Obecnie rozmawiamy o:

fetyszysci zapraszam

3 minuty temu

płaszcz transparentny

10 minut temu

prezent na swieta

29 minut temu

kody rabatowe

36 minut temu

pędzelki jak szczotka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

17 paź 2009 - 11:38:26

Witam!
Od dawna mam pewnien problem w domu - a mianowicie w kuchni - w jednej z szafek, gdzie są takie produkty jak: Mąka, cukier, przyprawy, makarony, ryże itp. W tej szafce ciąglę wylęgają się mole spożywczye! Sprzatam tam co jakiś czas, czyszcze, myje wszystko, i nic to nie daje. Na szafce mam specjalny lepik na mole nawet - przylepiają się do niego) ale nadal nie wiem skąd się biorą! A wszystkie artykuły przejzalam i wyrzuciłam te co były podniszczone przez Mole. Naprawdę walczymy z tym już bardzo długo. Może wy znacie jakieś skuteczne rady jak ję wykurzyć z tej szafki ??? Bo tylko w niej są! (dodam, że mąki , cukier i niektóre artykuły mam w specjalnych plastikowych pojemnikach)
Z góry dziekuję za pomoc!

zweryfikowana
Moderator

17 paź 2009 - 11:39:41

tez chetnie poslucham rad bo mam ten sam problem i nic nie pomaga:(

17 paź 2009 - 11:59:25

Nikt nie zna żadnego sposobu?? :(((

U mnie w domu tak samo jest.I chetnie poznam sposób

Dziewczyno to już motyle ci się zalęgły...wyrzuć wszystkie mączne produkty (makaron, ryż, kasza, mąka) z szafki.
No chyba, że w opakowaniu z ryżem chcesz znaleźć te niesympatyczne robactwo.
I wymyj dokładnie szafkę (po opróżnieniu jej ze starych pootwieranych jakiś czas temu mącznych produktów).
Wypsikaj potem czymś na latające insekty i wyjdź z domu na kilka godzin.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-11 13:09 przez annakp.

Reklamuja jakieś takie plasterki które przykleja się na szafkę od wewnątrz. Mole się do tego plasterka przyklejeją. Niestety nie pamiętam jak się te plasterki nazywają...

1.wyjmij wszystko z szafki, posprawdzaj czy nie ma tam larw.. ble..
kiedyś zrobiłam sobie herbate, wypiłam. patrze poxniej do opakowania a tam ze 3 larwy.. no smacznego;;]
2. wymyj szafke wodą z octem!
ja wymyłam raz. nic nie dało. dopiero musialam zdemontować szafke.. i tam znalazłam tego troche.;/
umyłam tym octem i nie ma ich juz od sierpnia.

Cytat
pikipiki
1.wyjmij wszystko z szafki, posprawdzaj czy nie ma tam larw.. ble..
kiedyś zrobiłam sobie herbate, wypiłam. patrze poxniej do opakowania a tam ze 3 larwy.. no smacznego;;]
2. wymyj szafke wodą z octem!
ja wymyłam raz. nic nie dało. dopiero musialam zdemontować szafke.. i tam znalazłam tego troche.;/
umyłam tym octem i nie ma ich juz od sierpnia.

To jest straszne cholerstwo i zazwyczaj "ciągną" do mącznych pootwieranych już czas jakiś produktów, zalęgają się w nich, a potem przekształcają w motyle, mole.
Myślę,że te plasterki mogą posłużyć raczej do zapobiegania tego typu problemom. najpierw trzeba wszystko wyrzucić(wszystko) i wymyć...

O ja... ja swoich moli prawie nie widzę.. wręcz byłam w szoku, że w ogóle tam są. Jakiś czas temu dostałam te lepki i przykleiłam. Skoro są, to warto spróbować. Zastanawiałam się, w sumie po co, ale przykleiłam.. a tam cała masa.. Może porozklejaj tego więcej? Albo rzeczy, które lubią mole trzymaj w opakowaniach trudniej dostępnych? Ja mąki, kasze, ryże, makarony mam w specjalnych słoikach ozdobnych i po kuchni nie latają.. Resztę rzeczy w szufladzie i tam są te mole. Mam niestety małą kuchnię i 10 takich słoi na blacie maksymalna liczba, ale jeśli jest ich aż tak wiele, to może w szafkach/szufladach też trzymaj w słoikach, czy jakiś puszkach..

woda + ocet, woda + ocet, woda + ocet :)

perfekcyjna pani domu - jak nie wiesz czego uzyc, wez ocet :)

zweryfikowana
Moderator

też miałam z nimi problem.... przyniosłam z kauflandu razem z ryżem.... i potem już klops.... zadomowiły się na dobre.

dokładnie posprzątałam szafki, przejrzałam wszystkie produkty które wydały mi się podejrzane, niestety nie tylko do otwartych paczek się dostają, mogą robić maleńkie dziurki i włazić do torebek a potem z tego klują się larwy...fuu
te paskudy też przylatują od sąsiadów, więc jeśli ktoś je ma 99% że przylecą do innego mieszkania...

teraz jakoś cisza... nie widzę ich, może za zimno, ale latem to cała plaga u mnie w kuchni latała.
poprzyklejałam wszędzie lepy :)

hej ja mialam ten problem chyba z rok czasu w koncu sie udalo a zrobilam tak baaaardzo dokladnie przejrzalam szafke tam gdzie byly jakies szparki powrzucalam rozkruszone mydlo powyrzucalam wszystkie produkty w ktorych znalazlam larwy, umylam szafe octem pozostale czyste produkty(bez larw) porozkladalam do plastikowych pojemnikow i porozwieszalam w domu te specjalne plastry na mole spozywcze i do dzis jest swiety spokoj:D

e takie robactwo najczesciej przynosi sie juz w produktach ze sklepu,ostatnio kupilam bulke tarta otwieram patrze-rusza sie,mysle jaki dziad,a to byly larwy wlasnie.bleee

w tym roku mialam taki sam problem ,w necie wyczytalam cyt: "W kuchennych szafkach warto rozłożyć naturalne, mocno pachnące przyprawy, które odstraszają mole, np. goździki. Szkodniki bardzo nie lubią także zapachu wanilii i pomarańczy. Aby ich aromat długo roznosił się w kuchni, wystarczy kupić zwykłą – pomarańczową lub waniliową- esencję do ciasta. Nalej parę kropli na wacik i połóż go obok zapasów, narażonych na atak moli." zastosowalam ta porade i poskutkowalo.Na dodatek dokupilam plastry Raid i jak narazie spokoj.Sprobujcie to dziala

zweryfikowana
Moderator

Znalazłam sobie jeszcze jeden sposób... kawałek waty spryskać jakimś zapachem wanilii, żaden nie wleci do szafki :)
I jest spokój, dawno nie miałam nowych moli.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maszyny Łucznik