydać przynajmniej1000zł / na tydzień żeby nie świeciło pustkami- co już ci daje 4 tys na miesiąc.


Żeby dało się załozyć sklep za 3-4 tysiące to hohoho ludzie nie brali by kredytów i funduszy z unii i każdy spokojnie by sobie sklep założył odkładając z 2 pensji :D :D :D
Zrób sobie najpierw realny kosztorys, bo widać że nie masz zielonego pojęcia. To że masz zarejestrowaną działalność to dopiero początek długiej i kosztownej drogi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-15 11:09 przez PatrycjaForsycja.

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:10:44

Cytat
maliinka
Dobry towar, jakis sort, cream,lux do koszt okolo 50zł za kilogram, a na otwarcie musisz kupic mase towaru zeby zapelnic sklep. Otworz lepiej zwyklego lumpa i kupuj towar po 5zł z kg ;]
Cytat
petite_marta
wynajem + kaucja w mieście to już większa cena od tej, którą zakładasz na całość.

odnowienie lokalu (typu pomalowanie ścian), zakupienie wyposażenia, typu lada, wieszaki etc (kilka tys), sama najtańsza kasa to koszt ok 700 zł.

Nie trzeba miec kasy w lumpie ;D
Cytat
petite_marta
wynajem + kaucja w mieście to już większa cena od tej, którą zakładasz na całość.

odnowienie lokalu (typu pomalowanie ścian), zakupienie wyposażenia, typu lada, wieszaki etc (kilka tys), sama najtańsza kasa to koszt ok 700 zł.

Nie trzeba miec kasy w lumpie ;D
Cytat
petite_marta
wynajem + kaucja w mieście to już większa cena od tej, którą zakładasz na całość.

odnowienie lokalu (typu pomalowanie ścian), zakupienie wyposażenia, typu lada, wieszaki etc (kilka tys), sama najtańsza kasa to koszt ok 700 zł.

Nie trzeba miec kasy w lumpie ;D
Cytat
petite_marta
wynajem + kaucja w mieście to już większa cena od tej, którą zakładasz na całość.

odnowienie lokalu (typu pomalowanie ścian), zakupienie wyposażenia, typu lada, wieszaki etc (kilka tys), sama najtańsza kasa to koszt ok 700 zł.

Nie trzeba miec kasy w lumpie ;D

oczywiscie ze trzeba

niezweryfikowana
Posty: 3.024
Ostrzeżenia: 1/5

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:14:53

Myślę że to bardzo korzystny interes :) Ja również nad tym myślę tylko że szukam lokalu gdzieś na wioskach bo u mnie w mieście chmara tego a czynsze szkoda gadac;/

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:17:52

Cytat
maliinka

Cytat
petite_marta
wynajem + kaucja w mieście to już większa cena od tej, którą zakładasz na całość.

odnowienie lokalu (typu pomalowanie ścian), zakupienie wyposażenia, typu lada, wieszaki etc (kilka tys), sama najtańsza kasa to koszt ok 700 zł.

Nie trzeba miec kasy w lumpie ;D

Kasa fiskalna to podstawa. Jak inaczej się rozliczysz?
Widziałaś sklep bez kasy? W każdej taksówce, w każdym kiosku, teraz już w gabinetach lekarskich są kasy ;]

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:17:53

coraz wiecej osob otwiera wlasne sh, wiec powodzenia ;)

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:19:28

to zależy od lokalizacji jeżeli jest dobra i będą tam ubrania ładne i firmowe to myślę ze masz szansę
kto nie ryzykuję ten nie traci;)
Powodzenia:)

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:23:27

Ja moge powiedziec tyle że mam taki sklep w miejscowosci gdzie jest ok 30 tys mieszkańców. Ciuchy mam pierwszy sort. lokal o powierzchni 50 m kw. wieszaki, sotajki, przebieralnie, manekiny, wystawki, reklama, szyldy, ciuchy i pare innych różnych pierduł, wyniosło m nie to ponad 10 tys. mimo to pracuje na etacie, rezygnowac z etatu dla własnego biznesu to troche ryzykowne, po za tym bedąc zorganizowan, można wszystko ogarnąc i miec podwójną korzysc. Ja mi idzie? idzie w miarę, oczywiscie liczyłam na wieksze utargi , ale nie jest źle, cos tam z tego mam. teraz swiatem rządzi internet, szafa, allegro i dziewczyny tam sie obkupują, chodziaz na wyprzedażach i dostawie mam ful wypas i ludzi od groma.

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:23:58

Cytat
PatrycjaForsycja
Cytat
DeCropki
Całkiem realnym, aż tak źle ze mną nie jest. Przelicz sama, czego byś potrzebował i ile to kosztuje :)
Swoją działąlność już mam (w firmie, w której jestem zatrudniona mam umowę o współpracę - wychodzi taniej szefowej), teraz tylko kwestia "przekwalifikowania" działalności na handel. Założenie działanośći kosztuje 170 zl, więc przekwalifikowanie nie powinno być droższe.

założenie działalności nic nie kosztuje a "przekwalifikowanie" o którym piszesz to koszt 50zł

tak czy siak nie wiem co zdziałasz za 3-4 tysiące- kiedy lokal to około 1000zł pewnie, asa fiskalna najmniejsza 200zł, wieszaki? stojaki? kosze? (nie wiem jak to ma wygladać ale to też parę stów. A zatowarowanie sklepu? Na początek musisz wydać przynajmniej1000zł / na tydzień żeby nie świeciło pustkami- co już ci daje 4 tys na miesiąc.


Żeby dało się załozyć sklep za 3-4 tysiące to hohoho ludzie nie brali by kredytów i funduszy z unii i każdy spokojnie by sobie sklep założył odkładając z 2 pensji :D :D :D
Zrób sobie najpierw realny kosztorys, bo widać że nie masz zielonego pojęcia. To że masz zarejestrowaną działalność to dopiero początek długiej i kosztownej drogi.

Minimalny koszt otwarcia takiego sklepu (bez pracowników ale z wyposażeniem i zaopatrzeniem) to około 15000 zł - najtańszym kosztem, (bo nie piszemy tu o extra ubraniach z najlepszego sortu, bo te można kupić po 25zł średnio za kilogram).
Towaru starczy na max 1- 1,5 miesiąca (potem się opatrzy i klientki będą chciały coś nowego), trzeba kupić nowy (kolejne 6-8000 zł)
inaczej będziemy tracić klientów. Sprzedaż w pierwszym miesiącu nie będzie duża, nie ma co się nastawiać na super zyski.

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:25:12

Kasa fiskalna wcle nie jest jej potrzebna do niczego. ja mam działalnosc od 4 lat i nie mam kasy fisalnej. i wcale miec jej nie bede.

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:32:52

Cytat
NataSh
Kasa fiskalna wcle nie jest jej potrzebna do niczego. ja mam działalnosc od 4 lat i nie mam kasy fisalnej. i wcale miec jej nie bede.

a jak się rozliczasz? Na podstawie czego? Zapisujesz sobie zyski na karteczce? Połowę zatajasz żeby wyjść na koniec roku na zero, albo stratnie i nie płacić podatku? :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-15 11:34 przez PatrycjaForsycja.

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 11:37:15

Cytat
NataSh
Kasa fiskalna wcle nie jest jej potrzebna do niczego. ja mam działalnosc od 4 lat i nie mam kasy fisalnej. i wcale miec jej nie bede.

Na Twoim miejscu bym się do tego nie przyznawała. Jest to nielegalne. Kasa fiskalna jest obowiązkowa do rozliczenia z US. A każdy klient powinien dostać paragon potwierdzający zakup.

zweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 1/5

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 22:14:24

Może wiecie, czy jak przekwalifikuję działalność to zachowana będzie ciągłość czy może czas funkcjonowania na rynku zostanie "wyzerowany"?

Sklep z odzieżą używaną

15 maj 2011 - 22:17:14

Dopiero jak zamkniesz firmę zakończysz ciągłość.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca dodatkowa w wakacjie i cały rok