Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:33:21

Hej :)
wiecie jak jest to płatne?? Przy umowie na czas określony - 7 miesiecy na umowie zlecenie jak jest płatne chorobowe?? Przy stałej miesiecznej pensji, nie płatne za godziny... Z tym, ze nie przysluguje mi urlop..

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:45:14

Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 90 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-04 08:53 przez Electrophile.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:47:36

Cytat
Electrophile
Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 180 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.

a jesli mam odciagane wszystkie skladki?? wczesniej bylam pol roku stażystką z UP

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:55:13

Jeżeli składki były odprowadzane to od podstawy brutto (suma wynagrodzenia za ostatni rok podzielona przez 12 miesięcy) odejmij składki na ubezpieczenia społeczne - o ile pamiętam 13,71% - i pomnozyć kwotę x 80% i masz wynagrodzenie za czas choroby. Tak to jest w skrócie.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:55:50

Nie chodzi o składkę na ubezpieczenie zdrowotne tylko o składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jeśli miałaś ściąganą taką składkę przez przynajmniej 90 dni to nie powinno być problemu z wypłatą zwolnienia :)

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:57:02

Cytat
02bezkitu11
Cytat
Electrophile
Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 180 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.

a jesli mam odciagane wszystkie skladki?? wczesniej bylam pol roku stażystką z UP

Poprawiłam swój błąd - nie 180 dni tylko 90 dni. Wkradł mi się chochlik.

L4 na umowie zlecenie

04 maj 2011 - 08:58:17

czyli jak mialam oplacane wszytskie skladki to przysluguje mi wynagrodzenie chorobowe na zwolnieniu??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jąkanie a praca