Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca i student ?

30 lis 2009 - 21:24:54

Witam
Jestem studentka pedagogiki i w weekendy administracji chcialbym znalesc dorywcza prace .. dopiero dzis pomyslalam sobie ze chce sie kopnac w dupe raz a porzadnie !
Mam dosc zycia w swojej patologicznej rodzinie.. ktora ciagle na kazdym kroku mnie krytykuje!Chcialabym przejsc na swoje utrzymanie.. Chcialabym zaczac zarabiac ;/ Ile to ja bym rzeczy nie chciala..
Ale co moze biedny student ? Zastanawiam sie nad praca opiekunki .. myslicie ze mam jakies szanse? Czy ogolnie ktoras kobieta powierzylaby wlasne dziecko 20 letniej studentce ? Fakt Faktem zajmowalam sie dziecmi ale to w rodzinie . Świetne kochane i pełne ciepła , ale jak wiadomo to wszystko po rodzinie trudno zeby ktos obdarzyl Cie zaufaniem takim jak np. ciotka..
Nie mam badan wiec przy spozywce pracowac nie moge .. Do Hostessy chyba tez potrzeba badan jesli sie chce promowac zywnosc
Wiec zostala mi opiekunka , ale ukladanie srubek w OBI wieczorami na czym sie kompletnie nie znam..
Jak Wy sobie radzicie?
Znalezliscie jakas prace? Jak ? Nei ebde pytac czy bylo trudno bo podejrzewam ze tak..

Praca i student ?

01 gru 2009 - 00:21:56

Cześć:) Ja od stycznia do końca października byłam nianią. Przypuszczam, że nie byłoby Ci trudno znaleźć pracę opiekunki, jeżeli jesteś z większego miasta. Do mnie ciągle ktoś dzwoni z propozycjami :) Powinnaś zarejestrować się na serwisie niania.pl. Jest tam sporo ofert pracy dorywczej jak i na cały etat. Jeżeli chodzi o doświadczenie to warto wspomnieć, że opiekowałaś się wcześniej dzieciaczkami z rodziny. W moim przypadku była to na początku praca na 3 godziny dziennie, a po wakacjach juz pełne 8. Nie jest to praca łatwa jakby się mogło wydawać, dlatego radzę się dobrze zastanowić. Moja podopieczna poszła od listopada do przedszkola i ja już skończyłam z tym zawodem :) Nie dlatego, że nie lubię dzieci (bo lubię), ale doszłam do wniosku, że całe życie nie będę się cudzymi dziećmi zajmować, zamiast kiedyś mieć własne.
Standardem jest, że potencjalni pracodawcy spisują Cię z dowodu osobistego. U mojej rodziny były też kamery w domu. Na początku lekko krępujące (a nuż nieświadomie podrapie się po pupie ;)), ale później nie zwraca się juz uwagi.
W każdym bądź razie powodzenia w szukaniu pracy :)

Praca i student ?

01 gru 2009 - 00:26:24

zrob te badania sanepidowskie... koszt 65 zł a na bank sie przydadza...
ew. w jakiejs galerii handlowej w sklepie mogą Cię zatrudnic:]
a jako opiekunka z tego co wiem to są niewielkie pieniążki..4zł/h........ takze nie wiem czy warto

Praca i student ?

01 gru 2009 - 00:29:22

ja studiuje zaocznie i nie moge pracy znalezc:) rowniez pedagogike(res.)

Praca i student ?

01 gru 2009 - 00:40:55

ja studiowałam dziennie i od pierwszego roku pracowałam. zaczynałam w sklepie z ciuchami - może tam spróbuj - idą na rękę z grafikiem, bo możesz pracować na część etatu i dopasują go do Ciebie :) Potem jako animatorka kosmetyków w galerii - kasa niezła bo min 10zł za godzinę na starcie, plus prowizje - tylko trzeba trafić bezpośrednio do firmy, najlepiej jakiejś dobrej marki a nie jakieś agencji pośredniczącej. Pracować możesz na słuchawkach - telemarketing, teleankieter - też sama sobie godziny pracy ustalasz - też tam pracowałam. Nawet dostałam pracę na studiach dziennych w doradztwie personalnym. trzeba poszukać a się znajdzie i to można za kasę z której można by się utrzymać.
I gratuluję decyzji o usamodzielnieniu się, bo jak skończysz studia, będziesz miała bogate cv i łatwiej będziesz miała ze znalezieniem pracy, bo teraz pracodawcy nie chcą typowych studentów, którzy nigdy nie pracowali, bo to z reguły osoby mało zaradne, będące na garnuszku rodziców do 25go roku życia... Wiem to z doświadczenia, bo skończyła studia w tym roku, jest kryzys ale miałam bogate doświadczenie i nie było trudno coś znaleźć za rozsądne pieniądze :)
Powodzenia :)))

Cytat
pozytyv
zrob te badania sanepidowskie... koszt 65 zł a na bank sie przydadza...
ew. w jakiejs galerii handlowej w sklepie mogą Cię zatrudnic:]
a jako opiekunka z tego co wiem to są niewielkie pieniążki..4zł/h........ takze nie wiem czy warto

4zł za h??!! gdzie??!! ja słyszałam, że nie ma mniej niż 12 zł a studentka pedagigiki jeszcze więcej pewnie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-01 00:42 przez Camille.

Praca i student ?

01 gru 2009 - 02:16:32

Cytat
bibelotka
Witam
Jestem studentka pedagogiki i w weekendy administracji chcialbym znalesc dorywcza prace .. dopiero dzis pomyslalam sobie ze chce sie kopnac w dupe raz a porzadnie !
.

Rozwaliłaś mnie tym tekstem po prostu :x
;>
hehe

Praca i student ?

01 gru 2009 - 09:15:39

Tzn ja studiuje w Lublinie , nie mam pojecia co do stawek jeszcze
Zadna praca nie jest łatwa i zajmoaie sie cudzymy dziecmi tez nie .
slyszalam ze sa jakies spoldzielnie (?) studenckie czy jakos podobnie gdzie mozna sie zglosic..
Kiedys jeszcze pracowalam w barze ale to byla praca na czarno wiec raczej chyba nie moge sie tym chwalic , a pozatym nawet bym nie chciala wrocic do takiej roboty
JEsli chodzi o badania to nie mam kasy.. musze ksiazke jeszcze skserowac bo sie nie dorobilam nowej..
Myslalam o rejestracji na niania.pl Ae wydawalo mi sie ze te ogloszenia tylko tam zalegaja i malo kto korzysta ale widze ze sie mylilam :)

Praca i student ?

01 gru 2009 - 09:20:26

ja studiujac zaocznie pracowalam w sklepie odziezowym w jednej z galerii popytaj bo zawsze ktos jest im potrzebny chocby do ubierania manekinow albo klipsowania towaru, praca fajna bo w mlodym zespole i zarobki niezle ,zatrudniaja rowniez studentow dziennych :)

Praca i student ?

01 gru 2009 - 09:24:12

karoladee zawsze chcialam pracowac w sklepie odziezowym :)
Ale jak dotad nie widzialam zadnej ofeertty ani zadnej wywieszki ze kogos poszukuja..

Praca i student ?

01 gru 2009 - 09:35:04

to idz i popytaj :) nie zawsze sie oglaszaja :)

Praca i student ?

01 gru 2009 - 10:56:54

Cytat
bibelotka
Myslalam o rejestracji na niania.pl Ae wydawalo mi sie ze te ogloszenia tylko tam zalegaja i malo kto korzysta ale widze ze sie mylilam :)

Ogłoszeń rodziców nie czytałam, więc może zalegają ;) Ja wstawiłam swoje i to do mnie się zgłaszają :) Zresztą jak zaczniesz pracować, to wyrobisz sobie kontakty, chociażby na placu zabaw. Jak kończyłam pracować to moja pracodawczyni powiedziała swoim koleżankom, że ma fajną nianię 'na zbyciu', ale jak juz mówiłam wcześniej, nie podjełam się dalszej pracy. Stawka 7-8 zł/h plus dostawałam ekstra za prasowanie dziecinnych ciuszków

Praca i student ?

01 gru 2009 - 11:02:27

Cytat
pozytyv
zrob te badania sanepidowskie... koszt 65 zł a na bank sie przydadza...
ew. w jakiejs galerii handlowej w sklepie mogą Cię zatrudnic:]
a jako opiekunka z tego co wiem to są niewielkie pieniążki..4zł/h........ takze nie wiem czy warto

ja dostwałam na poczatku ale to 4 lata temu było 7, a póxniej 10zł - wiec raczej opłaca

Praca i student ?

01 gru 2009 - 11:04:39

czemu nie tylko gdezie???

Praca i student ?

01 gru 2009 - 11:09:46

Ja już bym chyba wolała rozdawać ulotki. ;P Stawka ta sama, a 0 odpowiedzialności. Bałabym się pracować jako niania.

Praca i student ?

01 gru 2009 - 11:15:12

kto chce - szuka możliwości, kto nie chce - szuka przyczyny - ja nie miałam badań, ani prawa na pracę a mimo to pracowałam. przestań się mazgaić, weź się w garść i szukaj, a nie bidol

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak napisać podanie o staż?