Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

15 minut temu

Sklep internetowy

59 minut temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:33:21

Hej :)
wiecie jak jest to płatne?? Przy umowie na czas określony - 7 miesiecy na umowie zlecenie jak jest płatne chorobowe?? Przy stałej miesiecznej pensji, nie płatne za godziny... Z tym, ze nie przysluguje mi urlop..

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:45:14

Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 90 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-04 08:53 przez Electrophile.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:47:36

Cytat
Electrophile
Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 180 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.

a jesli mam odciagane wszystkie skladki?? wczesniej bylam pol roku stażystką z UP

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:55:13

Jeżeli składki były odprowadzane to od podstawy brutto (suma wynagrodzenia za ostatni rok podzielona przez 12 miesięcy) odejmij składki na ubezpieczenia społeczne - o ile pamiętam 13,71% - i pomnozyć kwotę x 80% i masz wynagrodzenie za czas choroby. Tak to jest w skrócie.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:55:50

Nie chodzi o składkę na ubezpieczenie zdrowotne tylko o składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jeśli miałaś ściąganą taką składkę przez przynajmniej 90 dni to nie powinno być problemu z wypłatą zwolnienia :)

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:57:02

Cytat
02bezkitu11
Cytat
Electrophile
Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 180 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.

a jesli mam odciagane wszystkie skladki?? wczesniej bylam pol roku stażystką z UP

Poprawiłam swój błąd - nie 180 dni tylko 90 dni. Wkradł mi się chochlik.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:58:17

czyli jak mialam oplacane wszytskie skladki to przysluguje mi wynagrodzenie chorobowe na zwolnieniu??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jąkanie a praca