Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

15 minut temu

sklep detailingowy

39 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

staż

30 kwi 2010 - 11:26:19

Dziewczyny mam pytanie, czy wiecie do jakiego roku przysługuje staż, czy można w trakcie odbywania stażu z nieo zrezygnowac. Szukałam na necie, czytałam, tam pisze jedno, a ludzie mi mówią drugie, nawet w urzędzie pracy kobita mi nic konkretnego nie powiedziała. Czy któraś z Was wie na 100% jak to wszystko wygląda???

staż

30 kwi 2010 - 11:37:35

chyba do 25 roku życia na staż można a potem już nie. Po studiach jest jakoś inaczej chyba do 26 roku życia, ale nie jestem pewna. I do 25 roku życia na staż możesz iść na rok do jednego zakładu a potem jeśli Ci nie przedłużą umowy to możesz szukać stażu w innym zakładzie pracy. Póki jesteś przed 25 rokiem życia możesz być kilka razy na stażu. Bynajmniej ja tak słyszałam od doradcy zawodowego w Urzędzie pracy.
co do rezygnacji słyszałam że nie można, trzeba odbyć tyle ile ma się w umowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 11:38 przez aneczkafn.

staż

30 kwi 2010 - 11:42:15

Do 25 roku życia. Ogólnie nie polecam takiej formy zatrudnienia czy zdobywania doświadczenia.

staż

30 kwi 2010 - 11:42:36

do 25 roku życia można sie ubiegać o staż, potem o przygotowanie zawodowe. Ze stażu można zrezygnować jeśli np w trakcie jego trwania znalazłaś pracę wtedy możesz zrezygnować bez pokrywania kosztów stażu a jeśli chcesz zrezygnować ze stażu bez konkretnego uzasadnionego powodu wtedy pokrywasz koszty stypendium które już zostało Ci wypłacone - przynajmniej u u mnie w Urzędzie Pracy tak jest. Jestem na bieżąco bo właśnie odbywam drugi staż :)

staż

30 kwi 2010 - 11:38:07

nie wiem jak ze stażem absolwenckim po studiach ale ja po średnim mogłam być na stażu tylko rok i już więcej nie. i wiem na pewno że ze stażu można zrezygnować w każdej chwili jeśli przedstawi się umowę o pracę wtedy nie ma problemu. jednak jeśli chcesz zrezygnować ze stażu nie mając pracy to płacisz pieniądze które do tej pory pobrałaś z UP. Tak mnie poinformowała pani w UP jak również interesowałam się tym tematem. niestety co do wieku to nie wiem.

staż

30 kwi 2010 - 11:57:09

Też zawsze myślałam, że do 25 roku życia, a że jak się dalej uczy to do 27. Koleżanka mi ostatnio powiedziała, że pracuje z kobietą co ma 29 lat i jest ona na stażu, i że ponoc można bez problemu zrezygnowac.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.508

staż

30 kwi 2010 - 12:00:47

W mojej firmie pracownicy mają zdecydowanie wiecej niż 25 lat i są właśnie na stażu.

Są przydzielneni z urzędu pracy na pół roku a zrezygnowac nie mogą, bo musieliby zwrócić peiniądze, które dotychczas otrzymali.

staż

30 kwi 2010 - 12:49:51

jeszcze zalezy od stazu bo sa staze nieprzekraczające 12 miesięcy i sa staze nieprzekraczające 6 miesięcy - i na te drugie chyba mogą iść osoby powyzej 25 lat tez ale pewnosci nie mam

staż

30 kwi 2010 - 13:38:33

ile ludzi tyle opinii....boze a "maffka" co niby pracuje w urzedzie pracy widac bardzo sie zna...porazka i zenada...w kazdym urzedzie pracy jest tak samo! nie wazne czy w krakowie czy warszawie...ludzie...i maffka chyba jakas niedoinformowana jestes bo ze stazu mozna zrezygnowac w kazdej chwili np jesli znalazlas ciekawsza oferte czyli jakas najzwyklejsza prace albo poprostu gdy Ci sie tam nie podoba.zwracasz jedynie pieniadze za badanie czyli tam jakies 50-60 zl. Wiec nie pisz glupot ze nie mozna zrezygnowac ze stazu i jesli sie zrezygnuje to trzeba oddac to co Ci zaplacili..nigdzie tak nie ma wiec dowiedz sie wczesniej a potem pisz na forum takie glupoty..wrr....

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

staż

30 kwi 2010 - 13:44:41

ja na wniosku widzlam ze do 26 roku zycia :)

staż

30 kwi 2010 - 14:11:39

Kiedy ja robiłam staż absolwencki po studiach można było go robić do 27 roku życia. Ja robiłam taki staż na Policji. Chciałam go już zrobić na piątym roku ale nie mogłam bo studenci dzienni mogą zrobić staż dopiero w momencie skończenia studiów. Nie wiem czy nadal tak jest bo wiem ze coś się pozmieniało od stycznia.
Jeśli chce się zrezygnować ze stażu bez konkretnego uzasadnionego powodu wtedy pokrywasz koszty stypendium które już zostało Ci wypłacone - przynajmniej u mnie w Urzędzie Pracy tak było jak robiłam staż.
Urzędy Pracy działają tak samo w całej Polsce , działają według tych samych art, przepisów itd.
Ale co do tego , że w każdym Urzędzie Pracy jest tak samo nie zgodzę się bo mam porównanie z dwoma oddalonymi od siebie 300km i w jednym pracownicy potrafili wszystko załatwić, obejść trochę przepisów na korzyść interesanta a w drugim czysta biurokracja:)
Ja robiłam staż tylko 4 miesiące bo dłużej już nie chciałam ale moja koleżanka po studiach robiła staż 12 miesięcy w dwóch miejscach, póżniej przygotowanie zawodowe pół roku , rok pracowała a teraz weszło coś nowego i od dwóch miesięcy znowu jest na stażu.
Więc chyba już nie ma ograniczeń wiekowych:)

Więc najlepiej wypytaj się o wszystko w swoim Urzędzie Pracy. Masz jeszcze możliwość sama znalezienia sobie miejsca gdzie zrobisz staż, wydaje mi się to bardziej wygodne bo wtedy możesz go zrobić gdzie chcesz:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 14:35 przez kasia984.

staż

30 kwi 2010 - 14:12:36

Totalne bzdury tutaj co niektore osoby wypisuja!!!
Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego już 2 rok od kiedy zmienila sie ustawa.
jeżeli nie ukończyłas 25 lat przysługuje Ci staż 12-miesięczny, jeżeli natomiast masz powyżej 25 lat przysługuje Ci staż tylko na 6 miesiecy i musisz spełniać któryś z warunków określonych w ustawie o promocji zatrudnenia i instytucjach rynku pracy ( art. 49)
I OSOBY KTORE SIE NIE ZNAJA LEPIEJ NIECH SIE NIE WYPOWIADAJA I NIE WPROWADZAJA W BŁĄD INNYCH!!!
A POZATYM FORMA "PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE" - NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PO 2 JEŻELI CHODZI O REZYGNACJE:
Jeżeli jakikolwiek z urzędów praktykuje zwrot stypendiow jest to niezgodne z ustawa.
zwraca się tylko koszty badań lekarskich natomiast wyplaconego stypendium w przypadku stażu absolutnie sie nie zwraca!!!
pozatym możesz przerwać staż, gdy:
1. pracodawca nie wywuiazuje sie z umjowy - tj. np w harmonogramie napisal ze pracujesz od 8- 16 a kaze ci pracowac od 8-20 - lub jakies podobne rozne sytuacje
2. gdy podejmiesz prace
3. gdy rozpoczynas znauke w systemie stacjinarnym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 14:20 przez turska1986.

staż

30 kwi 2010 - 14:17:41

teraz juz nie ma ograniczeń wiekowych,bo moja znajoma niedawno zatrudniała na staż rencistkę(lub tez emerytke-nie pamiętam).Tzn chyba tak jest,nie jestem w 100%pewna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 14:14 przez akmmard.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

staż

30 kwi 2010 - 14:19:10

Cytat
turska1986
Totalne bzdury tutaj co niektore osoby wypisuja!!!
Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego już 2 rok od kiedy zmienila sie ustawa.
jeżeli nie ukończyłas 25 lat przysługuje Ci staż 12-miesięczny, jeżeli natomiast masz powyżej 25 lat przysługuje Ci staż tylko na 6 miesiecy i musisz spełniać któryś z warunków określonych w ustawie o promocji zatrudnenia i instytucjach rynku pracy ( art. 49)
I OSOBY KTORE SIE NIE ZNAJA LEPIEJ NIECH SIE NIE WYPOWIADAJA I NIE WPROWADZAJA W BŁĄD INNYCH!!!
A POZATYM FORMA "PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE" - NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hehehe TY tez do konca wszystkiego nie wiesz bo wlasnie ze PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE istnieje :P
o korcze wlasnie przypmonialo mi sie zem ojej mamyk oilezanka byla ostnaio na stazu a ma 50 lat jak to mzoliwe jak to jest zl udzmi w straszym wieku ???:>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 14:20 przez igulineczka.

staż

30 kwi 2010 - 14:19:46

Cytat
Olaaa99
Dziewczyny mam pytanie, czy wiecie do jakiego roku przysługuje staż, czy można w trakcie odbywania stażu z nieo zrezygnowac. Szukałam na necie, czytałam, tam pisze jedno, a ludzie mi mówią drugie, nawet w urzędzie pracy kobita mi nic konkretnego nie powiedziała. Czy któraś z Was wie na 100% jak to wszystko wygląda???

moj maz byl na stazu w sanepidzie, i w trakcie zrezygnował (po 2-och miesiacach) bo dostał super oferte pracy;) nie b ylo problemu z rezygnacja

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

konto bankowe dla studenki ? :)