Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 368
Ostrzeżenia: 2/5

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 13:50:32

Witam, chciałabym zapytać, czy któraś z was orientuje sie może jak długo ważna jest książeczka sanepidowska? Ja swoja wyrabiałam jakieś 3 lata temu i nie wiem czy jest aktualna. Musze jeszcze raz robić badania czy tez wystarczy pieczątka lekarza medycyny pracy.( ile takie potwierdzenie lekarza jest ważne)A może nie muszę robić nic. Sama juz nie wiem, bo każdy mi mówi co innego. Proszę naświetlcie mi tą sprawę, będę wdzięczna

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 13:54:48

więc ja ci troszkę pomogę w książeczce sanepidu masz badanie kału na pałeczki salmonelli i koli chyba więc te badania starczają na całe życie,a resztę badań musisz powtórzyć prześwietlenie płuc i resztę tych podstawowych.chyba że masz znajomego lekarza i ci podbije na lewo.

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 13:56:59

co roku musisz mieć podbitą ksiązeczkę przez lekarza medycyny pracy

niezweryfikowana
Posty: 368
Ostrzeżenia: 2/5

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 13:57:13

Ale jak pierwszy raz wyrabiałam książeczke nie wymagali ode mnie dodatkowych badan. Wystarczyły tylko badania kału, poźniej pieczatka lekarza medycyny pracy i juz. ;/

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 14:09:55

Cytat
kamila_88
Ale jak pierwszy raz wyrabiałam książeczke nie wymagali ode mnie dodatkowych badan. Wystarczyły tylko badania kału, poźniej pieczatka lekarza medycyny pracy i juz. ;/
prześwietlenie płuc musisz mieć czy oby nie masz grużlicy to też jest bardzo ważne badanie ja zawsze musiałam powtarzać co ileś tam lat.

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 14:30:54

nie wprowadzajcie w błąd..

Książeczka sanepidowska nie musi być podbijana co roku. Po kolei na stronach masz wpisywane daty. Od kiedy do kiedy jest ważna. Zwykle lekarz wpisuje miesiąc i rok. Zależnie jaki lekarz i na co potrzebna jest książeczka może ją podbić na rok, dwa trzy, cztery a nawet 5 lat. Obecnie mam podbitą na 3 lata. Kiedy zbliża się koniec ważności idziesz do lekarza medycyny pracy dajesz mu 50zł i masz pieczątke na kolejny okres X lat.

I ja mam książeczkę od ponad 5 lat, ale żeby musieć zdjęcie rtg robić to pierwsze słyszę.. Dodatkowo napiszę że jestem technikiem radiologi (do moich obowiązków należy wykonywanie takich zdjęć)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 14:33 przez emaergieo.

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 14:54:50

Cytat
emaergieo
nie wprowadzajcie w błąd..

Książeczka sanepidowska nie musi być podbijana co roku. Po kolei na stronach masz wpisywane daty. Od kiedy do kiedy jest ważna. Zwykle lekarz wpisuje miesiąc i rok. Zależnie jaki lekarz i na co potrzebna jest książeczka może ją podbić na rok, dwa trzy, cztery a nawet 5 lat. Obecnie mam podbitą na 3 lata. Kiedy zbliża się koniec ważności idziesz do lekarza medycyny pracy dajesz mu 50zł i masz pieczątke na kolejny okres X lat.

I ja mam książeczkę od ponad 5 lat, ale żeby musieć zdjęcie rtg robić to pierwsze słyszę.. Dodatkowo napiszę że jestem technikiem radiologi (do moich obowiązków należy wykonywanie takich zdjęć)
no to ja nie wiem ja musiałam mieć prześwietlenie i specjalnie spojrzałam teraz w moją ksiązeczkę i oczywiście wszystko jest,nie wiem może to zależy od zakładu w którym się pracuje

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 15:00:11

ja też mam od kilku lat..nie musiałam mieć dodatkowych badań, jedynie kał...i lekarz podbił mi na rok, a koleżanki które robiły gdzie indziej miały bezterminowo, wiec po roku poszłam do niego i powiedziałam, że teraz są bezterminowo, i mi musiał podpisac bezterm... nie będę co roku za każdy podpis płaciła..;/

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 16:27:01

Cytat
Malwis892
ja też mam od kilku lat..nie musiałam mieć dodatkowych badań, jedynie kał...i lekarz podbił mi na rok, a koleżanki które robiły gdzie indziej miały bezterminowo, wiec po roku poszłam do niego i powiedziałam, że teraz są bezterminowo, i mi musiał podpisac bezterm... nie będę co roku za każdy podpis płaciła..;/

w to akurat ciężko mi uwierzyć.. tam gdzie masz styczność z ludźmi, jedzeniem, powinnaś mieć jakąś kontrolę przynajmniej co kilka lat

zweryfikowana
Posty: 1.737
Ostrzeżenia: 1/5

Książeczka sanepidu !!!

13 gru 2010 - 16:37:53

A to zalezy w jakim zawodzie pracujesz. Bo nie do wszystkich potrzebne sa przeswietlenia. Badania kału sa wazne na cale zycie ewentualnie jezeli przechodzisz jakas chorobe to trzeba je powtorzyc. Jak ja chodze do szkoły gastronommicznej to musze co roku isc do lekarza medycyny pracy i robi krotki wywiad ogląda moje rece i podbija ksiazeczke. Szkoła ma podpisaną umowe z nim wiec nic nie płacimy ale jakbym chciała iść do mojego rodzinnego lekarza który ma te uprawnienia to bym musiała mu zapłacic 50zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca - biuro podróży Triada