Obecnie rozmawiamy o:

Czego Wam brakuje...

gorący temat

Sprzedam

22 minut temu

Skojarzenia

39 minut temu

szybka ocena

41 minut temu

SPRZEDAM PAKE UBRAN

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:15:17

Dziewczyny prosze pomozcie !!
Jakie sa konsekwencje rezygnacji z umowy o prace interwencyjne ??
Dostane umowe na conajmniej rok a wiem ze nie bede na 100 % pracowac tam tak okres czasu,a na krotszy okres czasu umów nie ma...
Jesli nie wiecie to podbijcie chociaz.
Bardzo mi na tym zalezy.
Pozdrawiam !!

28 wrz 2010 - 10:17:39

podbijam

28 wrz 2010 - 10:18:22

wejdz na jakies forum prawne, tam na pewno uzyskasz informacje, pewna i fachowa

zweryfikowana

28 wrz 2010 - 10:20:31

Cytat
witadag
wejdz na jakies forum prawne, tam na pewno uzyskasz informacje, pewna i fachowa
kurcze szukalam wlasnie juz,ale nic nie znalazlam :(

zweryfikowana
Moderator

28 wrz 2010 - 10:22:15

Prace interwenyjne to nrmalna umowa o pracę- dostajesz normalną umowę- jedynie pracodawca dostaje refundację kosztów zarudnienia- na umowie bedziesz miała punkt dotyczący czasu rozwiazania umowy

zweryfikowana

28 wrz 2010 - 10:24:42

Cytat
monipolka
Prace interwenyjne to nrmalna umowa o pracę- dostajesz normalną umowę- jedynie pracodawca dostaje refundację kosztów zarudnienia- na umowie bedziesz miała punkt dotyczący czasu rozwiazania umowy
ale nie mam sie co obawiac ze bede musiala jakies pieniadze oddawac ? ile ten czas rozwiazania umowy moze mniej wiecej trwac ?
"W przypadku wykorzystania środków Funduszu Pracy niezgodnie z umową oraz w przypadku rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę z przyczyn innych niż naruszenie przez pracownika obowiązków służbowych, oraz nie zrealizowania dyspozycji §3 pkt. 6 Pracodawca zobowiązany jest do ich zwrotu wraz z odsetkami ustawowymi po pisemnym wezwaniu przez Urząd w terminie 14 dni od otrzymania wezwania."
No i jest klops....pracodwaca musi oddac te pieniadze ktore na mnie dostanie z biura pracy...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:28 przez OLLA2222.

28 wrz 2010 - 10:25:06

to wszystko zalezy od urzedu pracy, w zaleznosci jakie sa warunki, wiec moze byc roznie, jezeli sie nie stawisz to moga cie np. wyrejstrowac na 3 m-ce, najlepiej zadzwon do PUP-u i sie dowiedz, przeciez nie musisz sie przedstawiac....ale tak jak mowie, w zaleznosci jakie sa warunki umowy bo w kazdym przypadku moze byc inaczej, zalezy czy bedziesz miala jakies konkretne uzasadnienie czy nie...

28 wrz 2010 - 10:25:32

to naprawde nie wiem...Moze porostu zadaj pytanie na jakims forum prawnym, na pewno ktos sie wypowie. Polecam to oto forum: http:// forumprawne.org/prawo-pracy/

zweryfikowana
Moderator

28 wrz 2010 - 10:28:16

okresy wypowiedzenia sa rózne- wszystko zalezy od stażu pracy.w Twoim wypadu pewnie bdzie to okres 2 tygodni. Jesli chodzi o konsekwencje w UP to nie dostaniesz zasiłku- jesli bedzie Ci przysługiwał

Cytat
OLLA2222
Cytat
monipolka
ale nie mam sie co obawiac ze bede musiala jakies pieniadze oddawac ? ile ten czas rozwiazania umowy moze mniej wiecej trwac ?
"W przypadku wykorzystania środków Funduszu Pracy niezgodnie z umową oraz w przypadku rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę z przyczyn innych niż naruszenie przez pracownika obowiązków służbowych, oraz nie zrealizowania dyspozycji §3 pkt. 6 Pracodawca zobowiązany jest do ich zwrotu wraz z odsetkami ustawowymi po pisemnym wezwaniu przez Urząd w terminie 14 dni od otrzymania wezwania."
No i jest klops....pracodwaca musi oddac te pieniadze ktore na mnie dostanie z biura pracy...

pracodawca na Twoje miejce zatrudni kolejną osobę i nie bedzie musiał oddawać pieniędzy:))) pracodawca podpisuje umowę z urzędem na prace interwencyjne, zobowiązuje się utrzymać stanowisko pracy, a nie konkretna osobę, a więc jesli pracownik się zwolni- przecież nikt nie zatrzyma Cię na siłę- to na Twoje miejsce zatrudnia kolejną osobę i nie ponosi ZADNYCH konsekwencji:)))))))

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:31 przez monipolka.

28 wrz 2010 - 10:29:55

Też pracuje teraz w ramach prac interwencyjnych. Z tego co wiem to zawieszają cię jako bezrobotnego na okres 3 miesięcy (przynajmniej ja miałam tak napisane w umowie). No i okres wypowiedzenia to 2 tyg w twoim wypadku . ale Najlepiej byłoby spytać się chyba w UP ..

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:30 przez annkka88.

zweryfikowana

28 wrz 2010 - 10:36:06

Cytat
annkka88
Też pracuje teraz w ramach prac interwencyjnych. Z tego co wiem to zawieszają cię jako bezrobotnego na okres 3 miesięcy (przynajmniej ja miałam tak napisane w umowie). No i okres wypowiedzenia to 2 tyg w twoim wypadku . ale Najlepiej byłoby spytać się chyba w UP ..
nio wlasnie dzwonilam,ale akurat nie ma tej kobiety ktora sie tym zajmuje... ech ;/ zawiesic mnie moba bo tak nie biore zasilku ani zadnych innych form pienieznych od nich...

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Au pair - czy któraś już pracowała ?