Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Rolnikiem być czy nie być;(

24 wrz 2010 - 08:58:32

Cytat
Niczka90
Zawsze możecie otworzyć gospodarstwo agroturystyczne:)
Niezłe zyski z tego są.
Wystarczy parę kurek, konik, owieczka i dwa/trzy wolne pokoje i interes się kręci.
Znajoma dostała po dziadkach gospodarstwo, odnowiła trzy pokoje i przyjmuje gości na letni wypoczynek:)

tylko jesli pójdzie ta ekspresówka to nikt nie bedzie chciał przeciez do gospodarstwa agroturystycznego przy s6;(

niezweryfikowana
Posty: 322
Ostrzeżenia: 1/5

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:15:30

trudna sprawa. Mam podobnie.

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:25:56

wieś dla wielu jest fajna ale tylko na wakacje jechać, pobyczyć się. Kto pracował na roli, ten wie, jaka orka. Choć ja akurat lubię krowy, kury i zapach wiejski. Obecnie już nie mieszkam w tychże włościach ale zawsze z sentymentem wspominam pobudki o świcie i wieczory, kiedy wreszcie można było usiąść i odpocząć :)

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:27:18

Oh nie znam się na tym :/ Ale może rzeczywiście jakąś pomoc sobie załatwcie ...

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:33:12

mieszkacie u teściów za darmo wiec to oczywiste, że przejmujecie gospodarstwo a krowy doić może mąż a Ty co innego np paść wszystkie świnie. Nie mogłabym zrobić tego rodzicom partnera

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:35:47

Dziewczyny wątek jest z września tamtego roku więc wątpie żeby autorka potrzebowała rady ;)

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:36:39

hehehe nawet nie zauważyłam

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:46:59

Powiem ci coś. do rolnictwa trzeba miec zamilowanie. wiem cos o tym. mam podobna sytuacje. mieszkam z tesciami. pracuje i mam gospodarke ok 40ha. jakos daje rade ale sa pewne warunki. mam wszystkie maszyny potrzebne poza tym nie da rady trzymac wszystkiego krowy swinki konie. to jest nierealne. zona nie pracuje w gospodarce chc posprzata po mnie. ja mam tylko swinki. powiem ci tak. jesli chcesz z mezem byc uwiazana to ciagnij to dalej. w chlewie nie powiesz ze jest niedziela albo masz urlop. na twoim miejscu pomyslalbym o koniach jak juz. otworzyc hotel dla koni agroturystyke. tu moze byloby prosciej. trudno komus doradzac nie bedac na miejscu. poza tym ty masz fach w reku. kosmetyczka. moze jakis zaklad kosmetyczny w dostosowanym chlewie. powiem ci tak. najwazniejsze zebys robila to co lubisz bo inaczej bedziesz sie meczyc. wierz mi bo wiem co mówie. przekonaj meza a potem oboje dacie se rade z tesciami. ale zrobcie to razem i niech to bedzie wasza decyzja nie tesciow.

niezweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

Rolnikiem być czy nie być;(

16 lip 2011 - 18:54:20

ja szczerze mogę ci powiedzię że moi rodzice miesięcznie z gospodarstwa zarabiają jakieś 30 tyś zł, prakrycznie pracując jakieś 3-4 h dziennie więc mogę ci powiedzić że to sie opłaca, ale jeżeli masz się męczyć to zrezygnuj-TO TWOJE ŻYCIE i pamiętaj nikt cię do niczego nie zmusi-jezeli nie chcesz to sie przenieś do miasta-SAMA SOBIE ODPOWIEDZ NA TO PYTANIE bo nikt ci w tym nie pomoż

Rolnikiem być czy nie być;(

18 lip 2011 - 22:35:30

Wybacz ale co ty masz z tym dojeniem krów - wybierz się na jakieś targi rolnicze to zobaczysz ze do tego teraz są maszyny i komputer załatwia wszystko a ty nawet mleka na oczy nie widzisz bo leci od razu do chodziarki ;)

ps a niektóre ciągniki to mają lepsze wyposażenie od niejednego samochodu w Polsce :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-18 22:37 przez dotri.

Rolnikiem być czy nie być;(

04 sie 2011 - 12:27:06

Cytat
aniadabkowska
ja szczerze mogę ci powiedzię że moi rodzice miesięcznie z gospodarstwa zarabiają jakieś 30 tyś zł, prakrycznie pracując jakieś 3-4 h dziennie więc mogę ci powiedzić że to sie opłaca, ale jeżeli masz się męczyć to zrezygnuj-TO TWOJE ŻYCIE i pamiętaj nikt cię do niczego nie zmusi-jezeli nie chcesz to sie przenieś do miasta-SAMA SOBIE ODPOWIEDZ NA TO PYTANIE bo nikt ci w tym nie pomoż

to co oni robią ze tyle wyciagają?

NADAL PROSZE O RADY.
zapisy juz we wrzesniu a koncepcji brak.

Rolnikiem być czy nie być;(

04 sie 2011 - 12:30:09

też bym siebie w tej roli nei widziała ;p

Rolnikiem być czy nie być;(

04 sie 2011 - 12:35:13

oj tam
sprawdź, do czego nadaje sie ta ziemia, co tam bedzie najlepiej rosło. Ustal klasę ziemi, poszukaj w googlach, zapytaj na jakimś forum rolniczym. Może trzeba tam zrobić plantację kapusty albo posadzić jabłonie. Gospodarstwo może być fajne, jeśli się to potraktuje jak biznes, a nie jak taplanie się w błocie w ciągłym smrodzie i ciułanie złotówek.

Rolnikiem być czy nie być;(

04 sie 2011 - 12:37:40

Cytat
betulek
oj tam
sprawdź, do czego nadaje sie ta ziemia, co tam bedzie najlepiej rosło. Ustal klasę ziemi, poszukaj w googlach, zapytaj na jakimś forum rolniczym. Może trzeba tam zrobić plantację kapusty albo posadzić jabłonie. Gospodarstwo może być fajne, jeśli się to potraktuje jak biznes, a nie jak taplanie się w błocie w ciągłym smrodzie i ciułanie złotówek.

tak właśnie chcemy- miec z tego kase i zeby rodzice byli zadowoleni.
A jak dzieciaki biegają po własnej łące- to super widok .)

Rolnikiem być czy nie być;(

12 sie 2011 - 09:37:29

zarobek zalezny od pogody, raz wszystko pada od suszy, za chwile od powodzi. zero urlopu i wyjazdów, bo ktos musi zwierzeta nakarmic. jakies wyjscie, swieto - poczatek dnia to praca. w dzisiejszych czasach oplaca sie byc rolnikiem ktory ma pracowników, dostaje dotacje od UE itp. albo nie byc nim wcale.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kto pracował w Nowym Saczu w House?