Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 10:59:12

Witajcie Dziewczyny!
Dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie pracy i udało się :) Będę fakturzystką. To moja pierwsza praca więc tym bardziej się cieszę. Dlatego mam do Was kilka pytań, szczególnie do tych, które pracują bądź pracowały na tym stanowisku. Czy to jest trudna i stresująca praca? Czy szybko można nauczyć się obsługi tego typu programów? Co w ogóle robi taka osoba? Ja ogólnie jestem panikarą, zwłaszcza jeśli chodzi o nowości w moim życiu. Jeżeli macie jakieś materiały lub linki, z których mogłabym się czegokolwiek nauczyć (taki poradnik bądź samouczek) to będę bardzo wdzięczna. Piszcie tutaj bądź na priva :)

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 11:26:54

to zostałas przyjęta a nie wiesz o co chodzi?:D. a swoją drogą też mnie ciekawi co to za praca, chyba jakaś papierkowa,wypisywanie faktur itp...

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 11:51:15

To zależy czy będziesz wystawiac fakturki czy księgowac czy wszystko razem.
Praca generalnie nie jest trudna...tylko trzeba troszke zapoznac się z przepisami i ustawami nop o podatku vat. Teraz raczej robi si e komputerowo więc z pewnością będziesz pracować na jakimś systemie więc pewnie będą jakies podpowiedzi. a poza tym na pewno ktoś na początku będzi Ci pomagał....i szybko załapiesz o co chodzi. Ja pracuje w księgowości w dużej firmi więc w razie jakis pytań pisz śmiało. Pozdrawiam. :-)

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 11:59:58

Cytat
Angelineczka
to zostałas przyjęta a nie wiesz o co chodzi?:D. a swoją drogą też mnie ciekawi co to za praca, chyba jakaś papierkowa,wypisywanie faktur itp...

Zostałam przyjęta jako osoba początkująca i startująca w zawodzie. Zdają sobie sprawę, że niewiele umiem. A pytam dlatego, żeby dla własnego spokoju i lepszego startu czegoś się dowiedzieć zanim zacznę :)
Cytat
OSA224
To zależy czy będziesz wystawiac fakturki czy księgowac czy wszystko razem.
Praca generalnie nie jest trudna...tylko trzeba troszke zapoznac się z przepisami i ustawami nop o podatku vat. Teraz raczej robi si e komputerowo więc z pewnością będziesz pracować na jakimś systemie więc pewnie będą jakies podpowiedzi. a poza tym na pewno ktoś na początku będzi Ci pomagał....i szybko załapiesz o co chodzi. Ja pracuje w księgowości w dużej firmi więc w razie jakis pytań pisz śmiało. Pozdrawiam. :-)

dziękuję :) Na pewno chętnie skorzystam. Miło, że dałaś mi jakieś wskazówki. Na pewno o tym poczytam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 12:02 przez anna_schmitt.

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 12:01:48

To w jakim programie będziesz działać na codzien to okaże się już pierwszego dnia pracy! Na pewno ktoś Cię go nauczy i na początku będzie nadzorował Twoją pracę! Myślę, że po wprowadzeniu paru FV szybko nauczysz się systemu i prawa jakie obowiązuje! Dużo pytaj, w końcu będziesz nowa więc Ci wolno! Praca myślę, że nie jest stresująca ale musisz się liczyć z tym, że z wolnym dniem pod koniec miesiąca i na pocz. może być trudno - bo FV muszą być wpr. na czas! Powodzenia!

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 12:04:11

takie programy nie sa trudne, ale na poczatek poczytaj troche o Vat-ach itp.
poradzisz sobie, napewno na poczatku inni pracownicy pomoga

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 12:06:47

to zwykłe wypisywanie faktur nic wiecej. oby nie tylko na kasie... bo tez mialam z tym do czynienia praca fakturzystki w znanym markecie budolanym... ale nie dodali ze na kasie... hmm
aa i byc moze przyda ci sie znajomosc subiektu - taki program



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 12:07 przez tala-15.

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 12:11:45

Nie ma co się uczyć na zapas jakiś programów, każda firma może mieć inny program! Zależy od firmy czy korzysta z jakiegoś popularnego pr. czy czasem zapłaciła za stowrzenie własnego pod siebie... Nie bój się, napewno będziesz mieć szkolenie i instrukcję!

Praca jako fakturzystka - porady?

26 sty 2010 - 12:20:38

na pewno szybko się wdrożysz i spokojnie sobie poradzisz, tak jak dziewczyny pisały wyżej nie ma sensu przyzwyczajać się do pierwszego lepszego programu skoro i tak zapewne ktoś Cię wprowadzi w Twoje obowiązki:) spoko loko:D

Praca jako fakturzystka - porady?

02 lip 2010 - 13:39:30

Hej dziewczyny błagam pomóżcie mi i podpowiedzcie otóż zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjna w sprawie pracy jako fakturzystka plis dziewczyny które pracują lub były na podobnych tego typu rozmowach podpowiedzcie mi jakich pytań mogę się spodziewać albo jakie pytania wy usłyszałyście z góry dziękuje:*:*:*

Praca jako fakturzystka - porady?

02 lip 2010 - 13:39:30

hej dziewczyny błagam pomóżcie mi i podpowiedzcie otóż zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjna w sprawie pracy jako fakturzystka plis dziewczyny które pracują lub były na podobnych tego typu rozmowach podpowiedzcie mi jakich pytań mogę się spodziewać albo jakie pytania wy usłyszałyście >> z góry dziękuje?:*:*:*

Praca jako fakturzystka - porady?

06 cze 2011 - 20:42:05

odświeżam wątek :) jutro idę na rozmowę w sprawie tej pracy i jestem ciekawa wrażeń innych dziewczyn:)

Praca jako fakturzystka - porady?

20 gru 2022 - 08:17:50

Ja swoją karierę też zaczęłam na stanowisku fakturzystki, ale jakoś się nie stresowałam za wiele. Wazna kwestia dobrego startu, bo na pewno warto się najpierw przeszkolić. Wiadomo, w firmie nauczą Cię programu, na którym pracują, ale sama możesz zyskać wiele dla siebie orientując się w pierwszej kolejności. Zaczęłam od kursu online fakturzystki w Krajowej Izbie Księgowych, który pomógł mi mocno zorientować się, jakie zadania mnie czekają w tym zawodzie. Potem już w pracy było mi łatwiej wyłapywać wszystkie szczegóły, a wiadomo, że w naszej branży nawet takie drobne błędy mogą mieć kluczowe znaczenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Katowice-praca