Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

Aktywne użytkowniczki

Dział chyba najbardziej prawidłowy na taki temat
Pewnie wątek zaraz i tak zniknie wśród tych wszystkich hot/not ale warto spróbować :)
A mianowicie mam pytanie Czy polecacie jakąś dobrą lokatę, coś, gdzie można zainwestować pieniążki i trochę, nie dużo, ale chociaż troszkę na tym zyskać
Jakieś lokaty krótkoterminowe Coś w tym stylu Odrazu zaznaczam, że nie jestem w tym wszystkim obeznana :)
Będę wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi :)

zależy ile masz pieniędzy, bo jeśli niewiele, to krótkoterminowe mało się opłacają, ja mniejsze kwoty wrzucam na otwarte konto oszczędnościowe (mam w ING razem z kontem Student)- dodaję pieniądze kiedy chcę, wypłacam przez net kiedy chcę a odsetki kumulują mi się codziennie:)

oprocentowanie niewysokie, bo bodaj 3,75% w skali roku, ale ja nie narzekam- przynajmniej stały dostęp do gotówki:)

też jestem ciekawa :D

Mam konto w BZWBK i tak się zastanawiam, czy nie skorzystać tam z jakiejś lokaty
Na myśli mam niedużą kwotę, może jakieś 1000zł Z tym, że chciałabym, aby te pieniążki sobie leżały i procent rósł
Będę jeszcze musiala się porozglądać za różnymi ofertami

Cytat
kotek6
Mam konto w BZWBK i tak się zastanawiam, czy nie skorzystać tam z jakiejś lokaty
Na myśli mam niedużą kwotę, może jakieś 1000zł Z tym, że chciałabym, aby te pieniążki sobie leżały i procent rósł
Będę jeszcze musiala się porozglądać za różnymi ofertami

z 1000zł w ciągu trzech miesięcy przy jakiejś normalnej lokacie i po odciągnięciu podatku Belki zarobisz ok. 10zł ;]
przy niskich kwotach i krótkich terminach to bardzo mało opłacalne

Właśnie wiem, że mały zysk z tego będzie
Słyszałam też, że w Skoku Stefczyka jakieś lokaty są, ale jest też taka bez podatku Belki
Najlepiej to będzie jak pójdę do banku i się dowiem :)

1000 zł? Heh.. to na wiele nie licz. W Polsbanku jest konto fajnie oprocentowane, bo jakoś 6 - 7 %. Tylko w skali roku to wychodzą grosze..

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 3.681

ja mam w mbanku lokate
Odsetki naliczane codziennie tylko oprocentowanie małe bo 3%

Cytat
nasty_89
1000 zł? Heh.. to na wiele nie licz. W Polsbanku jest konto fajnie oprocentowane, bo jakoś 6 - 7 %. Tylko w skali roku to wychodzą grosze..
Napewno nie liczę na wiele :) Ale mam powód, przez który interesuję się takimi lokatami :)

Nie no, jeżeli nie potrzebujesz w tej chwili tych pieniędzy, to lepiej je gdzieś wrzucić, niż trzymać w skarpecie. Zawsze lepsze 50 zł niż nic, jednak przy takiej kwocie to niestety śmieszne pieniądze - a banki na tym korzystają bardzo. Ale co zrobić. W Polbanku - gdzie mam to konto naliczają co miesiąc, więc w porównaniu do lokat, gdzie często jest 3 czy 6 miesięczny czas naliczania jest to korzystne..

Kociak podobno w get in bank'u jest spoczko lokata - ostatnio w tv lecą reklamy o niej ;> Osobiście się nie znam, bo jakoś nigdy mnie to nie interesowało, ale Luby mi powiedział, że najbardziej się opłaca i sobie założył + możesz wypłacić pieniądze chyba raz w miesiącu.

Podałam taką teoretyczną kwotę Ale uwierz mi, że jakbyś przez 3 lata nie zarobiła nic z 3000zł, ale to już inna bajka, to cieszyłabyś się nawet z tych 20zł :)

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Kociak podobno w get in bank'u jest spoczko lokata
Dziękuje :) Jeszcze nie robiłam rozeznania, ale będę musiała bardziej zainteresować się tymi wszystkimi bankami :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-09 15:26 przez kotek6.

Jeżeli założysz lokatę terminową to pieniążki bedą tam leżeć i nie będzie do nich dojścia i zabiorą ci podatek Belki, ale na nich jest większe oprocentowanie niż na kontach bankowych. Jeżeli konto bankowe to najlepiej z takim codziennym naliczaniem, wtedy ci nie zabiorą Belki (np. AliorBank), ale tam znów trzeba płacić za prowadzenie konta. Jeżeli chcesz położyć gdzieś pieniądze, żeby one rosły to polecam lokatę terminową, w SKOKach mają zawsze trochę większe oprocentowanie niz w bankach, bo one działają na innych zasadach. Musisz być przygotowana że w SKOKu zapłacisz 100 za "członkowstwo" i drugą 100 wpisowago (wpłacasz do roku założenia lokaty), te wpisowe, to jak się wypisujesz to ci zwracają. To jest opłacalne, jeżeli często byś tam coś lokowała, jezeli tak tylko raz to raczej nie. Jeszcze są fundusze inwestycyjne, takie np. stabilnego wzrostu z małym poziomem ryzyka (teraz lepiej nie ryzykować, bo mamy taką dziurę budżetowa, że hoho), ale oni też pobierają opłatę manipulacyjną, to jest chyba kilka % wkładu.

Sthcute
Dziękuję bardzo za tą bogatą odpowiedź :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-09 22:12 przez kotek6.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Odsyłam tutaj - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Budynek-magazynowo-biurowy-na-sprzedaz-Poznan-2433adzs?_ga=1.136993968.1215210252.1404207444 Ale oczywiście to temat dla ludzi z kapitałem. W przypadkowy sposób trudno zarobić konkretne pieniądze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zostań konsultantką ORIFLAME !!!CAŁA POLSKA