Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie:) od jutra zaczynam pracę jako opiekunka do 5-letniego chłopczyka:) i tu mam do was pytanie, mianowicie w co mogę się z nim bawić? jakie gry i zabawy polecicie? byłabym wdzięczna za pomoc:)

klocki, autka ;D
mało ambitne, nie mam pojęęęcia..
w chowanego ;D
ale uważaj, bo jak się schowa i gdzieś uśnie to kaplica ;p

zweryfikowana
Posty: 1.487
Ostrzeżenia: 1/5

hmmm, jakieś układanki puzzli , czy klocków? ;p
nie mam pojęcia ^^

ja wiem w co sie bawic z dwulatkiem,a z pieciolatkiem to nie mam pojecia,dowiem sie za 3 lata. Moge tylko podbic:)

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

to już duży chłopak i na pewno ma swoje ulubione zabawy i Ci powie:)

Mój 5 letni kuzyn najbardziej lubi,jak po prostu patrzę jak on się bawi,musi mieć widza,nie muszę mu jakoś pomagać w zabawie. Możesz mu raz na jakiś czas puścić bajkę i będzie spokój. Jak ma dużo zabawek to sprawa łatwa,jak niezbyt dużo będziesz musiała wykazać się inwencją twórczą ;)

Dużo zależy od temperamentu chłopca. Bardzo ciekawa praca, można podejść ambitnie. Spróbuj np podczas zabawy nauczyć go jakiegoś wierszyka, piosenki. Pokaż jego rodzicom, że dbasz o rozwój ich dziecka. Ja bym tak zrobiła.

Spędzaj z nim dużo czas na podwórku, niech się bawi z dziećmi. Będziesz sobie tylko siedziała na ławeczce i pilnowała. ;)
A w domu to buduj mu jakieś wieże z klocków, zrób tor wyścigowy dla samochodów, zbudujcie domek z koców, krzeseł i poduszek. Baw się z nim tak, jak kiedyś bawiły się dzieci. Byle z daleka od komputera. Albo jeśli będziesz chciała spędzić czas spokojniej to przynieś mu jakiś fajny film na dvd i razem oglądajcie (to wieczorkiem np).

Cytat
kochatka
Dużo zależy od temperamentu chłopca. Bardzo ciekawa praca, można podejść ambitnie. Spróbuj np podczas zabawy nauczyć go jakiegoś wierszyka, piosenki. Pokaż jego rodzicom, że dbasz o rozwój ich dziecka. Ja bym tak zrobiła.

Spędzaj z nim dużo czas na podwórku, niech się bawi z dziećmi. Będziesz sobie tylko siedziała na ławeczce i pilnowała. ;)
A w domu to buduj mu jakieś wieże z klocków, zrób tor wyścigowy dla samochodów, zbudujcie domek z koców, krzeseł i poduszek. Baw się z nim tak, jak kiedyś bawiły się dzieci. Byle z daleka od komputera. Albo jeśli będziesz chciała spędzić czas spokojniej to przynieś mu jakiś fajny film na dvd i razem oglądajcie (to wieczorkiem np).

dzięki:) ktoś jeszcze ma jakieś pomysły? ;>

Spacer na plac zabaw, a domu rysowanie, kolorowanie, pisanie, klocki, zabawki itp.
Mam 4 letnią córeczkę, która najbardziej lubi jak napuszczam jej wodę do umywalki i tam robi z mydeł swoje mikstury-wątpię żeby chłopakowi przypadło to do gustu.

patrzac z perspektywy mojego chrzesniaka , ktory rowniez ma 5 lat staralabym sie go naklonic co jakis czas do rysowania.. poniewaz moj ma jakies zastrzezenia co do tej czynnosci staralabym sie go jakos przekupic;) a dzieki temu moze tez odkryjesz w nim jakies nowe umiejetnosci;)
zabaw z takim dzieckiem mozna wymyslec duzo..zalezy wlasnie od tego jaki ma temperament;p
ja jutro jade z moim chrzesniakiem i jego ojcem na plaze;p a od pon 2 tyg codziennej zabawy na basenie;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 19:15 przez maaartus89.

Cytat
tiff
Spacer na plac zabaw, a domu rysowanie, kolorowanie, pisanie, klocki, zabawki itp.
Mam 4 letnią córeczkę, która najbardziej lubi jak napuszczam jej wodę do umywalki i tam robi z mydeł swoje mikstury-wątpię żeby chłopakowi przypadło to do gustu.

na dwór właśnie będzie trochę problem z wyjściem, bo jak na dworze będzie 29stopni to tak nie za bardzo będę z nim wychodziła, bo oboje się usmażymy na tym słońcu xD a wszystkie placyki zabaw są właśnie w słońcu ;/

z moim kuzynek układamy puzzle, gramy w memory (takie karteczki które się odwraca i trzeba zgadywać i zbierać w pary), rysujemy, gramy na komputerze w gry przeznaczone dla dzieci. Teraz jest ciepło wiec można isc na spacer, kupić krede i porysować na chodniku ;) powodzenia ;)

Fakt, jak nie ma placyku w cieniu to odpada. To Twoja pierwsza praca w roli opiekunki?

Cytat
tiff
Fakt, jak nie ma placyku w cieniu to odpada. To Twoja pierwsza praca w roli opiekunki?

tak:)

Cytat
nieczlowiek
ja wiem w co sie bawic z dwulatkiem,a z pieciolatkiem to nie mam pojecia,dowiem sie za 3 lata. Moge tylko podbic:)


ja się chętnie dowiem co do dwulatka a raczej dwulatki :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Technik optyk?