Obecnie rozmawiamy o:

Meble

48 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:38:35

Mam problem ze znaleźieniem swojej pierwszej pracy. Powodem jest brak doświadczenia, nie mam dużych wymagań na początek nie musze dużo zarabiać a i tak jest cieszko.(mieszkam w Bytomiu gdzie bezrobocie siega 16%)

Ja Państwo znaleźli swoją pierwszą prace??

<moderacja, proszę nadawać nowo zakładanym wątkom tytuły adekwatne do tematu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-10 18:05 przez moderator.

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:43:57

U mnie w mieście też jest straszne bezrobocie ;/ bardzo cięzko jest cos znalezc najczesciej to ludzie zalatwiaja sobie prace poprzez znajomych/rodzine ...
W urzędzie pracy dają ludziom oferty które są już nie aktualne (np.znajomej zaproponowali pracę w sklepie ona zaszła a pracodawczyni zaśmiała się tylko że dała te ogłoszenie do urzędu 3 miesiące temu, a na następny dzień już był ktoś chętny) albo na jedno miejsce jest 30-40 osób ;/ normalnie szok.
Na staże nie mają pieniędzy ;/ itd... Na szczescie ja znalazlam juz sobie pracę ;) w innym miescie .. ale wazne ze jest.
Proponuje Ci skladac CV gdzie tylko sie da ;) moze w koncu cos sie uda znalezc! :D

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:46:44

W moim urzedzie pracy jak szukałam stażu od razu po LO juz mnie znali i wiedzieli po co jestem jak tylko tam wchodziłam. Byłam u nich codziennie przez dwa miesiące. chodziłam, chodziłam i jeszcze raz chodziłam.! A do tego nie liczyłam tylko na urząd pracy, ale sama chodziłam składałam cv i pytałam czy nie potrzebują kogoś do pracy. Aż w końcu sie trafiło. Życzę powodzenia :)

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:47:19

Ja byłam na stażu najpierw, teraz się wybieram po raz kolejny, nie mogę znaleźć pracy w której pracodawca byłby na tyle ugodowy żeby dać mi wolne weekendy na studia, a pracy w której miałabym te weekendy nie ma :/ "Urok" małych miejscowości...

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:48:14

Cytat
Eweliiinka
U mnie w mieście też jest straszne bezrobocie ;/ bardzo cięzko jest cos znalezc najczesciej to ludzie zalatwiaja sobie prace poprzez znajomych/rodzine ...
W urzędzie pracy dają ludziom oferty które są już nie aktualne (np.znajomej zaproponowali pracę w sklepie ona zaszła a pracodawczyni zaśmiała się tylko że dała te ogłoszenie do urzędu 3 miesiące temu, a na następny dzień już był ktoś chętny) albo na jedno miejsce jest 30-40 osób ;/ normalnie szok.
Na staże nie mają pieniędzy ;/ itd... Na szczescie ja znalazlam juz sobie pracę ;) w innym miescie .. ale wazne ze jest.
Proponuje Ci skladac CV gdzie tylko sie da ;) moze w koncu cos sie uda znalezc! :D




Strasznie jest ..... już ze 100 CV pozanosilam nawet jak dostalam sie na rozmowe kwali. to pracodawcy mowili otwarcie że potrzebują kogoś z doświadczeniem, nie mają czasu szkolić kogoś kto jest po szkole

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:49:07

ja nie miałam problemu ze znalezieniem żadnej swojej pracy... mam 22 lata (jeszcze nieskończone)
a jak dotąd pracowałam już w trzech pracach/prawie czterech i cały czas się uczę dziennie:)

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:49:23

Sama chciałabym wiedzieć jak znaleźć pracę... jestem po liceum, mam maturę i chciałam zarobić przez rok na studia [ile można brać od rodziców pieniądze..], od pół roku jestem zarejestrowana w UP i wiem, że na nich nie ma co liczyć.. Sama chodzę, pytam, zostawiam swoje namiary itd. ale nadal nic z tego...
W połowie 2008r. moje miasteczko liczyło 8078, więc już z tego można wywnioskować jaka to 'dziura' i że nie ma tu zbyt wiele miejsc pracy... Dojeżdżać nie bardzo mam jak [brak prawa jazdy], ale szukam też w innych miastach, a przeprowadzić się już w ogóle nie mogę - przecież trzeba za coś żyć w tym innym mieście, zapłacić za jakiś kont itd..

Albo brak doświadczenia, albo nie mam wyższego wykształcenia, a to brak prawa jazdy... ciągle czegoś nie mam..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-10 17:50 przez slonwtrzechtrampkach.

niezweryfikowana
Posty: 3.024
Ostrzeżenia: 1/5

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:50:25

wstyd się przyznać ale po znajomościach...

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:50:47

W swojej pierwszej pracy byłam telemarketerką ;p wciskałam ludziom jakieś wełny ;p doświadczenia tam nie potrzeba, a gdzieś w okolicy na pewno coś podobnego byś znalazła ;)

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:51:48

Cytat
nataliau90
Cytat
Eweliiinka
U mnie w mieście też jest straszne bezrobocie ;/ bardzo cięzko jest cos znalezc najczesciej to ludzie zalatwiaja sobie prace poprzez znajomych/rodzine ...
W urzędzie pracy dają ludziom oferty które są już nie aktualne (np.znajomej zaproponowali pracę w sklepie ona zaszła a pracodawczyni zaśmiała się tylko że dała te ogłoszenie do urzędu 3 miesiące temu, a na następny dzień już był ktoś chętny) albo na jedno miejsce jest 30-40 osób ;/ normalnie szok.
Na staże nie mają pieniędzy ;/ itd... Na szczescie ja znalazlam juz sobie pracę ;) w innym miescie .. ale wazne ze jest.
Proponuje Ci skladac CV gdzie tylko sie da ;) moze w koncu cos sie uda znalezc! :D




Strasznie jest ..... już ze 100 CV pozanosilam nawet jak dostalam sie na rozmowe kwali. to pracodawcy mowili otwarcie że potrzebują kogoś z doświadczeniem, nie mają czasu szkolić kogoś kto jest po szkole

i wlasnie to jest najgorsze 'ludzi z doswiadczeniem' ;/ a młodzi ludzie gdzie mają się rozwijać? ;/ tyle ludzi jest po studiach i to nie byle jakich a siedza na tych zebraniach w urzedzie i tez bez pracy, tak samo jak wielu pracodawców szuka ludzi z grupami indwalidzkimi żeby za nich nie płacić .. :( najlepiej to chyba otworzyc cos swojego .. starac sie o dotacje,

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:52:41

Cytat
rikarika
W swojej pierwszej pracy byłam telemarketerką ;p wciskałam ludziom jakieś wełny ;p doświadczenia tam nie potrzeba, a gdzieś w okolicy na pewno coś podobnego byś znalazła ;)
Skoro pracowałaś to pewnie wiesz jak to wygląda - nie mam ochoty żeby ktoś mnie zrównywał z ziemią i wyzywał - znam kilka osób, które pracowały jako telemarketerki - najdłużej dziewczyna wytrzymała miesiąc..

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:52:48

Cytat

Ja byłam na stażu najpierw, teraz się wybieram po raz kolejny, nie mogę znaleźć pracy w której pracodawca byłby na tyle ugodowy żeby dać mi wolne weekendy na studia, a pracy w której miałabym te weekendy nie ma :/ "Urok" małych miejscowości...

ja jestem na stażu własnie od stycznia tamtego roku i kończe go w marcu, i jak pomyślę, że znowu zacznie sie poszukiwanie pracy [już nie stażu, bo nie moge wiecej] to mi sie źle robi. Też jestem z małej miejscowości i też chodze do szkoły zaocznie z tym, że na studium i tez nie wiem jak to bedzie z praca i puszczaniem do niej. Martwi mnie to wszystko,, wszyscy by chcieli pracownika np. 25 lat po studiach z kilkuletnim doświadczeniem, co jest niemozliwe... ;

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:54:16

najtrudniej jest własnie o tą pierwszą prace, później już łatwiej

pomóżcie: http://forum.szafa.pl/16/2963688/_subject_.html

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Jak znaleźć pierwszą pracę?

10 lut 2011 - 17:55:09

Cytat
Nasia_1989
wstyd się przyznać ale po znajomościach...




Też bym tak chciała, nawet pytałam znajomych ale nikt nic nie wie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PODATEK- Holandia