Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja przykleiłam w miejscach gdzie się mole gromadzą, taśmy dwustronne mocne i po prostu przyklejają się one do niej jak usiądą.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 2/5

Też długo szukałam sposobu na samodzielne pozbycie się moli, jednak tak jak piszecie okazuje się, że większość sposobów jest nieskutecznych i trzeba wiele razy powtarzać różnego rodzaju zabiegi. Aby mieć problem z głowy jak najszybciej, znalazłem w internecie firmę Prusator i już następnego dnia pojawił się miły pan, który zniszczył wszystkie gniazda, tak że problem już nie wraca.

Ja wytępiłam mole 1) kupilam klejące sie pułapki na mole powyklejałam szafki nimi. 2) wywaliłam wszystko co sypkie maki, kasze itp 3) wyszorowałam dokładnie wszystkie szafki 4) wypsikałam zakątki preparatem na robale. Po tych zabiegach przykleiłam nowe pułapki bo jakby sie jakiś przykleił to będę wiedziała, że coś pojawiło sie nowego

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Przyklejanie taśm zlikwiduje tylko niektóre mole. Poza tym wygląda strasznie. Trzeba po prostu wyjąć wszystko z szafek, posprawdzać i wyrzucić produkty w których są larwy. A potem, składować kasze makarony, mąki itp. w szczelnie zamkniętych słoikach, pudełkach plastikowych lub workach foliowych. Zabezpieczy to, przed następną plagą :)

Też walczyłam z tym utrapieństwem. Coś okropnego. Po pierwsze mycie szafek i wyrzucenie wszystkiego w czym są mole. Potem przełożyć jedzenie do szklanych lub plastikowych pojemników i dobrze zakręcić. Przez papier i folię się przegryzą. Można kupić taśmy klejące, można rozsypać mocno pachnące przyprawy, np. goździki i mieć nadzieję, że pozabija się wszystkie mole i nie będą się więcej rozmnażać.

U mnie ostatnio były w spiżarce. Zalęgły się w orzechach włoskich. Oczywiście cały worek poszedł w piec a pozbyłam się ich zagotowując ocet w czajniku i zostawiłam tak otwarty na całą noc. Rano czajnik wyczyszczony a moli nie ma :). Potem wietrzenie i spokój.

Wyjełam absolutnie wszystko z szafek i nie znalazłam żadnych moli a latają :( Każdą przyprawę nawet sprawdziłam i nic. W szufladach włożyłam woreczki z lawendą. Nie wiem gdzie są. Przykleiłam tę okropną rzecz do której się one przyklejają i sporo się złapało.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 4/5

U mnie sprawę rozwiązały słoiki ;)

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Mam sprawdzony sposób na mole spożywcze wyjąć wszystko z szafki, oczywiście stare rzeczy wyrzucić i umyć szafkę wodą z dodatkiem dużej ilości octu u mnie od razu pozbyłam się moli-sprawdzone.

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Na litr ciepłej wody pół szklanki octu. Przemyć tym szafki i potem wodą z płynem

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

najlepsze sa te pułapki do ktorych się one przyklejają, to u mnie działa, łapią się.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 4/5

Ciężki problem. ;(

zweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

Witam, z tego co ja wiem, żaden środek nie pomoże i nie zwalczy szkodników, jeżeli się całej szafki nie opróżni, wyrzuci wszystko a nie tylko uszkodzone produkty, bolesny sposób jeżeli mamy większe ilości produktów, ale jedyny skuteczny, szafkę porządnie wyszoruje i zdezynfekuje, a wtedy dopiero wprowadzi nowe produkty i środki zapachowe(odstraszacze). Ja zaczęłam używać również pojemników plastikowych,produkty które dłużej przechowuję w szafce i rzadziej używam, ukrywam w pudełkach.

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

05 paź 2017 - 14:24:02

uważam podobnie jak koleżanka wyżej, niestety czasami większą część rzeczy trzeba po prostu wyrzucić do kosza..

Lepy na mole też stosowałam ale niestety u mnie nie obyło się bez chemii. Wychodziły już larwy z za szafki ściana
Koleżanka podpowiedziała, że są w sprzedaży bomby do zamgławiania, no i taką też kupiłam na https://www.sklep.olpest.pl/ Odpaliłam ją w kuchni i od tamtej pory mam z głowy mole. Polecam zatem !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanie z teściami